Střelec: charakteristika znamení

Rázný, přímý, vytrvalý – Střelec v honbě za ideály

Horoskop Střelce pasoval na post inovátorů, kteří věří v něco, na což už většina lidstva dávno zapomněla. Emocionální, avšak s rozumem, pro někoho příliš tvrdí, ale zároveň nevinně upřímní, takoví jsou Střelci, se kterými se můžete v životě potýkat.

Pár dat o Střelcích

Do znamení Střelce spadají všichni lidé narození jen chvilku před Vánoci, mezi 23. listopadem a 21. prosincem. Střelec patří mezi ohnivá znamení a je pod záštitou planety Jupiter. Díky svému živlu ohni jsou Střelci velmi energičtí jedinci. Jejich barvami jsou světle a tmavě modrá. Co se týče kamenů tohoto znamení, kterými můžete Střelce potěšit, máte opravdu široký výběr – spinel, modrý topas, safír, karneol, onyx, opál, zirkon, lapis lazuli nebo fluorit, ty všechny zařadil horoskop Střelce do škály kamenů tohoto znamení.

Povaha, co míří vysoko

Lidé ve znamení Střelce jsou silnými idealisty, kteří dokáží vidět věci z nového úhlu pohledu mnohem dříve než většina ostatních. Jejich myšlenky bývají vizionářské, horoskop Střelci dává do povahy pátrání po smyslu věcí. Střelec touží po vlastní seberealizaci prostřednictvím různorodých činností. Nebojí se nových ani těžkých úkolů a jdou do nich po hlavě – proto bývají celoživotně úspěšní. Nepropadají beznaději v horších časech, umí si konstruktivně zdůvodnit své neúspěchy a vyjít vstříc lepším zítřkům, i kdyby jejich cesta měla být diametrálně odlišná od té dosavadní.

Vždy v centru dění

Lidé ve znamení Střelce pociťují vnitřní úzkost, že jim něco uteče, proto mají tendenci být všude a vědět o všem. Tento životní přístup je snadno vynese do nejvyšších příček společenského žebříčku, kde se pohybují s šarmem a lehkostí třídního baviče. Jsou oblíbení a populární a dobře to o sobě vědí, proto mohou budit dojem namyšlených narcistů. Horoskop Střelce s vystupováním „všechno bude, všechno zařídíme“ často vede slibovat nesplnitelné. Proto je domluva s nimi komplikovaná. Střelec i navíc své nesplněné závazky vyčítá.

Střelci jsou marniví, mají rádi módní vlny, zajímají se o trendy a od života očekávají velkolepost ve všech formách a podobách.

Jako slon v porcelánu

Vyznačují se brutální pravdomluvností, která hraničí s nedostatkem taktu – přestože Střelec netouží ranit city ostatních, svými připomínkami to úspěšně činí. Na druhou stranu nikdy nestřádá plány za zády druhých, mluví do očí a na rovinu, nepomlouvá nepřítomné a nemá rád přetvářku.

Dítko jedno střelené

Malí Střelci patří mezi ty nejzvědavější děti, kterým se hlavou neustále honí stovky otázek o tom, jak že to ten svět vlastně funguje. Horoskop Střelcům nadělil logické uvažování. Poznávat smysl a princip všech jevů okolo nich je vnitřně velmi uspokojuje. Děti ve znamení Střelce si moc rády hrají, do her dokáží promítat své emoce i potřeby, mají spoustu kamarádů a neustále tropí neplechy. Je veselé, bezstarostné a čestné.

Štěbetat 24/7

Už od dětství jsou Střelci velmi pravdomluvní, proto si rodiče nejspíše budou dělat starosti kvůli upovídanosti svého dítěte a jeho nepatřičným otázkám, u kterých bohužel nemůžete malého Střelce odbýt odpovědí „nevím“. Děti tohoto znamení touží po nových poznatcích a jsou ochotny si za nimi tvrdě jít, což čítá i praktiky jako šmírování rodičů, pátrání v zakázaných prostorech a přímé konfrontace. Dítě ve znamení Střelce má svou pravdu a bude si ji skálopevně hájit, i pokud by tím mělo samo sebe rozezlít a urazit se.

Bavičem od kolébky

Malí Střelci jsou díky svým pozorovacím schopnostem výborní imitátoři, skvěle pracují s mimikou a umí odkoukat chování všech lidí ve své blízkosti. Často se pak stávají třídními šašky a dokáží strhnout lavinu zábavy jen svým chováním. Děti ve znamení Střelce jsou velmi oblíbené a kamarádů mají na každé ruce desítky. Horoskop Střelce nutí se školou kvůli své roztržitosti trochu bojovat, přestože nejsou špatnými studenty a látku umí.

Rozpustilost dětí tohoto znamení se projevuje i v touze podarovávat své kamarády dárky jen tak, aby mohl mít Střelec radost z aktu darování. Horoskop Střelce dělá dobrosrdečnými a laskavými přáteli.

Rodiče do nepohody

Když se malí Střelci stávají později rodiči, nic to nemění na tom, že jejich duše je stále dětsky hravá. Matky ve znamení Střelce mívají obvykle se svými ratolestmi shodný smysl pro humor, který děti milují a moc rády s nimi tráví čas. Otcové ve znamení Střelce zase vymýšlí pro děti spoustu her, rádi jim vypráví pohádky, které je spontánně napadají a tráví s nimi veškerý volný čas – horoskop Střelce nikdy nevede litovat toho, že se věnují rodině.

Oba rodiče bývají obětavými, kteří dělají vše proto, aby jejich domácnost vzkvétala a aby jejich děti netrpěly nedostatky. Oba bývají dobrodružné povahy a neváhají ani minutu, pokud mají možnost dětem vymyslet nějaký akčnější program a vytáhnout je na výlet.

Se Střelcem na place

Kooperovat se Střelcem na pracovním poli může být někdy nad slunce lehké a někdy byste si raději přibouchli ruku do dveří. Se Střelci je v pracovním životě trochu kříž, neboť jejich bezstarostnost je veliká a smysl pro pořádek a plnění povinností zas až tak veliký není. Přesto jsou pracovníci ve znamení Střelce zásadními pracovníky v týmu a pro jejich snahu musí být oceňováni.

Nároky nadřízených Střelců

Klidného vyrovnaného šéfa ve znamení Střelce abyste pohledali. Horoskop Střelci dává tendenci být jako oheň a led. V jedné chvíli vás pochválí před celým kolektivem, div neobjedná fanfáry na vaši počest, hned vzápětí vám vynadá natolik, že se až bojíte vyhazovu. Přestože svou tvrdou kritiku a přehnané vychvalování příliš neovládá, má Střelec skvělý úsudek a ví, jakým směrem posunovat práci, aby výsledky byly vidět.

Patří mezi upřímné vedoucí, kteří dovedou přiznat, když je toho na ně moc a když vás potřebují. Mají nezlomný optimismus v krvi a jen tak něco je nerozhází. Lídři ve znamení Střelce mají tendenci si nabírat práce víc, než na kolik mají kapacitu. Pak působí věčně zaneprázdněným dojmem, nikdy nestíhají, ale na druhou stranu si to vcelku užívají – horoskop Střelce naznačuje, že práce je to poslední, co by jim dělalo těžkou hlavu.

Podřízený se ctí

Pracovník ve znamení Střelce se z podřízené pozice nesnaží nijak raketově dostat nahoru. Je tím smířeným pracovníkem, který podává přiměřený výkon a očekává přiměřenou odměnu. Pokud je pokárán, slíbí hory doly a výsledku se málokdy dočkáte. Patří mezi ten ty lidí, kteří práci hodí za hlavu přesně s úderem konce pracovní doby. Horoskop Střelci obvykle přisuzuje nadání technickým směrem, což se odráží na profesích, které Střelci povětšinou zastávají.

Pro svůj optimismus jsou občas Střelci v kolektivu nepostradatelní – někdo musí vysvětlit zbytku spolupracovníků, že svět se z jedné zakázky zkrátka nebortí. Neúčastní se intrikování a nekují pikle s ostatními členy kanceláře. Za každou cenu jsou pravdomluvní, někdy až moc, jak říká horoskop Střelce, což může být pro okolí těžké. Sdílet práci s někým, kdo se umí v zájmu pravdy chovat jako netaktní buran, totiž není nic příjemného.

Vztah na houpačce

Partner ve znamení Střelce může být výhrou v loterii i noční můrou, ostatně jako zrozenec jakéhokoliv znamení. Střelci jsou velmi aktivní a veselí společníci, vždy vás pobaví i rozesmějí, dokáží ale i patologicky žárlit, často měnit názory a být v lásce nestálí. Horoskop Střelci přiřkl nenávist nudy a lehkomyslnost – jakmile bude mít pocit, že vztah není dostatečně dobrý nebo ztratí jiskru, je mu milejší svazek opustit, než žít bez nových výzev a dobrodružství.

Běh na dlouhou trať

Střelec nevystřeluje svůj šíp zájmu po každém, vlastně jeho snaha najít ideálního partnera je dost urputná. Věří v dokonalý vztah a upřímnou lásku. Horoskop Střelce udává, že jakmile jeho srdce zahoří, stává se velmi vytrvalým a náruživým nápadníkem. Takový příval zájmu může leckoho vyděsit.

Zoufalství a hysterie

Po skončení vztahu bývá partner ve znamení Střelce tím, kdo se psychicky hroutí. Vyrovnání se s odchodem milovaného je pro Střelce velmi těžké, ze vztahu se vzpamatovává dlouho a špatně, nesnáší změny. Horoskop Střelci zakazuje opakovat chyby, jaké v životě už udělal a Střelec má z těchto přešlapů do budoucna velké obavy. Tím se často dostává do svízelných situacích, které jeho nový protějšek nemusí snášet dobře.

Pro jaké vlastnosti Střelce milovat?

 • Věčný optimismus
 • Šlechetnost
 • Štědrost
 • Upřímnost za každých okolností
 • Tolerance
 • Smysl pro spravedlnost

A za co ho budete příležitostně nenávidět?

 • Plané sliby
 • Snobismus
 • Tendence se vychloubat svými úspěchy
 • Těžkopádnost
 • Bezohlednost

S kým patří Střelec do vztahu?

Vztahy navazuje prakticky s každým, neboť všichni jeho známí ve Střelcově hlavě tvoří neustále se rozrůstající síť kontaktů, kterou je potřeba opečovávat a zvětšovat. Kamarády si může najít bezproblémově v každém znamení a umí vycházet i s povahami, u kterých byste si řekli, že nikdy nebude možné s nimi vést kloudný rozhovor. Horoskop Střelcům nadělil velký cit pro komunikaci. S kým si ale lidé ve znamení Střelce dokáží nejlépe sednout na takové úrovni, aby s ním dokázali strávit zbytek života? Může to být s největší pravděpodobností partner znamení Býka, Lva, Vah, Blíženců, Vodnáře, Štíra, nebo Ryb.

Po ideálu pátrající Střelec muž

Střelec muž má v povaze lehký strach ze závazků, protože se raději vyhne všemu, u čeho hrozí, že b ho to v budoucnosti třeba přestalo bavit. Obvykle se proto usazuje až v pozdějším věku, kdy už nemá potřebu se vybouřit.

Láska až za hrob

Když jde o lásku, je Střelec muž velmi impulzivní a častokrát se mu stane, že neodhadne situaci tak, jaká skutečně je. Partnerku si přeje jen tu jednu osudovou, bohužel to ale bývá až několikátá v pořadí.

Gentleman i dobrodruh

Pro svou hravou povahu, zálibu ve sportu a hrách, talentu na techniku a lásce k přírodě je ideálním partnerem pro spontánní ženy, které přitahuje dobrodružství a odvaha. Střelec muž má své zásady, kterých se rád drží, je neuvěřitelně pravdomluvný a jeho partnerka se může spolehnout, že jí nikdy nebude lhát, přestože slyšet od něj vždy tvrdou pravdu nemusí být úplně taková pohádka, jak by si představovala. Drží se však dál od pomluv a jakékoliv klevetění jde zcela mimo něj.

Patří mezi velmi vynalézavé milence, se kterými se v ložnici rozhodně nezačnete nudit. Má rád nové výzvy, nepohrdne lechtivými hrami a dobrodružstvími.

Střelec žena se svým pohledem na svět

Střelec žena bývá přitažlivá provokatérka, která nejde daleko pro silná slova a je svojí vyřídilkou pověstná. Je prostořeká, energická idealistka, která si umí jít tvrdě za svým. Vztahy se proplétá s elegancí a přirozeností, vládne silnou empatií a dokáže muže donutit k velkým krokům malými narážkami na jejich ego.

Pro všechny okolo

Na svět se dívá bez předsudků, dokáže věci vidět, tak jak jsou a ne jak by si ve svých ideálech přála. Moc ráda pomáhá lidem ve svém okolí, ať už jsou její možnosti jakékoliv – nakládá si toho obvykle příliš, ale nedokáže středobodem svého vesmíru učiniti především sebe. To se může projevit na přílišné snaze poskytnout to nejlepší své rodině a ukrajovat si z vlastního. V partnerství je však Střelec žena zpočátku velmi nezávislá a snaží se nepodřizovat. Nesnáší faleš a předstírané sympatie, stejně tak je jí proti srsti pomlouvání a intriky.

Pátek večer doma? Ani omylem

Muž, který dostane srdce takové ženy, musí počítat s tím, že její dobrodružná povaha se nezalekne žádné slibně vyhlížející akce. Muž jí bude muset stačit jak mentálně, tak fyzicky – má vášeň pro sport a nevzdá se jí ve prospěch vztahu. Střelec žena také ráda objevuje, cestuje a slaví, miluje společnost, večírky a kulturní události.

4 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno