Lev: charakteristika znamení

Králem zvířat, spolupracovníků i srdcí – Lev ve středu pozornosti

Vládce zvířecí říše honosící se svojí obří hřívou, ze kterého srší sebevědomí, zatímco líně a majestátně korzuje mezi členy své smečky – tak známe lva z říše zvířat a podobný je i Lev ve znamení zvěrokruhu. Lvy pohání přirozené vůdcovství, pýcha i charisma. Stejně jako každá, má ale i osobnost ve znamení Lva má své stinné stránky.

Lev a data horoskopu

Do znamení Lva spadají lidé narození o letních prázdninách mezi 23. červencem a 22. srpnem. Živlem tohoto znamení je oheň a planetou Slunce, což tvoří dvojici trefně vystihující lví povahu. Ani barvy tohoto znamení, které jsou oranžová, zlatá a hnědá, se ze sluneční škály nijak nevzdalují. Kameny, kterými můžete podarovat své blízké ve znamení Lva, jsou podle horoskopu rubín, granát, topas, tygří oko, jantar, diamant a horský křišťál.  Pokud se podíváme na povahu Lva, která vyzařuje několik typických vlastností stovky metrů do dálky, musí nám být jasné, že jde o povahu mužskou. Opačným znamením ke Lvovi je tichý vodou plynoucí Vodnář.

Povaha rozeného vůdce

Lidé ve znamení Lva jsou zpravidla lídry. Mají pocit, že musí řídit osud a utrpení ostatních, sami sebe totiž pasovali na jakýsi božský původ. V realitě se to promítá na pracovních pozicích, přirozené autoritě, se kterou Lev pracuje prakticky od dětství, cílevědomostí, skvělými komunikačními dovednostmi a hlavně spoustou charisma, kterého dostal až přehršel.

Přemýšlivý, ovšem i namyšlený

Mezi kladné vlastnosti Lva patří rozvaha a velmi racionální jednání. Lidé ve znamení Lva každé rozhodnutí pečlivě zvažují a nenechají se ničím moc rozhodit. Patří mezi všestranné osobnosti s velkým přehledem.

Horoskop Lvovi předurčuje tak trochu vysoké ego, despotismus a už od mládí žít v pocitu zhýčkanosti. Lev je rád uctíván, má rád, pokud ho lidé následují, miluje být středem pozornosti a je velmi zábavným společníkem, ovšem běda, jak se někdo pokusí ho kritizovat. Lev miluje chválu a je to nejspolehlivější cesta k jeho srdci – chvála, úcta, dostatečně prokazovaný respekt. Naopak snahy o korigování jeho chování, končí velkým fiaskem.

Lvíče středem vesmíru

Nikdy neposedí, pořád vymýšlí neplechy a rodičům z něj jde hlava kolem. Takové je dítě narozené ve znamení Lva. Pokud na něj udeříte a vyhubujete mu (právem i neprávem), udělá smutný obličejík, zatváří se kajícně, pípne nějakou tu omluvu a jen co se přestanete dívat, zvesela si pokračuje v činnosti, kterou jste mu zakázali. Horoskop Lvovi nenadělil přílišnou touhu poslouchat. Naopak.

Až nebezpečně hravé

Dítě ve znamení Lva si moc rádo hraje, u některých jedinců dokonce vášeň pro hraní v dospělosti přeroste v lásku k pokeru, sázkám, kasinům a podobně. Je temperamentní a nezkrotné. Z ničeho si nedělá příliš těžkou hlavu, stále něco vymýšlí. Dokáže přijít s těmi nejzábavnějšími hrami pro své kamarády, ale i vymyslet spoustu nebezpečných předmětů a udělátek.

Jakmile jejich výtvory a nápady nepochválíte, se zlou se potážete – horoskop Lva dětem nadělil pořádnou schopnost se smrtelně urazit, pokud se cítí nedoceněné, je jim odepřena výhra, nebo někdo urazí jejich pýchu. Lev je paličaté znamení a není radno si s ním zahrávat.

Hlavně nerozmazlovat

Znamení Lev se vyznačuje pořádným sebevědomím, které můžeme pozorovat už u malých Lvíčků. Horoskop Lvovi přisoudil vlastnosti jako sebejistotu, věci pevně ve svých rukách a velmi snadno se prohlubující nezdravou namyšlenost, pokud budou mít tyto děti pocit, že jim celý svět patří. V tomto ohledu je děti znamení Lva nutno trochu usměrňovat.

Lev ví všechno nejlíp

Co se týče negativních vlastností Lvíčat, mohou být od mládí svým bohémským způsobem leniví. S tím se jako u všech znamení pojí nezodpovědnost – Lev na spoustu povinností jednoduše zapomene, nebo mu nepřipadají natolik důležité, aby jimi ztrácel čas. Co děti ve znamení Lva skutečně bytostně nesnáší, je poučování. Horoskop Lvům přisoudil pocit, že vědí všechno nejlépe, jsou svojí vlastní autoritou a odmítají si nechat do čehokoliv mluvit od dospělých, které vůbec neuznávají jako ty moudřejší.

Lev rodičem

Rodič ve znamení Lva je energický a temperamentní. Matka Lvice je pečující vůdkyní smečky, která své děti bedlivě střeží, ovšem životem je provází s láskou a pochopením, i proto se její děti v dospělosti stávají plně soběstačnými lidmi, kteří nikdy neztrácí hlavu. Když se výrostci vymknou kontrole, horoskop Lva dal matkám schopnosti jen za pár vteřin zjednat klid, ale většinu času děti vychovává klidným tónem a s úsměvem na rtech.

I otec Lev pro děti dělá první poslední, snaží se své rodině dodat všechno potřebné. Jeho dětská vznětlivost mu zůstává i ve výchově vlastních dětí, velmi snadno se vytočí a velmi snadno se ihned zase uklidní. Dokáže vymyslet ten nejakčnější nejzábavnější program plný dobrodružství, což děti rády ocení.

Proč pracovat se Lvem?

Lev je na pracovišti jako v džungli, ví o každém úkolu a každé zakázce, perfektně se orientuje a neztrácí hlavu, pokud je práce příliš. Jeho charisma mu otevírá veškeré dveře v kariéře, koneckonců Lev se jako král zvířat už narodil.

Hvězdný nadřízený

Vedoucí ve znamení Lva má nadprůměrné organizační schopnosti a dokáže operovat pod tlakem naprosto perfektně. Horoskop Lva nadělil těmto zrozencům skvělou paměť, si pamatuje veškerá potřebná data, dobře ví, komu zadal jaký úkol, kdy je termín odevzdání a koho všeho je potřeba kvůli tomu kontaktovat. Ke každému (byť sebe míň důležitému) úkolu se staví zodpovědně a nemá problém odlehčit atmosféru na pracovišti humorem. Práci řídí rozhodně a bez pochyb, proto v něm může mít řada spolupracovníků velkou oporu.

Šéf ve znamení Lva dává prostor novým členům týmu, rád si vyslechne neotřelé nápady, zbožňuje inovátorská řešení a rád jim dá přednost oproti zaběhnutým postupům. Horoskop Lvovi dává cit obdivovat práci navíc, kterou někdo z jeho zaměstnanců vykoná.

Co může spolupracovníkům a podřízeným pít krev, je jeho neochvějná sebedůvěra. Lev nerad uznává svoji chybu a ještě méně rád chválí někoho jiného než sebe. To je ostatně jeho poznávacím znamením – pokud odvede dobrou práci, nezapomíná sám sebe patřičně dlouho plácat po zádech. Horoskop Lva určil dalším bodem zlomu jeho neúspěch. Něco v práci se pokazí a ze šéfa ve znamení Lva v tu ránu lítají blesky. Takové situaci je lepší se vyhnout a zmizet, než jeho vztek pomine.

Podřízený – a stejně nadřízený

Lev na nižších pozicích zpravidla dlouho nezůstává. Jednak dokáže odvést práce za tři lidi, čímž si získává obdiv vedení, a jednak neodmlouvá ani neoddaluje vypracování těch nejsložitějších úkolů, od kterých dávají ostatní pracovníci radši ruce pryč. Tým má tendenci Lvovi naslouchat, i když není ve vyšším postavení než oni, což bývá právě ten důvod, který ho do vyššího postavení dostane.

Pracovníkovi ve znamení Lva pomáhá jeho dokonalý organizační smysl, diplomatické schopnosti, kterými dokáže vyřešit i nejzapeklitější situaci a samozřejmě jeho vystupování hodné „prodejce měsíce“. Horoskop Lva předurčil k výborné spolupráci s klientem. Pozná, co říct, a na jakou nitku zatlačit, aby zákazníka dostal, kam chce. Není výjimkou, že člověka přečte hned od pohledu a podle toho nasadí tón a upraví styl konverzace.

Lvovské křehké vztahy

Randění se Lvem, to je jako jízda na hodně dlouhé horské dráze. Lev má nároky, Lev má očekávání a Lev rozhodně není snadná kořist. Muž Lev je sám lovcem a stejně tak žena Lev se málokdy stává obětí.

Pokud pokukujete po protějšku ve znamení Lva, musíte se připravit, že vztah bude chtít táhnout. Lev je sám sobě pánem a nenechá se omezovat. Svůj životní styl nerad kvůli komukoliv mění a nerad poslouchá výtky k tomu, co dělá a jak se chová. Pokud se Lev skutečně zamiluje, pak je to celým srdcem a z čisté lásky nezkaženého člověka – ve vztahu umí být velkorysý, rád dává a rád se postará. Horoskop Lva ovšem dodává, že tyto city jsou za cenu dostatečně projevovaného vděku.

Jaké vlastnosti musíte na Lvovi ocenit?

  • Velkorysost
  • Laskavost
  • Průbojnost
  • Nezávislost

A co vás na Lvovi může štvát?

  • Sobeckost
  • Ješitnost
  • Zahledění do sebe sama
  • Nesnášenlivost kritiky

S kým patří Lev do vztahu?

Lev podvědomě vyhledává znamení podobné povahy. Nejčastěji další Lvy, anebo ohnivá znamení Berana a Střelce, který disponují stejně laděnou energií jako on sám. Tyto sami jsou vášnivé jako samo peklo, ovšem nemusí vytrvat kvůli výbušnosti obou partnerů. Stejně jako Lev, i Beran a Střelec si potrpí na poslední slovo a jsou autoritami, které se mohou vzájemně tlouci s potřebou Lva být králem zvířat.

Kde ale horoskop Lva vidí opravdu šťastného, to je v dlouhodobém harmonickém vztahu s Váhami nebo Blíženci, jejichž živlem je vzduch, jsou sice věčně rozlítaní, ale zároveň přemýšliví, klidní a nebudou se prát o pozici ve smečce, neboť jim velmi dobře vyhovuje ta, která jim byla dána.

Lev pyšný a společenský muž

Tolerance není silnou parketou

S partnerem ve znamení Lva si můžete užít pouze vášnivý románek, který ztroskotá na nekompatibilitě vašich povah, anebo dlouhý magický vztah plný respektu a lásky. Lev muž vztah vyhledává rád, bojí se samoty a opuštěnosti, ovšem nepatří do vztahu s každou ženou. Horoskop Lva tyto jedince rád staví do středu pozornosti. Takový muž bývá králem večírku a jeho ego na této skutečnosti vzkvétá. Partnerku, která nebude tento jeho životní styl podporovat, čeká rychlý konec.

Ve vztahu zaujímá Lev muž dominantní pozici a nehodlá se o ni dělit. Vyhovuje mu partnerka, která se nechá vést – pro ni bude nezlomnou skálou a může se na něj ve všem spolehnout.

Chválit a dárečky

Horoskop Lvovi dal do vínku marnivost. Lev potřebuje obdiv k životu, očekává ho od okolí i od své družky. Přestože se dokáže zamilovat upřímně a z celého srdce, nikdy nepřestane být ješitný a žena se musí vyrovnat se skutečností, že vztah bude vždycky tak trochu víc o něm.

Lev muž se dá snadno zaujmout na kompliment, na udržení jeho pozornosti je ale potřeba mnohem víc. Pokud pátráte, co je blízké jeho srdci, vsaďte na luxus. Lev miluje krásné (a drahé) věci, u sebe doma si potrpí na kvalitní doplňky do domácnosti, kvalitní jídlo a kvalitní alkohol. Mezi jeho slabosti obvykle patří i sport. Vsadit si můžete i na soutěživost, kterou má Lev muž v krvi, a nesnese být v ničem druhý.

Lev – hrdá a nespoutaná žena

Lvice jsou zároveň neuvěřitelně milými energickými osobami a k tomu sexy svůdnými bohyněmi. Lev žena pečlivě dbá o svou krásu i postavu a mnoho času tráví před zrcadlem. Horoskop Lva přisoudil v jejím životě pevné místo sportu a námaze – Lvice je na sebe tvrdá a požaduje stejné výsledky, jaké by chtěla po spolupracovnících v práci.

Necouvejte a neslevujte

Lev žena nemá strach z výzev, muže si velmi snadno omotá okolo prstu, povahou je totiž spíš lovec, než slečinka čekající na kapesníček. Je v ní cosi okouzlujícího, co muže hodně vábí. Díky jejím dovednostem v komunikaci a obrovské fantazii přesně ví, jestli na muže, kterého si vybrala, hrát provokatérku nebo nedostupnou, aby nakonec získala svoji kořist.

Lev žena ale nemá ráda, pokud je ve vztahu ona „víc chlap“. Slaboch u ní nemůže uspět, obzvlášť pokud by zkoušel omezovat její život nebo potenciál. Horoskop Lva ženě dává sílu snadno a bez výčitek vyběhnout s každým, kdo nedostojí jejím očekáváním. Nesnáší prohrávat a to ani ve vztazích. Lev žena musí mít vždy pocit, že měla poslední slovo.

3 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno