Keltský horoskop: Víte, jaké znamení jste vy?

Astrologie keltského horoskopu se nezakládá na osudu hvězd, jako jiné horoskopy. Keltští duchovní neboli druidové určovali znamení na základě data početí.

Od toho se odvíjelo spojení člověka s určitým typem stromu, které představovaly určitou charakteristiku lidí narozených v daném období. Pojďme se podívat na Keltský horoskop.

Jedle (2.1.-11.1., 3.7.-13.7.)

Tito jedinci jsou charakterističtí svou pílí a talentem, jsou obdarovaní vnitřní krásou a důstojností. Díky jejich originalitě se vždy zaslouží o velký úspěch, rychle se učí a získávají nové poznatky. Osoby jsou velmi cílevědomé, v životě mají jasný cíl, kterého chtějí dosáhnout.

Mají velký smysl pro zodpovědnost a nikdy od svých problémů neutíkají. Pokud se doopravdy zamilují, dají to patřičně najevo – jejich láska nezná hranice.

Jilm (12.1.-22.1., 14.7.-24.7.)

Jilm zastupuje lidi, kteří jsou velmi důvěřiví a klidní, jejich duševní pohoda a sebekontrola z nich doslova vyzařuje. Všechno, co udělají, mají předem pečlivě naplánované.

Jejich další vlastností je prozíravost, díky které je jen tak něco nepřekvapí a nepředvídanou situaci řeší s nadhledem a okamžitě. Lidé v jilmu jsou přátelští a bezstarostní. Jejich skvělý smysl pro humor je dán jejich včasnou připraveností a ve společnosti jsou velmi oblíbení.

Cypřiš (23.1.-31.1., 25.7.-4.8.)

Osoby narozené pod znamením Cypřiše patří obvykle mezi tolerantní, vynalézavé a věrné lidi. Jejich negativem je však lenost a utlačování slabších jedinců. Pokud se jim něco nevede, nevěší hlavu, jen tak je něco nezlomí a z dané situace se spíše poučí.

Povaha těchto lidí je spíše velmi vzácná, mají silnou vůli najít řešení problémů a stále doufají, že se špatné situace otočí zase v ty dobré. Stejně jako strom cypřiš, tak i člověk v tomto znamení nemá rád omezování, pokud se je snažíte v něčem zamezit, stanou se mrzouty. Taky se jim nelíbí samota a čas raději tráví v rodinném kruhu nebo s přáteli.

Topol (1.2.-10.2., 5-8.-14.8.) (1.5.-10.5., 1.11.-10.11.)

Osoba, která se narodila za vlády topolu, se rychle učí a rychle chápe. Lidé v tomto znamení jsou přímí a nechodí kolem horké kaše. Často jsou charakterizováni svým uměleckým talentem a smyslem pro krásu. Většina těchto lidí vyhledává spíše venkovské oblasti, tíhnou více k přírodě.

Jsou mezi lidmi velmi oblíbení díky tomu, jak dokážou věci vidět z různých úhlů pohledu a nikdy se nezajímají o peníze. V mezilidských vztazích jsou skutečnými diplomaty.

Modřín (11.2.-20.2., 15.8.-24.8.)

Lidé narození pod vládou modřínu jsou obvykle sebevědomí a odhodlaní lidé. Milují, když můžou zapůsobit na ostatní lidi a jsou dominantní. Jejich důležitá role se projevuje nejen na pracovišti, ale také ve společnosti a v rodině. Lidé v modřínu jsou velmi pracovití a jsou schopni udržet si vysokého pracovní nasazení.

Jejich tvůrčí schopnosti se projevují často v umění nebo ve vědě. Také nemají rádi přetvářky a lži a rozhodně nejsou diplomaty. Jejich negativní vlastností je to, že často vynášejí soudy, aniž by si zjistili fakta. Na svou drahou polovičku čekají klidně celý život, a pokud se zamilují, jsou to velmi milé a citlivé osoby.

Borovice (21.2.-2.3., 25.8.-3.9.)

Lidé narození ve znamení borovice je velmi odvážní a plni optimismu. Jsou houževnatí při plnění svých životních cílů. Udělají všechno, aby dostali přesně to, co chtějí a kompromis pro ně neexistuje. Jakmile vědí, že je pravda na jejich straně, neuznávají autoritu a jsou velmi tvrdohlaví.

Díky jejich schopnosti okamžitě improvizovat dokážou dobře zvládat mimořádné situace. Pyšní se výbornými organizačními schopnostmi a racionálním myšlením. Jsou to spíše introverti, ale obklopeni milými lidmi. I když jsou to racionální lidé, peníze dokážou utratit s velkou nerozvážností.

Vrba (3.3.-12.3., 4.9.-13.9.)

Jedinci narozeni ve znamení vrby mají velmi složitou povahu. Na jedné straně stojí velmi citlivé dušičky, na té druhé neklidní, nespokojení a náladoví lidé. Jejich fantazie nemá meze, jsou to věční snílci a dokáží se vcítit do druhých.

Pozor na konflikt s nimi, jsou to velcí bojovníci a a využijí každé slabosti protivníka. Také přesně ví, co v životě potřebují a jak ho naplnit. Rádi manipulují s ostatními a občas se cítí nepochopeni a dotčeni.Vztah s nimi není jen tak, nemají rádi změny a jsou velmi tolerantními lidmi.

Lípa (13.3.-20.3., 14.9.-22.9.)

Pokud jste narozeni pod znamením lípy, máte velké štěstí. Svých životních cílů dosáhnete rychle a snadno. Jelikož se vyhýbáte všem možným konfliktům, nikdy se do přímého konfliktu nedostanete. Máte rádi kompromisy a jste přizpůsobiví k jakýmkoliv podmínkám.

Abyste unikli každodenní realitě, své nerealistické sny si plníte svou romantickou fantazií. Proto často v milostném životě bohužel toho štěstí moc nenajdete, hlavně se nedokážete zbavit své až chorobné žárlivosti.

Dub (21.3., 23.9.)

Dub je mužný strom a lidé narození pod jeho vládou jsou „lidé akce“. Taky jsou charakterizováni svou schopností chránit slabší a utlačované. Jsou to lidé přímí a čestní. Jejich slabou stránkou je tvrdohlavost, neschopnost jednat s ostatními lidmi a víra v sebe sama je ochuzuje o spoustu přátel.

Ovšem jakmile se lidé tohoto znamení zamilují, ztrácí svou pověstnou rozhodnost a stávají se z nich velké citlivky. Bohužel, toto znamení není ideální jako partner do manželství, miluje totiž svou svobodu.

Líska (22.3.-31.3..24.9.-2.10.)

Lísky jsou velmi tiché osoby, které jsou oblíbené díky své diskrétnosti a často si jich člověk ani nevšimne. Ovšem pozor, pořekadlo „I tichá voda břehy mele“ je pro ně víc než výstižné.

Jsou inteligentní, jejich paměť je skutečně překvapující jako jejich dobrá intuice. Svých cílů dosáhnou poměrně snadno a brzy.

Mezi jejich přední vlastnosti patří velkorysost, nesobeckost a trpělivost. Jakmile je člověk zklame, přestanou lidem důvěřovat a stáhnou se do sebe.

Díky své prozíravosti a vysoké inteligenci často přicházejí s neobvyklými nápady a řešeními, které promysleli do nejmenších detailů. Pokud hledáte někoho do manželství, tito lidé jsou ideálními a věrnými partnery.

Jeřáb (1.4.-10.4., 3.10.-11.10)

Lidé v tomto znamení jsou na pohled velmi křehké osoby, ovšem uvnitř jsou to dravci plní síly a odhodlání. Jejich skvělou vlastností je to, že jim můžete bez obav věřit, vaše tajemství nikdy neprozradí. Jelikož tito lidé mají velký smysl pro zodpovědnost, jsou to ideální zaměstnanci.

Občas trpí nižší sebedůvěrou a nikdy nezradí. Nejsou však naivní a nedovolují ostatním, aby je využívali. Lidé ve znamení jeřábu jsou vášnivými milenci, kteří se dokáží vzdát všeho, jen aby ten druhý byl spokojený. Mají velký smysl pro rodinný život.

Javor (11.4.-20.4.,12.10.-21.10.)

Mezi nejvýraznější rysy lidí narozených pod vládou javoru patří vysoká inteligence, mimořádná paměť a schopnost najít originální řešení problémů, které ostatní nedokáží vyřešit. Tito lidé se vyznačují přirozenou autoritou, mají velké ambice a jsou velmi hrdí.

Jejich temnou stránkou je cynismus a pohrdání ostatními. I přesto jsou velmi společenští a otevření. V milostném životě to s nimi není jednoduché, neradi se přizpůsobují a jsou náladoví. Pokud se však pustí do svazku manželského, budou dělat vše pro to, aby manželství trvalo celý život.

Ořešák (21.4.-30.4., 22.10.-31.10)

Velké ambice a vytrvalost charakterizují osoby, které jsou narozeni ve znamení ořešáku. Jejich dokonalý smysl pro strategii a vysoká inteligence stojí za jejich úspěchy. Nemají rádi nepředvídatelné a neočekávané události a překvapení.

Lidé tohoto znamení jsou vůči jiným nedůvěřiví a spoléhají se jenom sami na sebe. Často dokáží být i bezohlední a komplikovaní (stud a výstřednost jsou slabými stránkami). Navenek to jsou tvrdé a autoritativní osoby, ovšem i oni jsou uvnitř citlivými bytostmi. Ženy usilují o nezávislost ve všech směrech a muži zase o dominanci.

Kaštan (11.5.-20.5., 11.11.-20.11.)

Jedinci tohoto znamení se vyznačují smyslem pro spravedlnost a jsou schopni rázně bojovat za správnou věc. Jsou také velmi uvážliví a sebekritičtí a nikdy se nenechají tlačit k unáhleným rozhodnutím. Vždy hájí své názory, a to i tehdy, když není názor správný. Jsou věrni svým zásadám, přes které nejede vlak.

Velká očekávání mají i od svých partnerů, se kterými chtějí zestárnout. Existují dva typy kaštanu – úspěšní lidé, kteří si rychle vybojují první místo, nebo ti, kteří o své místo na zemi musí bojovat každý den.

Jasan (21.5.-30.5., 21.11-30.11)

Připraveným přeje štěstí – to jsou přesně ti, kteří se narodili pod vládou jasanu. Jsou to lidé tvrdí, ambiciózní a schopní. Díky svým organizačním schopnostem rychle dosáhnou toho, co žádají. V přátelských a milostných vztazích to zas tak pozitivní není – očekávají, co od toho druhého získají a co z něj budou mít.

Jejich dobrá vlastnost je však věrnost, jakmile vstoupí do manželství, váží si toho a proto se stávají ideálními partnery. Záleží jim hodně na financích a mají rádi svou nezávislost.

Habr (31.5.-10.6., 1.12.-10.12.)

Pokud hledáte někoho, kdo má velký smysl pro pořádek, odpovědnost a spravedlnost, hledejte osoby narozené ve znamení habru. Tito lidé nemají žádný problém se přizpůsobit a přijmout něčí pravidla.

Na druhou stranou jsou nerozhodnými a nevyvíjejí dostatek iniciativy jak v pracovním životě, tak i v tom soukromém. Jejich touha po úspěchu je vyvolána touhou po morálním uznání. V manželství, které je pro ně posvátné, jsou stálými partnery.

Osika (11.12.-20.12., 11.6.-20.6.)

Lidé v tomto znamení jsou velmi energičtí a jejich život je velmi rozmanitý. Problémy moc neřeší, často se rychle vzdají nebo se se situací smíří. Od toho se odvíjí i to, že své problémy podceňují a čekají, až se vyřeší samy.

Svůj talent a smysl pro podnikání vůbec nevyužijí ku svému prospěchu, jsou velmi netrpěliví. Nejsou moc dobrými společníky, jejich okruh přátel je skutečně velmi úzký. Ačkoliv milují rodinný život, nejsou stálými partnery.

Bříza (21.6.)

Tito jedinci jsou jako břízy velmi vzácnými lidmi. Nezáleží jím na hmotných potřebách, jejich směr určuje duchovno a vlastní city. Mají rádi klid a pohodu, proto jim dobrá kniha a příjemná hudba ke štěstí stačí. Jsou také dobrými zaměstnanci, jejich píle a pracovitost se jim vyplácí.

Negativem pro ně je moralizování druhých, proto jsou mnohdy vystaveni nenávistí druhých – i když jsou ve společnosti díky své skromnosti velmi oblíbení.

Buk (21.12.)

Lidé narození pod bukem jsou velmi pracovití a odhodlaní, často končí na vysokých postech jako jsou manažerské a ředitelské pozice. Právě tito lidé jsou dobrými přáteli, kteří nabízí ochranitelkou náruč plnou podpory. Rádi obdarovávají druhé a těší se z lidské radosti.

Neřeší malichernosti, proto se zdá, že jsou na první pohled bezohlední. V partnerském vztahu se druhá polovička musí obrnit dávkou tolerance.

Jabloň (22.12.-1.1., 22.6.-2.7.)

Vřelost a velkorysost je prvním rysem, jak poznat osoby narozené v tomto znamení. Jejich zvláštní charisma na vás dýchne již z dálky, jakmile tohoto člověka poznáte blíže, ohromí vás svým příjemným vystupováním. V milostném životě je to poněkud horší, neustále hledají něco nového, proto jsou věčně nespokojeni a nestálí.

Nakonec se však rádi usadí v manželství, kde najdou to, co hledali. Jelikož jsou stálými badateli, odráží se to i v pracovním životě, kdy stále hledají změnu a monotónní práce jim nevyhovuje.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno