Jaká je vaše květina podle znamení horoskopu?

Všimli jste si, že některým květinám se v domácnostech daří lépe a jiným hůř? Není to tím, že tyto květiny potřebují pro život spíše venkovní prostředí, spíš jde o to, jak se květiny k vám hodí nebo nehodí. Někdo hold na pěstování květin a péči o ně nehodí, zvládne jen pár základních úkonů. Ona i taková astrologie může mít vliv na rostliny. Pro některá znamení je vhodný kaktus a pro jiné například růže. Jaká květina se hodí zrovna pro vaše znamení?

Beran (21. března – 20. dubna)

Lidé narozeni ve znamení Berana jsou extrémně dobrodružní a mají ambice cestovat. Chtějí proto květinu, která s nimi zvládne i náročnější věci. Něco odolného, co se nezalekne změny prostředí nebo teploty. Kaktus přežije spoustu věcí.

Býk (21. dubna – 21. května)

Býci jsou lidé pomalejší, ale stabilní. Mají rádi svůj klid a všechno hezky v poklidu. Žádné radikální změny. Je pro ně vhodná Tlustice, která roste pomaloučku, žádná rychlovka, ale stabilně. Nemá moc ráda změny, nejlépe jí je na jednom místě, kdy pravidelně dostává zálivku a nehýbe se s ní.

Blíženci (22. května – 21. června)

Blíženci jsou všemi deseti pro dobrodružství, rádi si užívají života. Ne vždycky se umí postarat o květiny, protože na takového „všední“ věci jsou povzneseni. Tilandsie je pro ně ideální květina. Vzdušná, nemá klasické kořeny, takže není třeba ji mít na jednom místě. Změnu nebere nijak tragicky, podobně jako lidé v tomto znamení. Hodí se pro ně také sukulenty.

Rak (22. června – 22. července)

Raci mohou být lehce náladoví, ale zase zamilují-li se, pak je to napořád. Jejich prvkem je voda, proto je pro ně vhodný leknín. Tiše si plují na hladině vody, jsou jemné, krásné a jednoduché. Ač vypadá, že je jemný a něžný, ve skutečnosti v sobě disponuje velkou silou!

Lev (23. července – 22. srpna)

Lvi jsou středem pozornosti a to velmi rádi. Jsou to králové znamení, proto se k nim skvěle hodí růže, která také touží být obdivována a potřebuje spoustu péče a obdivu, jako Lvi. Můžete si pořídit také brazilský kaučukovník. Zajímavá rostlina, která se stává středobodem zájmu, podobně jako to mají Lvi.

Panna (23. srpna – 22. září)

Panny jsou organizované, vsází na detaily a bývají konzervativní. Podobně jako orchideje, které jsou stálicemi mezi květinami. Pozná je snad každý a ve chvíli, kdy se o ně pečlivě staráte a myslíte na detaily, odmění se vám krásnými a zvláštními květy. Když se o ně správně staráte, odmění vás za práci a péči.

Váhy (23. září – 23. října)

Váhy jsou znamení, které potřebuje k životu rovnováhu a také harmonii. Tu poskytuje jasmín a to nejen svou jemnou a čistou vůní. Jasmín je vyvážený, jedna z nejpříjemnějších a nejkrásnějších květin, podobně jako Váhy. Umí pomoci při relaxaci, navozuje pocity klidu, ticha a míru, což Váhy potřebují.

Štír (24. října – 22. listopadu)

Štíři nejsou zrovna svěřovací typy, neumí se vždy úplně plně otevřít druhým. Podobně je na tom tato květina. Jde o rostlinu, která je silně individualistická, obejde se bez dalších rostlin. Potřebují slunce, svůj květináč a pohodu.

Střelec (23. listopadu – 21. prosince)

Střelci rádi zkoumají, poznávají, cestují a prožívají nové a nové věci. Ideální je pro ně krásně vonící a na pohled příjemná levandule. Nic nezkazíte, když si na zahradu zasadíte rovnou keře levandulí. Někdy jsou Střelci netrpěliví a zvědaví, proto jim levandule pomůže a zklidní je. Navíc je to optimistická rostlina, která uklidňuje a uvolňuje stres.

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna)

Kozorozi potřebují jemné a citlivé zacházejí, podobně jako Bromélie. Potřebuje citlivější zacházení, je plachá, potřebuje část a také dostatečně jemné zacházení, jinak to nemusí klapnout.

Vodnář (21. ledna – 20. února)

Vodnáři jsou zvídaví jedinci, kteří mají spoustu představivosti. Květina pro tato znamení musí být pestrá, barevná a krásná, aby podporovala vaší tvořivost a charakteristiku. Vždy vám umí zvednout náladu a péče o ní poskytuje relax.

Ryby (21. února – 20. března)

Ryby jsou znamení, které touží pomáhat druhým i za cenu vlastního nepohodlí. Jsou velmi empatičtí. Možná proto tíhnou k rostlině zvané zelenec. Jsou to nenáročné rostliny, které umí přežít i v těch nejhorších a nejtmavějších místech.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno