Vodnář: charakteristika znamení

Věrný přítel, nadšený reformátor i přemýšlivý milenec – Vodnář a jeho spása světa

Složitá osobnost, poletující myšlenky, velké plány a málo času na straně jedné, provokace, extravagantnost, nenávist k systémům a vzdor na straně druhé, tak by se dala na dvě poloviny rozdělit povaha Vodnáře. Pokud jej máte ve svém okolí, jistě znáte problémy, s jakými se musí jeho blízké okolí potýkat, ale zároveň rozumíte, že takový člověk stojí za námahu a pozornost.

Vodnářská data

Do znamení Vodnáře řadíme všechny děti zimy narozené mezi 21. lednem a 20. únorem. Živlem tohoto znamení je vzduch a povahu má spíše mužského charakteru. Planetou znamení Vodnář je Uran, můžeme se ale dočíst i o dvojici Uran a Saturn. Mezi barvy Vodnáře patří fialová a růžová, případně bílá a modrá. Opačným znamením ke znamení Vodnář je Lev.

Kamenů, které patří pod znamení Vodnáře, je opravdu mnoho. Akvamarín, ametyst, achát, tyrkys, fluorit, onyx, magnesit, nebo třeba perly, tím vším můžete obšťastnit své známé a přátele.

Komplikovaná povaha

Na první pohled duchem nepřítomný, uvnitř se ale všechny ozubená kolečka pořád točí. Lidé ve znamení Vodnářů jsou idealisté, kteří věří, že svým myšlením a kroky dokáží změnit staré postupy. Přicházejí s mnoha novými nápady a pohledy na věc, pokrok a inovace jim velmi leží na srdci. Do vínku dal horoskop Vodnáři nepřizpůsobivost a být jenom „součást davu“ je pro ně naprosto nepřípustné, mají velký problém s tím, že by měli být normální.

Vyznačují se svobodomyslností, za každou cenu touží být originální, nezávislí a přijít s něčím, co tu ještě nebylo. Často provokují jen z principu. Vodnáři podle horoskopu milují pravdu, sami jsou hodně upřímní a otevření, pokud jde o vyjadřování názorů.

Jejich nezvyklé vnímání světa a neobvyklé koníčky činí Vodnáře excentrickými. Mají složitou osobnost, které ne každý porozumí hned z kraje. Vodnáři se navíc baví tím, že své chování maskují, jsou tajemní a jiné věci hlásají a jiné dělají.

Nezastavitelní už od plenek

Malý Vodnář je výjimečné dítě, které navzdory neustálému zkoumání světa stráví půl dne sněním s otevřenýma očima. Patří mezi hodné, ale nevyzpytatelné výrostky, kteří sice nedělají problémy svou výbušnou povahou či nerozhodností, ale mohou rodiče pěkně přizdobit pár vráskami díky své schopnosti se během vteřiny ztratit, začít si hrát s něčím nebezpečným, bez rozmyšlení se rozeběhnout do neznáma a podobně. Horoskop Vodnáře nepodělil strach z nového.

Chytří, ale neposedí

Malí Vodnáři jsou nadprůměrně inteligentní, škola jim nedělá žádný problém, ale roztržitost a touha poznávat pro ně leckdy může být silnější, než touha se učit. Nepatří mezi oblíbence učitele, protože je svou představivostí a otázkami často předbíhá, navíc jim může svým bystrým pozorováním přivodit nejednu trapnou situaci. Je na svůj věk vyspělejší, uvažuje až téměř dospěle a jeho výjimečnost se v kolektivu dětí nedá přehlédnout.

Žádné základní poučky

Co jim dělá problém, jsou povrchové a obecné znalosti. Děti ve znamení Vodnáře nesnáší, když jejich vědátorský názor bere někdo na lehkou váhu a nechce poslouchat souvislosti. Pokud jde o počítání, horoskop Vodnáře varuje – nemůžete po tomto dítěti chtít postup v příkladu krok za krokem, protože dítě ve znamení Vodnáře okamžitě vychrlí výsledek, jak k němu ale došlo, je pro něj problém popsat.

Stejně jako neholduje zdlouhavému popisování postupu, neuctívá ani dodržování nesmyslných pravidel. Dítě ve znamení Vodnáře má rádo nové způsoby, nové objevy, nejlépe ty cesty, na které si přijde samo. Jak říká horoskop Vodnáře, velmi ho irituje, pokud se musí držet starých zvyků jenom proto, že jsou to zvyky.

Jak už bylo zmíněno výše, obyčejná realita je pro děti ve znamení Vodnáře nudná. Nevystačí si s tím, co vidí, Vodnáři mají spoustu vizí a nápadů, které svět nezná a neviděl. Potřebují tedy svůj prostor ve vlastní hlavě, kde mohou být o samotě a přemýšlet. S dospělými to mají obvykle těžké, protože jejich dotazy a úvahy neberou vážně, což malé Vodnáře samozřejmě irituje. Nezřídka kdy z nich rostou budoucí vědci a inovátoři.

Rodič Vodnář a boj s pravidly

Když se malí Vodnáři stanou rodiči, obvykle dělají přesně to opačné, co po nich chtěli jejich vlastní rodiče. Nesmyslné poučky, dodržování řádu, večerek a podobných zbytečností jim připadá jako mrhání časem i duchem, protože se dětem věnují jinak a trpělivě. Jejich domov je tedy podle horoskopu Vodnáře trochu atypickým, plným zvláštních podnětů a možností, které se snaží svým dětem poskytnout.

Všemi směry

Rodiče ve znamení Vodnáře rozvíjí své děti v oblasti umění, ke které sami velmi tíhnou, snaží se jim vštípit lásku k přírodě, zvířatům, hudbě i literatuře. Co se snaží (leckdy ne úplně úspěšně) u dětí cíleně rozvíjet, je vášeň pro sport, protože jim pomáhá urovnat si emoce a dobít energii.

Nevyzpytatelná práce s Vodnářem

Pracovat s Vodnářem může být pro některé kolegy trochu o nervy. Podle horoskopu Vodnář není typickou spolehlivou kancelářskou krysou, pro kterou by byla nejlepší část dne polední pauza. Vodnář, ať už je na jakékoliv pracovní pozici, je svérázný, svůj a nikým se nenechá ovlivnit. Pro svůj talent může být zaměstnance ve znamení Vodnáře ovšem nepostradatelný, a pokud mu dáte prostor a budete respektovat jeho postoje, pak velmi přínosným hráčem v týmu.

Co se ideální pozice týče, Vodnáři milují mít na starosti svůj vlastní projekt, výzkum nebo cíl, kde jsou svými pány, mohou se realizovat a bádat nad nepoznaným, aniž by jim někdo předhazoval zadání a očekával plnění drobných nedůležitých úkolů. Horoskop Vodnáře učinil nedostižnými ve vlastním výzkumu.

Vodnář svérázný nadřízený

Vodnář ve vedoucí pozici patří mezi ty šéfy, kteří jsou rozlítaní do všech stran, pobíhá za nimi asistentka se sluchátkem a deskami, a je o nich všeobecně známo, že vrchní pozici vzali jen proto, že mají rádi volnou pracovní dobu. Jak ale praví horoskop Vodnáře, pak dorazí na poradu, přednesou své nápady a podřízeným i konkurenci spadne brada.

Nadřízený ve znamení Vodnáře se spoléhá zejména na svou intuici a naslouchá šestému smyslu, který ho sice nevysvětlitelně (ale přesto spolehlivě) vede pracovním životem. Miluje nové výzvy, nová řešení, nové problémy – a nejlépe je chce pokaždé řešit úplně jinak. Objevovat je pro něj vzrušující a krásné.

Vodnář svérázný podřízený

Setrvává-li Vodnář v podřízené stereotypní pozici moc dlouho, pravděpodobně je mu práce úplně ukradená a věnuje se něčemu zajímavému soukromě ve volném čase. Termíny odevzdání, uzávěrky a pravidelné zprávy o činnosti nejsou nic pro Vodnáře a často tyto záležitosti hodně odsouvá. Nemá rád bezdůvodná nařízení, a pokud je mu něco opravdu hodně proti srsti, jednoduše to podle horoskopu Vodnáře prostě dělat odmítne.

V podřízené pozici bude pracovník ve znamení Vodnáře spokojený jen tehdy, když ho bude daná činnost uspokojovat a rozvíjet. Zároveň nad sebou potřebuje šéfa, který je seznámený s jeho povahou a nebude se zabývat jeho zvláštní osobností. Vodnáři jsou obvykle velmi loajální vůči firmě, přestože své nadšení nedávají nijak najevo, což zaměstnavatel časem ocení, když vyjdou najevo výsledky Vodnářovy práce. Horoskop Vodnáře pasuje na tiché hráče, kterým se většina věcí odehrává uvnitř.

Těžko ho do vztahu nutit

Partner ve znamení Vodnáře je hodně zdrženlivou rybkou, která si vztah raději padesátkrát rozmyslí, než si opravdu s někým něco začne. Podle horoskopu Vodnáře je naprostý profík v udržování svých flirtů pouze v „přátelské zóně“ a vztah do poslední chvíle zkrátka nebere jako vztah. Lidé ve znamení Vodnáře neumí dost dobře rozeznat, kde končí hranice dobrého přátelství a začíná láska, čímž se mohou připravit o spoustu potenciálních vztahů.

Napořád, ale umírněně

Jakmile se ale rozhodně s někým skutečně být, je pozorný, oddaný, věrný a rád by s partnerem strávil, co nejvíce času to půjde. Do manželského svazku budete Vodnáře také uhánět dlouho, protože jeho čas na promyšlení si všech aspektů je skoro nekonečný. Pokud se ale Vodnář vážně vdá nebo ožení, jen málokdy manželství ukončuje a rozvádí se.

Celoživotní vztah Vodnáře nebývá sice příliš vášnivý a plný romantických vyznání, ale zato utužený a připravený překonat kdejakou překážku. Přílišné projevy citů však Vodnáři považují za slabost.

Pro jaké vlastnosti se do vodnáře zamilovat?

  • Svobodomyslnost
  • Originálnost
  • Tolerance
  • altruismus
  • Nezávislost

A pro jaké si tu zamilovanost možná rozmyslet?

  • Nepřizpůsobivost
  • Přílišný důraz na ideály
  • Nevyzpytatelnost
  • Moralizování
  • Pokrytectví

S kým by se měl Vodnář družit?

Aby se Vodnářův svět stále posouval a správně rozvíjel, potřebuje k tomu správného partnera. Mezi znamení, které jsou Vodnáři nejvhodnější, patří pro svou povahu Beran, Váhy, Blíženci a Ryby. Dalšími možnostmi, s kým by mohl vztah Vodnáři klapat, jsou Býci, Lvi, Štíři, nebo Střelci.

Silná osobnost muže

Pokud máte v hledáčku muže ve znamení Vodnář, jistě jste si už všimla, že vás nikdy nepřestane překvapovat. Vodnář muž je idealista a snílek, který tvrdě bojuje za to, čemu věří. Ovšem může to s ním být komplikované, obzvlášť když každou chvilku věří něčemu jinému.

Věčně dumající

Co žena velmi ocení, je citlivá stránka u Vodnáře muže, kterou se ani nesnaží nijak zapírat. Kromě toho, že pociťuje a dává najevo emoce, dělá to samé i s pochybami a myšlením nahlas. Vodnář muž je duší filozof i humanista, touží změnit svět k lepšímu a zachránit všechno, co se zachránit dá.

Muž snů?

Vodnář muž splňuje vysněnou představu dam o průbojném odvážném muži, který má dost nápadů i sil začít dělat věci jinak, postavit se za své názory a bránit své blízké. Vyniká inteligencí, břitkým humorem a obrovským charisma. Pokud vás pozve na rande, můžete si být jista, že se nebudete za žádnou cenu nudit – a pokud bude další, pak každé z nich bude podle horoskopu Vodnáře neopakovatelné.

Jako milenec je Vodnář muž vynalézavý a nevšední. Dokáže vyjádřit lásku velmi neobvyklými způsoby a stará se o vaši rozkoš. Kromě fyzické harmonie vak touží i po té duševní – bude si chtít povídat o svém vnitřním světě a budou ho zajímat vaše názory.

Mnoho slov, málo činů

Jak poukazuje horoskop Vodnáře, jeho negativem je, že přátele často staví výš, než vlastní rodinu či lásku. Ani jeho plány nemusí být všechny tak dokonalé, jak o nich vypráví. Má totiž tendenci velkolepě plánovat tak na tři životy, ale stihnout ze všech svých představ uskutečnit jen zlomek, jeho požadavky jsou totiž příliš vysoko, na světlé zítřky ale nikdy myslet nepřestává.

Ještě silnější osobnost ženy

Vodnář žena je svobodomyslná bytost, která prahne po spoustě svobody a nezávislosti, připoutat ji do vztahu je vážně už předem vysilující mise. Je chytrá, vtipná, odměřená a přitom vřelá.

Vhodná k diskuzím i polemikám

Svým chováním na muže působí velmi šarmantně, dokáže lehce konverzovat na složitá i závažná témata. Podle horoskopu Vodnáře má zabudovanou velkou míru tolerance, je upřímná a v životě má na práci spoustu jiných věcí, než se nechat omezovat předsudky, proto se s ní dá hovořit velmi otevřeně ohledně čehokoliv. Snadno se ale vytočí, když někdo odmítá přijmout její stanoviska a omezuje ji.

Vodnář žena má velký okruh koníčků, kterých se jen tak nevzdá. Její zájmy mohou být leckdy na ženu velmi neobvyklé. Snadno se nadchne pro spoustu činností, které je velmi brzy omrzí – stejně jako muž, i Vodnář žena je nestálá.

Proti proudu i v posteli

Jako milenka i partnerka Vodnář žena miluje překvapení dávat i přijímat, proto se s ní nezačnete nudit. Občas si na své jinakosti zakládá až příliš, horoskop Vodnáře proto varuje před odsuzováním – pro Vodnáře je důležitější to, že vybočují, než jak a proč vybočují. Kdo není schopen tuto část jejich osobnosti přijmout, nemá u Vodnáře šanci.

2 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno