Štír: charakteristika znamení

Nezájem i vytrvalost, láska a pomstychtivost – Štíři ve světě mezilidských vztahů

Zdánlivě se nezajímá, ale jakmile se něco stane, jakoby svět okolo celý zamrzl. Určitě jste už někdy viděli takhle Štíra reagovat. Pokud ne, můžete vzít jed na to, že tuhle na první pohled nevýraznou a přitom silnou osobnost poznáte, když se na vás bude diplomaticky usmívat a hovořit na vysoké úrovni, přestože vás nesnáší a vy to dobře víte. Štíři jsou zkrátka takoví.

Štíří základy

Mezi Štíry řadíme všechny lidi narozené v sychravých dnech podzimního období mezi 24. říjnem a 22. listopadem. Živlem znamení Štír je voda a jsou pod záštitou maličké planety Pluto, které se může uvádět i ve dvojici s Marsem. Jde o povahu spíše ženskou, jakou známe od rázné paní domácí. Mezi barvy Štíra patří vášnivá kombinace červené a černé. Opačným znamením ke Štírovi je Býk a dnem Štíra je úterý.

Až budete shánět amulet pro své přátele ve znamení Štíra, dívejte se v obchodech po přívěscích nebo pouze kamenech onyxu, turmalínu, malachitu, býčímu oku, jaspisu, opálu, spinelu a rubelitu. Dámy jistě potěší šperk z červených korálů.

Povaha nezúčastněného Štíra

Znamení zvěrokruhu Štíra má obvykle mezi ostatními špatnou pověst, což je dáno komplikovaností a nepochopením jeho složité povahy.

Nezničitelný

Štír je aktivní energický člověk, který si potrpí na emoce, přestože je před světem skrývá, a všechno v životě neuvěřitelně řeší. Jeho vnímání je hodně zesílené jeho smyslem pro řád a čest. Má široké spektrum zájmů, umí věci řešit teď a tady, postavit se problému i vytrvat ve snaze, která se nemusí hned od začátku zdát jako smyslná. Horoskop Štíra učinil ptákem Fénixem – umí vstát ze svého popela, pokud selže, z chyb se poučit a jít dál.

Vytrvalost, vůle a víra v sebe sama ho v životě činí velmi úspěšným. Lidé ve znamení Štíra jsou dříči, kteří jsou na sebe občas až příliš přísní. Štír toho chce totiž hodně dokázat. Obvykle těm druhým, ale i sám sobě. Měřítko má rozdílné na sebe, své blízké a anonymní okolí.

Maska z kamene

Přestože mají Štíři na všechno předem daný názor, ze kterého neradi ustupují, nedávají ho většinou najevo, a i když jsou přímo dotázáni, někdy mají tendenci mlžit. Aby otestovali pohledy druhých, vede je horoskop Štíra, stavět své postoje na druhou kolej a nechávat si kamennou tvář.

Vědět všechno

Povaha Štíra stojí na praktických základech, protože Štír umí v životě využít znalosti a dovednosti, které se ostatním zdají bezcenné, případně jsou jim zcela ukryté. V běžném životě se to projevuje snadnou orientací ve světě – Štír přesně ví, komu zavolat, aby se dozvěděl, co potřebuje, jaký navštívit úřad, obchod, koho požádat o pomoc a kam se obrátit, aby tu pomoc získal někdo za něj. Rady tohoto typu jsou pro Štíra k nezaplacení a dobře si nabyté informace zapamatovává, aby je jednoho dne smysluplně využil.

Štír dítě a svět dobra a zla

Dítě ve znamení Štíra je povahově vůdcem už od narození. Nerado ustupuje a nerado bývá v něčem druhé. Naopak, jakmile o něco jde, jeho velkou touhou je všem dokázat, že na to má. Malí Štíři jsou charismatičtí, tak trochu tajemní a velmi vytrvalí bojovníci. Jejich vůli pohání horoskop Štíra kupředu neuvěřitelnou rychlostí.

Když je řád útěcha

Tyto děti mají velký smysl pro disciplínu a řád. Rozumí principu, proč se povinnostem musí věnovat čas. Příkazy poslouchají a vyplní, přestože děti ve znamení Štíra už od útlého věku velmi dobře rozeznají, co je dobré a špatné. Dělají si vlastní úsudky, které mohou být velmi vyspělé na tak málo let. Horoskop Štíra vede věřit jenom sobě samému.

Hlavně neobelhávat!

Malí Štíři na dospělých nenávidí vytáčky a lhaní. Přímočaré jednání a mluvení na rovinu automaticky očekávají od každého – ony samy jsou velmi brzy být dobrými diplomaty a hovořit stejně. Podrazy ho iritují, a pokud ho jeho kamarádi takto uráží, rychle s nimi zatočí. Nemá zapotřebí se snižovat k falši, to si raději najde jiné. Při odhalení špatného chování se děti ve znamení Štíra dokáží opravdu hodně rozzlobit. Mezilidské vztahy jsou pro ně, jak říká horoskop Štíra, důležitou součástí života.

Rub a líc pravidel

Štír je zároveň jako dodržováním pravidel fascinován jejich porušováním. Potřebuje si každou neplechu zažít na vlastní kůži, ovšem dokáže ji skvěle utajit. Pokud před vámi něco skrývá, nemáte šanci ho odhalit, pokud sám malý Štír nebude chtít. Horoskop Štírům nadělil podezřívavosti až přehršel, což může později pronásledovat jejich partnery – Štír celoživotně podezřívá, nedůvěřuje, nezapomíná a neodpouští. Na čem se podílí i někdo jiný než on, je pro něj nedůvěryhodná věc.

Štír pořádkumilovným rodičem

Pro lidi ve znamení Štíra je nejdůležitější osobou v dětství matka, proto se sami v dospělosti stávají příkladnými rodiči. Od dětí vyžadují naprostou poslušnost, protože věří, že je to v dětském zájmu – matka přeci odjakživa dělá pro dítě jen to nejlepší. Horoskop Štíra jim udává bezmezně věřit svým dětem, ale pokud odhalí lhaní, jejich důvěra utrpí velké šrámy, nezapomínají totiž snadno.

Táta každým coulem

Otec Štír je prvotřídní hlavou rodiny. Nenechá nikoho, aby se na jeho potomstvo byť jen křivě podíval. Za rodinu bojuje a brání ji velmi tvrdě. Dokáže si bez mrknutí oka zjednat pořádek i mezi dětmi, věnuje jim veškerou péči, jakou potřebují a snaží se je vést životem pevnou rukou.

V práci se Štírem

Podle horoskopu Štíra je spolupráce s ním obvykle plodná a zajímavá, ale musíte se naučit se Štírem na pracovišti zacházet. Podle horoskopu Štíra se obvykle v pracovním kolektivu drží vpovzdálí, jestli vás mají nebo nemají rádi, se můžete jen domýšlet, ale vždycky jsou milí a přirození. Mají velmi dobrou intuici a umí skvěle odhadnout lidi, proto se mohou vyskytovat na pracovních postech personalistů a poradců.

Vševědoucím nadřízeným

Šéf ve znamení Štíra je moudrý, ovšem domýšlivý. O svých podřízených si rád myslí, že jsou něco méně než on, ale najevo zpravidla nic nedává. Ihned je mu jasné, jaký projekt povede jakým směrem, co na to jeho partneři a zda má nebo nemá smysl do něj vůbec investovat čas a energii. Jeho intuice se neplete a podnik díky tomu velmi nabírá na kvalitě.

Vedoucí Štír umí zacházet s lidmi, dobře ví, co chtějí slyšet a jak je navést k tomu, aby pro firmu dělali ve svém vlastním zájmu maximum. Horoskop Štíra vede vyslechnout argumenty a nové pohledy na věc, protože si nelibuje ve stereotypních řešeních. V názorech druhých umí najít inovace, které by bylo dobré zavést.

Nadřízený ve znamení Štíra nepropadá panice, pokud všechno nejde podle plánu, umí se k problému postavit čelem a do jeho řešení skáče po hlavě, i kdyby se v potížích měl celý brodit. Dokáže řešit krizi v klidu, emoce udržet na uzdě, ale vnitřně je plný pnutí a chce se z nastalé situace co nejrychleji dostat.

Podřízený individualista

Lidé ve znamení Štírů mají velkou víru ve vlastní úspěch a v úspěch svých nápadů, proto se na podřízených pozicích obvykle moc neohřejí. Vůle a vytrvalost je posouvá kupředu. Mají rádi mantinely, ve kterých se mohou pohybovat a nerušeně pracovat. Horoskop Štíry dělá oddanými svému zaměstnavateli. Umí taktně ale svědomitě upozorňovat na nedostatky systému, ke kterým zároveň přihodí i jeden dva zlepšovací návrhy, jak chybu rychle a efektivně odstranit.

Štíři jsou individualisté a na nižších pracovních pozicích se rádi realizují hlavně sami, týmové práce, brainstormingy a podobně nejsou nic pro ně – sami si urovnají, jak se chtějí k úkolu postavit a splnit ho.

Štíři a vztahy

Partneři ve znamení Štíra patří mezi nejhoroucnější milovníky. Na jednu stranu jsou nejlaskavějšími a nejvíce ochranitelskými, na druhou stranu mají extrémně vyvinutý smysl pro pomstu, žárlivost a majetnické sklony. V nečekaný moment každou křivdu rád vrátí všechno i s úroky. Není proto radno pouštět se do románku se Štírem, kterého plánujete brzy opustit. Budování vztahu se Štírem je během na dlouhou trať, kde se můžete nad výsledkem těšit, ale i zaplakat.

Neukázat pravou tvář

Kříž se Štírem je v uschovávání jeho emocí pod masku, kterou prohlédnou jen jeho skutečně nejbližší. Štír své okolí různě testuje a podrobuje zkouškám. Pokud přátelé nebo partner uspějí, stává se oddaným a milujícím, ovšem co si ve skutečnosti myslí, je velmi těžké poznat, jak už nazněčuje horoskop Štírů. Kvůli této masce se partner ve znamení Štíra dostává do konfliktů a nedorozumění s protějškem. Poznat, co je jeho skutečný záměr, může být pro protějšek stresující a otravné, ostatně věčné hry nemá nikdo rád.

S kým patří Štír do chomoutu?

Aby Štír ukočíroval svou povahu, potřebuje v partnerovi nalézt dokonalou souhru povah i osobností. Horoskop Štíra naznačuje, že ve znamení Raka, Ryb, Panny nebo Kozoroha se mohou nejpravděpodobněji setkat s pochopením a respektem, který v partnerství potřebují.

Zvláštní souhru pociťuje Štír i u Býka, který je jeho protipólem, ovšem úspěch takového vztahu závisí na vyspělosti obou jedinců. Podobným případem je zamilovanost dvou Štírů, kteří však postupem času obvykle zjistí, že jejich cesty směřují každá jiným směrem.

Čím vás Štír položí na lopatky?

 • Vytrvalost
 • Soucit
 • Věrnost
 • Regenerace
 • Odvážnost
 • Hloubka citů

S jakými vlastnostmi vás Štír bude vytáčet?

 • Posedlost kontrolou
 • Emocionální maska
 • Neschopnost odpouštět
 • Předpojatost
 • Vysoké nároky

Štír muž a vysoké nároky

Pokud po vás pokukuje muž ve znamení Štíra, můžete si být jistá, že po vás bude toužit ještě nějakou dobu. Štír muž je vytrvalý nápadník, které od svého cíle neuhýbá, ani když se ukáže, že cesta k jeho dosažení nebude snadná. Je silnou osobností s nezdolnou vůlí, šarmem a elegancí. Podle horoskopu Štíra své názory dává jasně najevo a nehodlá z nich ustupovat, ovšem své skryté pocity a vášně si pečlivě střeží uvnitř.

Kázeň a pýcha

Předem se ovšem musíte připravit na to, že Štír muž nesnáší nepořádek a také, pokud mu někdo odporuje. Nepatří mezi typy, které by jakákoliv připomínka rozhodila, ale hlavní slovo musí mít vždy on. Že udělal chybu, nepřiznává rád, a jak říká horoskop Štíra, stejně nerad slevuje ze svých názorů. Kompromisy jsou pro něj těžké. Na řádu, který má zažitý, bude rozhodně trvat.

Luxus všemi způsoby

Štír muž je požitkář a dobré věci jsou při něj důležité. Miluje kvalitní jídlo, literaturu, hudbu i sex. Lásku prožívá vášnivě a hluboce, po prvotní něze a starostlivosti se ukáže jako velmi energický milenec, kterému nejde odolat. Muž ve znamení Štíra patří mezi přítulné a zábavné společníky, vládne důvtipem, dobrou pamětí i velkorysostí.

Štír žena nepolapitelná bludička

Štír žena je hluboce milující bytost, která tíhu a sílu svých pocitů občas sama nezvládá. Je hrdá na svou nezávislost, přitahuje ji nepoznané a tajemné, sama působí záhadným dojmem, který pro muže bývá výzvou. Do svého nitra však nepustí jen tak někoho, vlastně spíše nikoho, dokud si ji zcela nezíská. Štír žena je proměnlivá a nedá se nikdy úplně předvídat, jak bude reagovat.

Klame tělem i duší

Horoskop Štíra ženě nadělil něžné dívčí vystupování plné jemnosti a ženskosti, přestože je to rázná sebevědomá osoba. Éterický dojem, který si žena ve znamení Štíra vytváří tajemným jednáním, z ní pro muže činí nejpřitažlivější ženu, po jaké mohou toužit.

Ve vztahu se Štír žena nikdy nenechá zcela ovládnout, přestože může mít srdce celé zaplavené motýlky. V sexu působí křehce, má ale velkou fantazii. I protože je vynalézavá a nezlomná, se mnohokrát stává tou osudovou ženou v životě muže.

3 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno