Ryby: charakteristika znamení

Čistota, nenápadnost skutků a přitom uragán pocitů – Ryba jako proměnlivé znamení

Empatie, nenápadný úsměv a pár tichých frází, tak obvykle probíhají rozhovory s Rybou, která stydlivě postává dál od dění – a takovou o ní má většina lidí představu. Ovšem Ryby nejsou jenom nenápadnými vílami, ale jsou i žárlivé, sobecké a pěkně nerozhodné. Které z předpovědí horoskopu Ryb je ovlivňují nejvíce?

Pár údajů o Rybách

Do znamení Ryb patří všechny děti narozené s prvním táním sněhu mezi 21. únorem a 20. březnem. Jejich živlem je pochopitelně voda, jejich planetou Neptun a povaha spadá spíše do ženského spektra. Radost jim uděláte kameny fluoritem, modrým safírem, opálem, perlami nebo ametystem. Opačným znamením k Rybám je Panna. Mezi rybí barvy patří fialová, modrá a zelená, tedy typická vodní škála, pod jakou si představíme hladinu rybníka.

Rybí povaha

Mezilidské vztahy na prvním místě

Podstatu rybího temperamentu tvoří obyčejný lidský soucit, který chová s většinou světa. Horoskop Ryb je činí tiché a mlčenlivé. Ryby nijak nevyčnívají a neperou se o místo na výsluní, ale jakmile o něco jde, pravá Ryba se projeví – nečekanou pomocí, vlídným slovem, nebo jenom úsměvem, který má jiného člověka podržet.

Lidé ve znamení Ryb jsou přecitlivělé na vjemy z okolí, proto se velmi snadno nechají ovlivnit náladou, která vládne v jejich okolí. Šťastná Ryba není nijak zvlášť rozpustilá, ale tiše spokojená. Ničeho si necení více nežli harmonie. Horoskop Ryb je učinil přizpůsobivé, a přestože mají vždy jasný názor, obvykle ho neventilují.

Hlava v oblacích

Ryby bývají snílci a mívají bohatou fantazii, žijí tak trochu v naivitě, milují být sentimentální a nijak zvlášť se nezdráhají svému životnímu údělu. Horoskop Ryb je předurčuje proplouvat si světem bez obtíží a nepokojů.

Dítě Rybka

Vzorné a přitom svéhlavé

Malé Rybky bývají těmi dětmi, které jsou proměnlivé jako voda. Patří mezi hodné a pozorné, ale pokud se jim něco nelíbí, dokážou začít vřískat, aby se za minutu už zase usmívaly. Jsou hodné a vzorné, co se týče školy. Rádo plní úkoly od rodičů, horoskop Ryb je předpovídá jako velmi šikovné a schopné. Dokážou dělat samostatná rozhodnutí už v nízkém věku. Kombinací všech těchto vlastností dělají rodičům radost a každý si je hned zamiluje.

Průzkumníci

Děti ve znamení Ryb jsou hodně zvídavé, jakmile se naučí lézt, rázují si to po bytě a objevují tajná zákoutí. Zbožňují hračky a všechny aktivní činnosti, u ničeho příliš jednotvárného dlouho nevydrží. Jejich silnou stránkou je dělání spousty činností najednou, pokud se dá multitasking ovládat už od kolébky, pak jsou to právě Ryby, kdo mu vládnou. Při jídle si hrají, při čtení se dívají na pohádky, během psaní úkolů zvládají ještě spoustu dalších věcí a nemají žádný problém se soustředěním. Horoskop Ryb jim nadělil schopnost dostatečně vnímat všechny činnosti najednou.

Pokud možno bez zásahů

Právě kvůli těmto schopnostem nesnáší děti ve znamení Ryb jakékoliv omezování, chtějí si moci dělat, co je zrovna baví. Horoskop Ryb říká, že nesnáší zabavování hraček jako kárný trest, nelíbí se jim muset sedět a už vůbec nesnáší, pokud někam nesmějí lézt. Neberou na sebe zodpovědnost za jejich lumpárny, podle nich jsou rodiče na světě od toho, by je ochránili před nebezpečími. Tuto skutečnost si rodiče a příbuzní musí uvědomovat a dávat na dítě pozor.

Strach není dobrý nástroj

Čím malé Ryby mohou nejvíce trpět, je příliš autoritativní výchova, neboť v takovém prostředí mají strach se projevovat a zůstávají zakřiknutými ustrašenými dětmi. Samy o sobě jsou totiž poměrně nevýrazné a potřebují podporu a vhodnou motivaci, aby se plně rozvinuly a mohly pracovat se svým potenciálem. Horoskop Ryb dává Rybám už od narození odpor k hádkám.

Rybky rodiče

Celoživotně dobrodruhové

Oba rodiče ve znamení Ryb jsou temperamentní a akční, vymýšlí s dětmi spoustu programu a rádi s nimi tráví čas. Přesto se nenechají odradit od svých koníčků ve chvíli, kdy založí rodinu. I nadále se věnují sportům a jiné zábavě, kterou provozovali dřív. Horoskop Ryb jim zapovídá vzdát se kompletně svého původního života.

Nekřičet, ale vést

Matka ve znamení Ryb je velmi pečující žena, která vede děti se starostlivou, ale klidnou povahou životem. Nezvyšuje hlas a nerozčiluje se, bohatě jí postačí, když dětem vysvětlí, v čem dělají chybu. Otec ve znamení Ryb má tendenci být tím „zlobivým“ rodičem, který s dětmi skotačí. Snaží se být pro děti správným životním vzorem a působit na ně (leckdy neúspěšně) jako autorita.

Pracující Ryby

Pečující profese

Pracovníky ve znamení Ryb nalezneme nejčastěji v profesích, kde mohou pomáhat – ať už konkrétním lidem, zvířatům, nebo planetě. Horoskop Ryby předurčuje se o něco starat, jejich pečující sklony se tedy nezapřou ani v práci. Druhou možností je práce v uměním, protože Ryby milují krásy a rády se inspirují obklopeny skvostnými věcmi.

Kvůli přílišnému sledování okolí jsou Ryby ve stresu, jakmile pracují v nefungujícím kolektivu a raději takovou pozici opustí, protože jim nestojí za to. Bohužel jsou také náladové, což jim nemusí mezi spolupracovníky zrovna nadělat přátele. Obvykle jsou lidé ve znamení Ryb tiché jednotky, nelíbí se jim být ve středu pozornosti, raději mlčenlivě sledují vše zpovzdálí.

Slova, ne činy aneb Ryba jako nadřízený

Pokud v práci posloucháte ty dlouhé rozvláčné proslovy na poradách, kde je vidět, že vedoucí se rád poslouchá, pak můžete mít v čele týmu právě Rybu. Nadřízení ve znamení Ryb si myšlenky nejlépe utřídí poté, co o nich mluví nahlas. Horoskop Ryb jim dává možnost pak na ně koukat komplexněji a vyselektovat použitelné argumenty od prázdného plkání. To si ale bohužel užívají jenom oni, zaměstnanci tyto řečníky nemívají příliš v lásce.

Vyznačují se hospodárností a schopností vidět problém ze všech možných i nemožných úhlů. Šéf ve znamení Ryb se umí dobře, ovšem trochu rozvláčně rozhodovat.

Bez stresu a bez námahy – Ryba jako podřízený

Ryby v podřízené roli obvykle nedělají nic navíc, než je v práci nutné. Na práci si stěžují, když dorazí večer domů. Jak napovídá horoskop Ryb, na pracovišti nedávají nesouhlas a nespokojenost najevo. Zajímají se o podnik a bývají mu oddáni. Pokud se naskytne práce, která musí být teď hned hotová, dokážou ze sebe vydat nadlidský výkon a prokázat značné úsilí, ale není to jejich standardem a ani se tak nesnaží tvářit.

Pracují systematicky a pečlivě, pokud nedělají práci, kde by věřili v její smysl, obvykle je výsledky moc nezajímají a nezatěžují si tím hlavu.

Rybí vztahy nade vše

Hlavně nebýt sám

Pokud si myslíte na protějšek Rybu, připravte se, že se nevydáváte právě nejjednodušší cestou. A můžete si dokonce zavařit na pořádné problémy!

Lidé ve znamení Ryb mezilidské vztahy hodně prožívají, jak už bylo zmíněno. Ovšem nic pro ně není tak zásadní, jako jejich vlastní vztah. Nerady se cítí osaměle, a proto vyhledávají vztahy, o kterých by měly už od začátku vědět, že nikam nepovedou, ovšem Ryby si to neuvědomují.

Partneři ve znamení Ryb patří mezi příjemné introvertní společníky, kteří mohou zpočátku budit mnohem křehčí dojem, než jaká je skutečnost. Pokud se pro něco rozhodnout bojovat, vydrží až do posledního dechu a jsou neoblomné. Pro horoskop Ryb je věrnost a oddanost samozřejmostí, protože nehledají žádný románek na jednu noc, touží po opravdovém vztahu, kde se budou s druhým vzájemně důvěrně znát a provázet se životem.

Partneři ve znamení Ryb na druhou stranu nejsou sami ideální – provází je změny nálad a stíhají je žárlivé záchvaty. Často se mohou dožadovat vyznání a důkazů lásky, což je jejich protějškům samozřejmě nepříjemné, pokud se cítí tlačeni k něčemu, co nechtějí.

Ke komu se Ryby hodí?

Ryba bývá ve vztahu ta poddajnější, většinou skoro závislá na partnerovi. Je schopná zamilovat se prakticky do kohokoliv, což se jí může ale krutě vymstít. Ve vztahu má růžové brýle, je ovlivnitelná a zaslepená. Jakmile pojme podezření, že by partnerovi neměla věřit, začne být žárlivá, případně se mstít – rozezlená Ryba umí být hodně bezohledná. Bohužel nakonec se zlomeným srdcem končívá právě ona.

Lidé ve znamení Ryb se hodí k dalším vodním znamením, jako jsou Štíři a Raci, kteří jí poskytnout dostatečnou oporu, ale zároveň s ní souzní. Jsou také umírněnější než ohnivá znamení, které Ryby ubíjejí. Horoskop Ryb radí vyhýbat se sebedestruktivním úletům, kterých Ryby poté hluboce litují.

Vlastnosti, které dělají Ryby jedinečnými:

 • Dobromyslnost
 • Stavění partnera vždy na první místo
 • Přemýšlivost
 • Štědrost
 • Obětavost
 • Oddanost

Špatné vlastnosti, kterým se musíte ubránit:

 • Ovlivnitelnost
 • Náladovost
 • Sobeckost
 • Bezohlednost
 • Žárlivost

Na první pohled nevýrazný rybí muž

Ryba muž je citlivý spořádaný muž, který má na pracovním stole pořádek a v duši klid. Na první pohled budí dojem spíše pasivního ustrašeného chlapce, což je ale zapříčiněno tím, že do svého srdce nepustí každého. Muž ve znamení Ryb sice prahne po lásce, ale s opravdovým odevzdáním je opatrný.

Ach ty zdárné emoce

Má bohatý vnitřní svět, ve kterém potřebuje být spoustu času sám. Dokáže sám sebe natolik rozrušit, že se mu kompletně změní nálada. Tyto náhlé propady musí partnerka začít stíhat, neboť Ryba muž může být nemluvný typ a pak má větší smysl povídat si se zdí.

Vždycky podle ideálu

Ryba muž má svoji představu o dokonalém vztahu plném věrné vášnivé upřímné lásky a snaží se podle těchto ideálů žít. Horoskop Ryb mu radí se o svou partnerku se starat a naslouchat jí – a veškerou péči, kterou jí věnuje, vyžaduje nazpět zase od ní. Nároky na vztah má vysoké a pokud je žena nebude splňovat, může pojmout podezření, že ho dostatečně nemiluje, případě po ní začít vyžadovat zlepšení, což neprospěje nikomu z páru, jak už většina z nás odhadne. Ryba je ovšem v lásce zaslepená – aniž by chtěla, jedná nelogicky a může partnera sama odradit.

Co se týče předností, bývá Ryba citlivější než muži jiných znamení, je milý a něžný, čímž tvoří ženám dokonalý protějšek, který budou zbožňovat. Navíc je Ryba muž nepřekonatelný milenec, což mnoho žen jen tak nepřejde!

Překvapující nezávislá Ryba žena

Klame tělem

Ryba žena je typickým příkladem křehké květinky, ve které se skrývá nezničitelná síla, pokud je potřeba. Obvykle ji nedává najevo, jak určuje horoskop Ryb, je milá a jemná, oplývá přirozeným půvabem, nepotřebuje se nad nikoho vyvyšovat a ráda sní s otevřenýma očima o svých ideálech. Přála by si svět lepší, než je, proto se snaží v něm šířit dobro. Přitažlivý je její zvláštní způsob vyjadřování.

Bezkonfliktní, ale žádný hadr

Ryba žena se sama od sebe nepouští do konfliktů, ale pokud jí něco leze na nervy, dokáže svůj postoj dát jasně a rázně najevo, pokud nemá strach z reakce protějšku. Je klidná, umí argumentovat a nepotřebuje si v hádkách nic dokazovat. Za každých okolností je dáma, která nepropadá hysterii, drží si svou přirozenou eleganci. V cizím prostředí ovšem může mít problém se prosadit, protože se bude stydět své připomínky říci světu.

Kromě otevřených a výbušných hádek nenávidí i všechny formy násilí a jakékoliv ubližování slabším.

V duši princezna

V lásce touží být princeznou svému osudovému princi, nepotřebuje být v dominantní roli, naopak se staví do podřazené pozice. Ryba žena má ráda pocit, že by ji její muž dokázal ochránit před čímkoliv, potřebuje v něm oporu pro svoji křehkou duši, ale když je potřeba, jak říká horoskop Ryb, dokáže se rvát jako lvice, aby svého milovaného podpořila. Uklidňuje ji mít útulný domov a harmonické vztahy s rodinou.

2 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno