Blíženci: charakteristika znamení

Dvě tváře, tisíce myšlenek, jeden člověk – Blíženci

Blíženci jsou znamením, která má ve znaku dvojčata a rozhodně to není náhodou. Lidé s duší tak proměnlivou a nestálou jako vítr, v sobě ukrývají osobností hned několik. Ovšem kreativita, která z nich díky tomu prýští, inspiruje všechny v jejich okolí, leckoho může ale jejich aktivita vyděsit. Takoví jsou Blíženci.

Blíženci v datech

Do znamení Blíženci spadají lidé narození mezi 22. květnem a 21. červnem. Blíženci jsou větrné znamení, jehož živlem je vzduch. Ten v horoskopu Blíženců symbolizuje schopnost myšlení, kterým Blíženci tráví opravdu hodně času. Planetou Blíženců je Merkur. Při pohledu na něj a jeho elektrizující povrch si jistě vzpomenete minimálně na jednoho věčně pobíhajícího Blížence ze svého okolí, který by se k němu dal přirovnat.

Povaha Blíženců je spíše mužská, přestože kombinací jejich barev jsou něžná jarní žluto-oranžová a zelená. Kameny, kterým patří horoskop Blíženců, jsou tygří oko, zlatý topas, jantar, citrín a beryl, které všechny sedí do barevné zemité palety.

Povaha Blíženců

Rozpolcení do spousty osobností

Lidé ve znamení Blíženců mají klony chtít vědět všechno, ale nepamatovat si nic. Hýří optimismem i smyslem pro humor, ovšem trochu připomínají tornádo, které se prožene okolo a naruší doposud vládnoucí stabilitu. Podle horoskopu Blíženců jsou jejich myšlenky prchavé, neustále rozvířené ve smršti pocitů, věci si tisíckrát rozmýšlejí. Blížence ovlivňuje bezprostřední nálada a to i ve věcech, na který by měl mít člověk ucelený názor celoživotně. Například pokud se Blíženec žena dojme, ihned ráda plánuje svatbu, domácnost, děti a rodinu, načež se ve vzteku zapřísahá, že by si nikdy žádného chlapa nevzala. A tento kolotoč párkrát za den zopakuje.

Ve vědění je síla

Horoskop Blížence podaroval zvědavostí týkající se veškerého dění okolo sebe, ať už jde o politiku, kulturu, ekonomii, historii, nebo motorismus. Milují čtení a moc rádi si rozšiřují všeobecný přehled všemi dostupnými způsoby. Rádi surfují po informačních portálech, sledují zprávy v televizi, někteří ze staré školy ještě stále holdují papírovým novinám nad snídaní. Díky tomu, že se zajímají o každou věc trochu, budí dojem, že vědí všechno.

Nevěště ovšem hlavu, pokud se díky jejich náhodným vědomostem, které vysypou jen tak mezi řečí z rukávu, cítíte špatně. Nemusíte ihned po příchodu domů začít studovat dějepis a světovou politiku, lidé ve znamení Blíženců nebývají tak vzdělaní, jak se tváří – zajímají se o všechno, ale pořádně o nic – dost možná těch pár vět, co k tématu řekli, bylo všechno, co o něm kdy slyšeli. Přestože jejich znalosti jsou jen povrchové, horoskop Blížencům však naděli talent rozumět skrytým souvislostem a tak působí se stejným množství informací mnohem moudřeji, než jiní lidé.

Hyperaktivita a všestrannost už od dětství

Vyčnívání z kolektivu

Horoskop Blížencům, obzvláště těm malým, sotva někdy dovolí postát nohama na zemi, protože jejich hlava přijímá tolik podnětů a zabývá se tolika věcmi, že musí zákonitě létat v oblacích. Malí Blíženci jsou výrazné osobnosti, velmi komunikativní, otevření a zvídaví, na svět se dívají očima, které chtějí všemu rozumět, všechno zkusit a hlavně se pořád bavit. Jakmile se děti ve znamení Blíženců naučí mluvit, už s tím nikdy nepřestanou – zbožňují povídání, mohou mít talent na recitaci, herectví i zpět.

Koníčků až nad hlavu

Děti ve znamení Blíženců patří mezi ty, které s nadšením navštěvují obrovské množství zájmových kroužků, ale sotva kdy u něčeho vydrží delší dobu. Baví je všechno od zpěvu, kreslení, tancování až po fotbal, ale horoskop Blížencům předurčuje velkou nestálost – jakmile je jejich zájmy začnou nudit, přesedlají na nové. Rodiče může trochu trápit velmi vysoká aktivita těchto dětí, neboť není vůbec snadné je uhlídat. Neustále něco vymýšlí, milují trávit čas venku a s kamarády, kterých si i v nízkém věku dokáží nadělat mraky.

Ale s řádem je to slabší

Bohužel Blíženci patří mezi kreativní jedince, nikoliv mezi pečlivé. Rád se naučí něco nového ve škole, ale nebaví ho učit se průběžně doma. Nemá rád dělat věci pořádně, nesnáší omezení a pravidla. Irituje ho večerka přesně ve stejnou hodinu každý den, stejně jako uklízet si pravidelně pokojíček. Malý Blíženec má rád chaos a ve svém prostředí ho často způsobuje.

Pracovat s Blíženci

Pracovat s lidmi ve znamení Blíženců není zdaleka takové prokletí jako s některými jinými znameními, naopak, Blíženci jsou znamení velmi inspirující. Ovšem musíte zvládnout tempo, jakým Blíženci uvažují a chrlí nápady. Zastávají většinou kreativní pozice, ve kterých můžou uplatnit svůj talent na vymýšlení a zároveň jim ostatní tak trochu prominou jejich sklon k nepořádku a zmatkování. Najdete je ale i v managementu a dalších vůdčích místech, kde jsou pro jejich sklon k rychlému rozhodování nepostradatelní. Navíc tyto pozice a stres s nimi spojený dokáží zvládat velmi dobře a nepropadají panice, ani syndromu vyhoření. Pocit únavy je ovšem pronásleduje, když se věnují dlouhou dobu stále stejné práci a nemají dojem, že jejich podíl na výsledku má smysl.

Hektický šéf

Ve vedoucí pozici mohou být Blíženci velmi charismatickými vůdci týmu. Mají ve zvyku zajímat se o názory druhých a pohledu z jiné strany pečlivě naslouchají, mají v oblibě dlouhé porady s týmem a brainstormingy, protože jestli Blíženci v něco skutečně věří, pak je to síla myšlení. Diskuze s ostatními lidmi je posouvá a jim samotným v jejich nekonečné fantazii dává prostor pro nové utváření názorů a vyvozování závěrů. Nic tedy Blíženci neocení tolik, jako kvalitní rozhovor se spolupracovníky.

Netrpělivého zmatkujícího šéfa, kterého ovšem v práci ovládá hlavně aktuální nálada, ovšem ocení málokdo, neb od této pozice se očekává spořádanost a jasné přímé vedení. Osoby ve znamení Blíženců jsou váhavými osobami, které si nikdy ničím nejsou příliš jisté. Rádi slyší chválu na sebe a rádi ji ostatním i dávají, stejně jako kritiku. Nic z toho ovšem nemyslí příliš vážně a často zpětně přehodnocují slova, která vyřkli.

Praktický podřízený

V podřízené pozici potřebuje zaměstnanec ve znamení Blíženců dostat určitý vlastní prostor na operování s nápady. Jakmile tuto svobodu cítí, stává se nenahraditelným a hlavně nejvíce pracujícím členem týmu. Je pohotový, dokáže dát do práce spoustu energie nad rámec povinností a perfektně zvládá více věcí najednou, čímž se může stát nepostradatelným jádrem týmu.

Horoskop Blížencům dává odvahu jít si za svým, nebát se riskovat, nemít stres z náhlých změn v načaté práci, snadno přehodnotit informace, které mají k dispozici, a vymyslet náhradní řešení během pár minut a rovnou ho začít i realizovat. To pro ně není nic těžkého. Rozhodují se rychle a snadno a práce pod tlakem, nejlépe ještě v časovém presu, je jeho specialitou.

Ve vztahu s Blíženci

Horoskop Blížencům na charisma rozhodně nešetřil, mají tudíž v milostném životě značné úspěchy. Jejich spontánní, často až dětinské chování, nekonečná fantazie a schopnost být okouzlující a ztracený zároveň, dělá z lidí ve znamení Blíženců ideální objekt pro zamilování.

Těžká mise s nejistým výsledkem

Podle horoskopu Blíženců je problém v jejich vrtkavé povaze, která si nikdy není jistá, po čem to vlastně touží a jestli nechce něco úplně jiného. A s někým jiným. Udržet si vztah s Blíženci znamená přizpůsobit se vražednému tempu jejich myšlení, aby neměli možnost pochybovat o sobě ani partnerovi.

U známostí ve znamení Blíženců můžete narazit na velké riziko zdánlivého pokrytectví – přetvařují se před partnerem, protože testují jeho přístup i city k nim. Podle horoskopu Blíženců se nenechají se tak snadno umluvit do vztahu a jsou velmi dlouho připraveni vzít nohy na ramena.

Jaké dobré vlastnosti vás na Blížencích okouzlí?

 • Smysl pro humor
 • Snadné zaujetí
 • Kreativita
 • Energičnost
 • Spontánnost
 • Laskavost

A s jakými zápornými vlastnosti naopak budete bojovat?

 • Smysl pro humor
 • Snadné zaujetí
 • Kreativita
 • Energičnost
 • Spontánnost
 • Laskavost

S kým patří Blíženec do vztahu?

Co lidé znamení Blíženců ve vztahu hledají, je harmonie, klid, vyrovnanost. Nemohou si rozumět s někým, kdo má podobný temperament jako oni, jelikož by se zkrátka udupali vzájemně. Pokud přesto najdou společnou cestu s jinými Blíženci, hrozí velké riziko, že až nastane vážnější krize, oba vztah nechají potopit.

Horoskop Blížencům káže hledat rozváženého člověka, který udrží jejich nohy na zemi, a když budou pochybovat, ujistí je, že je svět stále stejný a není potřeba panikařit.

Vášnivá vznětlivá znamení jako Beran a Lev si ve flirtování s lidmi ve znamení Blíženců mohou užít horké chvilky plné šlehání jisker, ovšem na dlouhodobý partnerský vztah se s Blíženci nehodí. Vhodné pro znamení Blíženců jsou mírnější vodní znamení Raka a Štíra, nebo vzduchem proplouvající Váhy a Vodnáři.

Charismatičtí Blíženci muži

Casanova každým coulem

Blíženec muž je ochranářským svůdníkem, který svým šarmem zvládne zamotat hlavu každé ženě. A to patří mezi jeho problémy, podle horoskopu Blíženců má opravdu tendenci motat hlavu každé, vlastně všem ženám. Stále hledat nové a nové, protože mohou být lepší, přitažlivější, více okouzlující.

Ve vztahu jedinečným

Pokud už se vydá do vztahu, velí mu horoskop Blížence být oddaný, sečtělý, nijak zvlášť praktický, ovšem vždycky zábavný společník. Dokáže svou partnerku rozesmát i přinutit k zamyšlení. Blíženec muž má rád filozofická témata a rád se jimi celoživotně zaobírá, přemítání patří mezi jeho dospělé koníčky. Je společenský, rád se pohybuje mezi lidmi, na večírku si užívá být středem pozornosti. Pronést přípitek je pro Blížence muže menší stres, než si ráno nezapomenout vyčistit zuby.

Boj uvnitř i navenek

Negativ vztahu s partnery ve znamení Blíženců je hned několik. Blíženci muž není nikdy sám se sebou vyrovnaný a bývá vnitřně napjatý, jako by ho něco svírali či trápilo, ovšem neumí své pocity pojmenovat vztah s těmito lidmi je velmi náročný na vlastní mír v duši. Blíženci muž také nepatří mezi fyzicky nejnadanější typy, opravit proto auto nebo spravit bojler mu bude činit značné potíže. Rád se ale vrhá do všeho po hlavě a pravděpodobně to několikrát zkazí, než přivolá na pomoc profesionála.

Energické ženy blíženecké

Obdiv krásy v každé podobě

Blíženec žena je povahou umělkyně, přestože prakticky sama se žádnému tvoření věnovat nemusí. Horoskop Blíženců ženám nadělil cit pro umění, milují estetičnost, obdivují krásu ve všech podobách, a pokud nejsou talentované na design, aspoň za něj rády utrácí, aby se na takové věci mohly dívat. Muže okouzluje svým přístupem rozpustilé malé holčičky, kterou je potřeba chránit, ovšem s postupem času může partnera zklamávat tím, že s ním nedospívá, jak původně čekal. Naopak, Blíženec žena je stejná po celý život.

Nejistota stále klepe u dveří

Ve vztahu si velmi často rozmýšlí, jestli s partnerem chce nebo nechce být. Na dávání citů je opatrná, přestože přijímá ráda. Začátek vztahu je pro ženu ve znamení Blíženců stresující – vážně to tak chce? Pokud najde muže, který s ní udrží krok i notu, stává se pečující oddanou přítelkyní a manželkou, ovšem než dojde ke svému vyvolenému princi, dokáže svým zmatkováním zlomit mnoho srdcí, které by jí snesly modré z nebes.

Žádný přepych, ale osobitost!

Obdobně jako Blížence muže, ani Blíženec žena se nedá koupit za drahé náušnice a prostou večeři v restauraci, protože lidé ve znamení Blíženců jsou náročnější, než by se mohlo zdát. Dárky i nápady na místa setkání vyžadují podle horoskopu Blíženci osobitá, podle charakteru jejich (i partnera) a mnohem víc je pod stromečkem či k narozeninám potěší hloupost, která je ovšem koupená přímo jim na míru (podle jejich vkusu, koníčků a dalších preferencí) a oni se do ní zamilují, než univerzální dárek, který by se dal koupit každému. Naopak, přílišná všeobecnost je může urážet.

4 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno