Beran: charakteristika znamení

Hlava v ohni i oblacích – Beran s nezkrotným temperamentem

Určitě okolo sebe někoho takového máte – kdo by hlavou bušil do všeho, jakmile vycítí spor, ale přitom je to velmi inspirující člověk, který zvládne poutavě mluvit hodiny a hodiny. Horoskop Berana řadí mezi nejtemperamentnějších znamení zvěrokruhu.

Berani ve zkratce

Lidé spadající pod beraní znamení jsou narození na jaře v období od 21. března do 20. dubna. Beran, též řečený skopec, jako znamení začíná v jarní rovnodennosti. Touto dobou vládne zvěrokruhu planeta Mars, která už nám svým vzhledem koule rozžhavené do červenohnědé barvy napovídá, co máme od jedinců ve znamení Berana povahově očekávat.

Mezi hlavní rysy temperamentu Beranů patří:

 • Cílevědomost
 • Smělost
 • Odvaha
 • Rozhodnost
 • Bojovnost
 • Silná sebedůvěra
 • Touha vést

Živlem Beranů je oheň, který, jak známo, je nespoutanou energií s velkým potenciálem a jednou z jeho vlastností je i snadná výbušnost. Přesně tak by se dala vystihnout i povaha Beranů. Jde o lidi s povahou spíše mužskou, jejichž barvou je červená a jejich den připadá na úterý. Opačným znamením Beranů jsou Váhy. Pokud byste se ptali na šperky, k lidem ve znamení Berana patří kameny hematit, červený jaspis, granát, rubín, heliotrop, diamant, červený karneol a ohnivý opál. Zkrátka rudá záře, kam oko dohlédne. Jak horoskop Beranům tímto předurčením ovlivňuje život?

Beraní mláďata

Nebojácná to dítka

Tyto děti jsou noční můrou každého rodiče už od kolébky. Klidného nerušeně si hrajícího dítěte, které potichoučku skládá v dětském pokojíčku několik hodin puzzle, se rodiče Berana jen tak nedočkají. Beraní výrostek chvíli neposedí, nepostojí a rozhodně se nebude bavit u neakční hry, která mu nedá dostatečný prostor vybít si svoji aktivitu. Dítě narozené ve znamení Berana je od přírody velmi nadšené do všeho, zvídavé a nezkrotné, ale zpravidla mívá horkou hlavu. Navzdory tomu, že je velmi hravé a kreativní, snadno se vytočí a opustí hračku, která ho rozčiluje, nebo je manipulace s ní moc zdlouhavá a nezábavná. Beran snadno ztratí zájem, když se začne nudit.

Co bude rodičům malého Berana nejvíce dělat vrásky, je jeho nebojácnost. Horoskop Beranů je v tomto směru neúprosný a malí Berani se zkrátka vrhají do všeho po hlavě a snadno se nadchnou. Je proto nebezpečné nechávat je bez dozoru, protože mohou sami vlastním nadšením snadno přijít k úhoně.

Jednou dítě, napořád dítě

Horoskop Beranovi nesmlouvavě předpovídá, že Beran zůstává navěky dítětem, které ani v dospělosti ne a ne zestárnout a potřebuje spoustu času a prostoru na zábavu a hraní si. Dokud jsou Berani dětmi, nemají problém tuto potřebu naplnit, opravdu nejsou mezi těmi, co na hřišti poklidně sedí na lavičce s kornoutkem zmrzliny. V dospělosti se tato oblast jejich života projevuje spoustou koníčků, zálibou ve vylepšování auta, případně vlastnění více aut, navštěvování fitness clubů a dalších pohybových aktivit.

Po hlavě do hádek a sporů

Typickou (a pro Berany notoricky známou) potřebu hádat se, která se může lidem ve znamení Berana hodit v pozdějším životě, dítě projevuje umanutostí a občas se pouští do zbytečných konfliktů – jen proto, aby mu bylo dáno za pravdu. Takové dítě má rádo poslední slovo. Zároveň patří mezi děti, které touží po troše své vlastní nezávislosti a svobody. Tato touha je provází i v pozdějším věku například ve volbě povolání, životního stylu a podobně. Horoskop Berany přímo předurčuje k nezávislým profesím, kde je člověk svým vlastním pánem a zároveň může využít všechnu svou energii. Není náhoda, že Berany nacházíme zejména v řadách policistů, záchranářů a záchranářů.

Ale studentík je to vzorný

S prospěchem ve škole obvykle žáci ve znamení Berana nemívají problém – jejich cílevědomost je motivuje k lepším výsledkům a v případě, že se nedaří, je Beran předem rozhodnutý dosáhnout vrcholku svých možností, jen aby dal ostatním najevo, že na to skutečně má. Uspokojit svá přání je už od mládí hlavní motivací Beranů. Jdou si za svým, občas možná až trochu sobecky, ale v plnění úkolů jsou úspěšní a nebojácní.

Kreativní duše pod slupkou cílevědomosti

Horoskop Beranům slibuje velkou představivost, ze které lidé po celý život vděčně těží. Jako malí mají nikdy nekončící fantazii, při dospívání se zabývají akčními knihami a v dospělosti zužitkují svou mysl bez hranic při budování kariéry. Dokáží vymyslet vizi téměř na jakékoliv zadání, jejich myšlenky nejsou spoutané předčasnými obavami a zaujatostí. Berani věří ve své schopnosti a jejich používání jim působí radost, rádi jsou těmi kreativními, kdo všechno zařídí a vymyslí.

Malý beran později rodičem

Děti ve znamení Beranů mají také pozitivní vztah ke zvířatům, které velmi milují kvůli své otevřenosti a snaze dělat správná rozhodnutí. To je u Beranů projevuje později v roli rodičů, kteří mají skvělý smysl pro humor a dovedou potomkům konstruktivně poradit a udržet v mantinelech, které během dospívání potřebují, ale přitom je zahrnují veškerou láskou, kterou může rodič dítěti dát.

Bohužel jim ale může chybět empatie k dítěti, které se nemusí cítit přesně stejně, jak by se v dané situaci cítil jeho rodič. Kvůli nedostatku trpělivosti tak může mít Beran s dětmi snadno konflikty. Obzvlášť pokud jsou děti Berana narozené ve vodních a zemských znameních, budou nešťastné z nároků rodiče a jeho snadnému rozrušení.

Berani ve vašem okolí

Pracovat s Beranem jen přes mrtvolu?

Horoskop Beranům předurčuje zůstat stejně nezkrotnými jedinci i v dospělosti. Berana na pracovišti nemůžete nepoznat. Je vůdčí typ, přirozený leader, rád se ozve, pokud má s něčím problém, nelíbí se mu kompromisy ani ustupování z předem daných pravidel. Obvykle jeho průbojnost ale nemusí být ke škodě.

Tvrdý nadřízený, smutný podřízený

V čele pracovního kolektivu dokáže šéf ve znamení Berana svůj tým dobře vést a lidi motivovat, protože mu tato role sedí jako rybě voda. Rozhoduje se pevně a rázně, protože Beran je vždy velmi odhodlaný dosáhnout cílů, které si stanovil. Při řešení jakýchkoli krizových situací neváhá a nemá strach překonávat výzvy, protože odvaha je jeho druhým jménem. Jelikož pracuje s nasazením, vždy ocení pochvalu a kompliment, naopak nesnáší vnější vedení – Beran si chce sám rozhodnout o své práci a vyhodnotit rizika. Sotva se mu do toho začne někdo plést, je zle.

Co vás může na vedoucím ve znamení Berana iritovat je jeho snaha neustále poučovat. Horoskop Berana popohání nezlomnou vírou v sebe sama. Beran upřímně věří, že ví všechno nejlépe. I jeho kritika je poměrně zdrcující, protože má tendenci „pitvat“ neuvěřitelné detaily a být nepříjemně rýpavý. A aby toho nebylo málo, kritiku na svou osobu může snášet až příliš citlivě, případně ji vůbec nebrat. Beran se uráží, pokud jde o jeho zraněnou ješitnost a pýchu. Při vyjednávání tedy horoskop Berana radí našlapovat zticha po malých krůčcích. Beran může být také líný a jednoduše očekávat, že se jeho podřízení postarají o všechno.

V podřízeném postavení může Beran trpět, neboť má v krvi problém s uznáváním autorit, kterým sám nevěří. Pokud dojde k názoru, že je jeho práce nesmyslná, nebo že projekt směřuje špatným směrem, neváhá se hádat. Pro svoji kariéru udělá hodně, protože beraní touha vést a být v čele se v něm nezapře. Užívá si dělat věci nově, nestandardně, sledovat novinky a inovace, vytyčovat nové cíle, řešit složitější problémy než v předchozím projektu. Každou výzvu i překážku si užívá a má pocit, že ho velmi posiluje.

S kým si beran sedí?

Pokud máte někoho ve znamení Berana ve svém pracovním kolektivu, je vaším nadřízeným, přemýšlíte o založení podniku s ním, anebo zkrátka jen musíte úzce spolupracovat, váš vztah je téměř stejně intenzivní, jako ten partnerský. Ovšem co se práce týče, k Beranům sedí Býci, Blíženci, Raci, Panny, Váhy a Ryby. Jestliže jste narození v jiném znamení, zvažte dobře, zda dokážete s někým tak temperamentním, jako je Beran, dlouhodobě vycházet. Stejné povahy totiž v tomto případě nemusí úplně ladit, naopak, zbytečně se budete provokovat a jít si po krku.

Vztah s Beranem

Beran muž je šarmantní, dokonalý silný rytíř, v duši rebel a silný ochránce, Beran žena je temperamentní diva s osobitým kouzlem a přirozeně dominantní aurou, která si ráda zaflirtuje. Oba tyto modely jsou po většinu lidí obou pohlaví velmi přitažlivé, proto není divu, že zakoukat se do Berana je velmi snadné. Co ovšem horoskop Beranovi věští do partnerství?

Mezi největší zápory beraní povahy patří:

 • Sobeckost
 • Netrpělivost
 • Malichernost
 • Žárlivost (i bezdůvodná)
 • Agresivita při hádkách

Do partnerství s Beranem jakéhokoliv pohlaví tedy není radno pro beraní vrtošivou povahu vstoupit každému. Berana je potřeba jemně usměrňovat a krotit jeho zápal tak, aby neměl pocit, že je utiskovaný. Vhodní pro Berany jsou zejména lidé ve znamení Býka, Panny, Raka, Vah, Vodnáře, Ryb a Kozoroha, kteří mají umírněnější temperament a nebudou se s Berane prát o pomyslné vůdcovství ve smečce.

Beran muž v posteli i v životě

Být s Beranem-milencem ve vztahu může být úžasně vášnivou záležitostí plnou překvapení, ale také tvrdým pádem na zem. Beran muž ženy rád dobývá a užívá si pocit pronásledování kořisti, proto by se mu partnerka neměla zcela podvolovat, aby jeho zájem neopadl. Muž ve znamení Berana je ovšem zahleděný do sebe, na své úspěchy a své touhy, hřeje si svůj pocit alfa samce. Proto potřebuje po svém boku ženu, která mu dokáže věnovat dostatečnou pozornost, které bude pravděpodobně vyžadovat hodně.

Zároveň bude muset jeho partnerka přejít, že přítel v samém zaujetí sebou samým dokáže přehlédnout (v horším případě opakovaně přehlížet) její potřeby a přání. Velkým problémem je žárlivost, která provází celý horoskop Berana, a kterou neumějí ovládat. Pokud ji nějakou dobu dusí pod povrchem, následky jsou obvykle zhoubné pro celý vztah. Beran pro svou pýchu nesnese partnerku flirtující s jinými nebo strhující pozornost jenom na sebe.

Na druhou stranu je muž ve znamení Berana velmi spontánní, se kterým se ve vztahu nebudete nudit. Je dobrodružný i neposedný, miluje výzvy, rád následuje náhodné nápady a plány, které zrovna proletí okolo jeho hlavy vzduchem. Překvapení miluje přijímat i dávat, ať už se jedná o dárky nebo nečekané akce. Čeho se Beran muž velmi bojí, je stereotyp. Jakmile se vztah i sex dostanou do zaběhnutých kolejí, začne s panikou pomalu couvat. Odmítá totiž dojít do bodu, kdy už nebude objevovat. Rutinní vztah bez nových překážek není nic pro Berana.

A jak zkrotit ženu?

Beran žena je femme fatale aspirující na vysoké pracovní pozice. Milenecký vztah bude plný flirtů a svádění, ovšem jakmile se opotřebuje, žena začne flirtovat i jinde. Kvůli svému přirozenému vůdcovství nesnese dominantního partnera, ovšem ani poddajný hard bez názorů není správným objektem pro ni. Děvče ve znamení Berana musí svého muže respektovat, aby mu mohla být věrná a stát mu hrdě po boku. Dá se předpokládat, že o pozici vládce domácnosti se bude s partnerem vždycky prát.

Pokud se Beran žena rozhodne usadit, hravě zvládne chod domácnosti, výchovu dětí i hvězdnou kariéru a ničeho z toho se pro partnerský život nevzdá. Všem aspektům rodinného života se bude věnovat naplno, bude si užívat roli organizátorky života ve svém domově, pečující matky i vášnivé milenky. Nebude jí dělat problém zakleknout a setřít celý dům a hned nato vyrazit na meeting, kde bude moderovat debatu s významnými sponzory. Perfekcionismus, s jakým se své role zhostí, může ostatním znamením připadat obdivuhodný.

Horoskop Berana naklání ženy kompromisům jen v omezené míře a rozhodně je nepředstavuje jako typické domácí puťky, taková tato žena nikdy nebude. Ve vztahu je soutěživá, v partnerovi zvládá vidět milence i rivala a sexuálním životem se proplétá s grácií a touhou po dobrodružství. Beran žena ráda riskuje, odmítá bez odporu jen tak spolupracovat a přeje si být tak trochu zbožňována.

9 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno