Kozoroh: charakteristika znamení

Zarputilost, nedůvěřivost a obranný krunýř – vpovzdálí stojící Kozoroh

Tvrdé jádro uvnitř zdrženlivé slupky, která nechá do svého nitra proniknout jen ty opravdu vyvolené, ostatním hrozí svými dlouhými rohy, aby se nepřibližovali. Kozoroh patří mezi nejuzavřenější lidi, se kterými se v životě můžete setkat.

Základy o Kozorohovi

Lidé ve znamení Kozoroha se rodí mezi 22. prosincem a 20. lednem, patří sem téměř každý novorozenec z období Vánoc a všichni z přelomu roku. Jedná se o zemité znamení zvěrokruhu, jejich živlem je tedy Země a mezi jejich hlavní cíle patří touha po uznání a úspěchu. Opačným znamení proti Kozorohům je Rak.

Horoskop Kozorohům přisoudil povahu spíše ženskou, k čemuž Kozorohovi pasují stylové barvy ponuré palety – šedá, černá a tmavá hnědá. Až budete vybírat medailon s kamenem, kterým Kozoroha potěšíte, volte z jejich kamenů onyxu, zeleném turmalínu a malachitu. Pro ženy pasují i úžasně stylové černé korály a černé perly.

Planetou tohoto znamení je Saturn, který se svým prstencem sdílí nevídanou podobnost s Kozorohem. I on je věčně obalený štítem, zátarasem proti nepřátelům (leckdy i přátelům), kteří by toužili proniknout do jeho komfortní zóny, kde Kozoroh zásadně přebývá sám.

Kozoroží povaha

Krusta se vstupem jen pro vyvolené

Máte-li ve svém okolí blízkého Kozoroha, jistě víte, jak těžké je se s takovým člověkem pořádně poznat. Horoskop Kozorohy představuje jako uzavřené tvory s velmi nízkou důvěru v okolí, v cizí lidi a v jejich pocity. Chtějí si vše zkusit a prožít sami. Nedávají najevo své city, jsou vcelku introvertní a nemají rádi, když jsou středem pozornosti. Za každých okolností se drží zpátky.

Workoholismus v praxi

Lidé ve znamení Kozoroha jsou ovšem velmi pracovití. Bývají dříči a očekávají za to výsledky. S nadhledem by se dalo říci, že horoskop Kozoroha ve své kariéře vede přes mrtvoly, ovšem Kozoroh nešetří ani sebe, co se odpírání vlastních požitků týče. Prahne po uznání.

Hlavně podle seznamu

Jedním z nejzásadnějších rysů osobnosti Kozoroha smysl pro zodpovědnost, na kterou se váže spolehlivost, že vás nikdy nenechají ve štychu. Horoskop Kozorohy nutí plánovat v obrovském časovém horizontu. Mají přehled o tom, co budou dělat v harmonogramu pár let dopředu a nemají rádi odbočky od svého plánu. Na tradicích a řádu velmi lpí, pravidla jsou pro ně důležitá a neměnná.

Dítě ve znamení Kozoroha

Spolehlivost základ přátelství

Malý Kozoroh je pro rodiče v podstatě bezproblémovým dítětem. Vydrží se krásně zabavit sám na celý víkend, ale nepohrdne ani hrou s kamarády. Dítě ve znamení Kozoroha je spolehlivým přítelem již od velmi nízkého věku, své přátele se snaží vést. Podle horoskopu Kozoroha umí udržovat emoce na uzdě, nezlobí rodiče. Patří mezi trpělivé jedince, čímž může už od malička vyčnívat.

Předčasně dospělým

Na druhou stranu, dítě ve znamení Kozoroha nesnáší, pokud ho dospělí berou jako dítě a ne sobě rovného. Zoufale se snaží ve všem vyrovnat lidem mnohem starší, než je samo, a irituje ho, pokud se mu to nedaří. V situacích, které se malému něco nelíbí, podle horoskopu Kozoroha dává extrémně najevo svoji nelibost a nesouhlas, což může být nejen otravné, ale přivést rodiče do nejedné trapné situace.

Citlivý hlavně uvnitř

Základem jeho spokojeného života je harmonie a klid v rodině, kterou má i v dospělosti velmi v oblibě a rád se do rodného hnízda vrací na návštěvy. To samé platí i o jeho okolí. Jakmile dítě ve znamení Kozoroha s někým nevychází nebo má spory, je nešťastné. Se svými plány se dospělým nikdy nesvěřuje, protože je už od narození velmi uzavřené a nechává si svůj bohatý vnitřní svět, ve kterém může být samo sebou ve chvíli, kdy se nikdo nedívá.

Horoskop Kozorohům dává prostor vynikat ve sportu, ke kterému díky své snaživosti a píli tíhnou mnohem víc než k umění, kreslení a jinému kreativnímu tvoření. Neocení příliš kolektivní sporty, ve kterých se necítí dobře, protože rádi bojují sami za sebe, jsou od dětství spíše sólisty. Potřebují si ke všemu přičichnout sami, sami si vyzkoušet, jak jim bude daná role pasovat, a neradi se nechají vláčet davem.

Kozoroh později rodičem

V dospělosti se lidé ve znamení Kozoroha stávají dobrými trpělivými rodiči, kteří vedou dítě umírněnou ale přesto pevně nastavenou výchovou. Horoskop Kozoroha určuje, že nekřičí na svého potomka, fyzicky jej netrestají, ale dokola mu vysvětlují následky jeho nesprávného jednání.

Čím si dítě vztah s rodičem Kozorohem může nenávratně pokazit, je lhaní, které rodiče tohoto znamení zkrátka nemohou vydýchat. Vzhledem k vlastní disciplinovanosti a kázni příliš neholdují promíjení domácích prací a dalších povinnosti, ovšem dokáží si s dítkem rozumně pohovořit o nutnosti a důležitosti pravidelných návyků. Mají na dítě přísný morální metr a neustupují z něj.

S Kozorohem na pracovišti

Spolupráce s Kozorohem může být stejně různorodá, jako je samo znamení Kozoroha. V kolektivu se Kozoroh obvykle drží v pozadí, na poradě sedí v rohu, na večírku rozhodně netancuje. Má rád svůj prostor na přemýšlení a do vášnivých debat o problematice se nezapojuje. Ovšem rád vyslechne všechny názory a až poté si utváří obrázek. Nemá rád linkování práce od druhých, ale termíny a včasné příchody jsou pro něj naprostou samozřejmostí.

Šéf jako řemen

Kozoroh je perfekcionista a očekává od pracovního kolektivu plné nasazení a bezpodmínečné plnění příkazů. Skvěle si pamatuje, jakou práci komu rozdělil a trvá na dodržování termínů. Všechno musí běžet přesně podle programu a běda tomu, kdo se pokusí s ním jednat neférově a jinak než na rovinu.

Nemyslete si, že se od vedoucího ve znamení Kozoroha dočkáte přílišné chvály. Horoskop Kozoroha nutí používat na své zaměstnance stejná měřítka jako na sebe a on rozhodně všechno stíhá v termínu, nevidí tedy důvod, proč by to tak nemělo být u všech. Pokud chválí, tak málo a velmi odměřeně, aby to nevypadalo, že má k zaměstnancům jakýkoliv osobní vztah, či je má snad v oblibě. Své city pečlivě skrývá jak na pracovišti, tak doma. Bývá velmi těžké poznat, co si myslí. Patří ale mezi otcovské typy, které se o mladší jedince spíše stará, než aby se po nich zbytečně vozil. Má s mladými má trpělivost, umí vysvětlovat a má tendenci být pro své svěřence „mentorem“.

Čím může šéf ve znamení Kozoroha zpomalovat pracovní tempo je jeho snaha na každou kauzu znát všechny názory, všechny úhly pohledu a mapovat všechny možné problémy, které by během práce mohly nastat. Horoskop Kozoroha nabádá mít rád znalecké posudky a diskuzi nad nimi, zvažovat pečlivě a neunáhlovat se.

Podřízený s raketovou rychlostí

Podřízený ve znamení Kozoroha podřízeným obvykle dlouho nezůstává, protože odmítá být dělníkem ve službě navždycky. Ačkoliv je jeho práce pro firmu nevyčíslitelným přínosem, jeho píle ho systematicky posouvá v žebříčku na vrchol kariéry, ani na minutu nezpomaluje.

Ocení, pokud si zaměstnavatel jeho snahy všimne, ovšem sám nedává nic najevo, o svých ambicích nemluví a během pracovní doby se nijak zvlášť neprojevuje. Pracuje na sto padesát procent, horoskop Kozoroha říká, že se rád práci věnuje i nad rámec povinností a touží po tom, být za své výsledky uznáván. Neváhá obětovat osobní život na úkor kariéry, pokud se rozhodl, že se v nejbližší době nebude věnovat ničemu jinému.

Plánujete se vrhnout na Kozoroha?

Vztah s partnerem ve znamení Kozoroha se nedá vyjádřit jinak než obratem „běh na dlouhou trať“. Kozoroh není snadno dobyvatelným územím, a pokud už ho náhodou získáte, rozhodně není územím, ve kterém by se dalo snadno orientovat. Kozoroh je zdrženlivý – a to extrémně. Partnera pečlivě pozoruje, zvažuje, a rozhodování mu trvá velmi dlouhou dobu.

Pozitivní vlastnosti, kterými vás Kozoroh potěší:

  • Klid a rozvážnost
  • Logické uvažování
  • Obětavost
  • Zdvořilost
  • Dobrota

A negativita, ze kterých si budete rvát vlasy:

  • Tvrdohlavost
  • Nedůvěra
  • Nezničitelné zásady
  • Podléhání náladám
  • Krunýř proti emocím

S kým se Kozoroh hodí do vztahu?

Kozoroh je zvláštním znamením a složitým člověkem. Horoskop Kozorohovi nedává do vínku možnost spolčit se s každým jiným znamením, protože by se nepohodli. Kozoroh při své zarputilosti a potřebě zvažovat není vhodným partnerem pro vášnivé protějšky, které by jeho povaha brzdila a iritovala. Nejlépe se k němu hodí lidé ve znamení Býka, Štíra a Panny.

Stydlivý Kozoroh muž

Kozoroh muž si zakládá na zásadách a pravidlech, na které je zvyklý. Je nesmělý, mlčenlivý, není snadné zaujmout jeho pozornost a dostat se mu pod kůži. Přestože by uvnitř po lásce a vztahu toužil, působí zdrženlivě a partnerka si tak vůbec nemusí být jistá, jak na tom u Kozoroha je.

Věčné oddalování a pak výbuch?

Partneři ve znamení Kozoroha citům vytrvale vzdorují a nedávají to okolí nijak najevo. Do svého nitra opravdu nepustí každého – tím je myšlena i ne každá známost. Muž Kozoroh si ženu svého srdce dlouho testuje a zamilovat se mu trvá delší dobu, než je obvyklé. Horoskop Kozoroha ale upozorňuje, že pokud dojde k názoru, že je jeho vyvolená ta pravá, oddá se jí ve velké míře, může e svou láskou a vztahem stát doslova posedlý.

Old school milenec už ve dvaceti

Díky jeho konzervativnosti a silnému cítění morálky si můžete chvílemi připadat spíš jako se svým otcem ze staré školy, než s milencem. Postupně ve vztahu přebírá vůdčí roli a stává se dominantnějším. Nesnáší konflikty, nebude se hádat, ovšem je to tvrdohlavý muž a ze svých stanovisek jen tak neustoupí.

V posteli je to malý ale dlouho hořící plamínek

Co se sexu týče, Kozoroh muž není nijak přehnaně vášnivý, i do milostné oblasti proniká jeho umírněnost. Pokud má ovšem váš partner ve znamení Kozoroha ascendent v některém z ohnivých znamení (Beran, Lev nebo Střelec), může vás potěšit i mile překvapit! Na druhou stranu vás může těšit, že je Kozoroh muž ohledně svých sexuálních zážitků velmi diskrétní a odmítá se vyprávět i svým přátelům.

Odtažitá chladná žena

Kozoroh žena jako by vystoupila z nějakého historického obrazu. Je mlčenlivá, křehká, chová se vždy velmi korektně, což může v některých situacích působit na protějškem až odtažitým dojmem. Má své zvyky a těch se drží, nerada se pro někoho mění. Na rozdíl od historické představy slečinky, která muže zdvořile odmítne a dál vyšívá, Kozoroh žena je duchaplná osoba, která ráda vede hluboké debaty. Horoskop Kozoroha jí dává dostatečný rozhled i sebevědomí, aby si našla své pevné místo i v mužském světě.

Znalost i důvtip

Žena ve znamení Kozoroha je sama tvůrčí osobností a stará se svědomitě o svoji domácnost. Ostatně domov je pro ni nejdůležitějším místem na světě, kde cítí bezpečí a pohodu, což může mít vtisknuté z dětství, kdy pro ni rodina byla též zásadní. Horoskop Kozoroha vede ženu se se svými příbuznými pravidelně vídat a kontakt s domovem jí pomáhá při překonávání těžkých životních překážek. Kozoroh žena má sklony k workoholismu a neumí odpočívat, což by protějšku mohlo po nějakém čase začít vadit.

Tichá voda břehy mele

Jako milenka je Kozoroh žena zdrženlivá a stále své pravé pocity schovává za ledovou krustou. Aby partner odsunul hradbu mezi ním a ženou ve znamení Kozoroha, bude potřebovat spoustu trpělivosti, ale i odvahy. Prolomit prokletí princezny ve věži není jednoduché, i když se o to v nelítostném boji pokusí kdekterý rytíř, co jde zrovna okolo. Všichni ale víme, že princezna čeká na toho vyvoleného. Poté horoskop Kozoroha ženu promění ve vášnivou sebevědomou lvici, se kterou se rozhodně nebudete nudit.

3 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno