Co se vám akné snaží naznačit? Hormony, infekce nebo toxiny v těle

Co znamená akné a jaké mohou být příčiny

Akné je problémem všech teenagerů, umí pěkně potrápit. Bohužel se čas od času nevyhýbá ani dospělým. Proč tomu tak je? Pupínky se vám objeví na tváři obvykle ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. Znáte to, jdete na první rande, důležitou schůzku nebo ples a ono se vyklube ještě něco navíc. Akné ale může ledacos naznačit.

Aktivace mazových žláz

Akné se obvykle objevuje s nástupem puberty a to ve chvíli, kdy nadledviny začínají produkovat hormony, kterými se aktivují mazové žlázy. Tímto mazivem se chrání pokožka, ovšem za určitých okolností, když se produkuje v nadměrném množství, může ucpávat póry a šířit růst bakterií.

Nejčastěji se na pleti objevují komedony nebo zánětlivé léze. Komedony jsou černé a bílé, zánětlivé léze bývají červené. Můžou být mírné, střední a závažné. Pokud se objeví pár pupínku na tváři, pak je umíte zvládnout sami, když však máte značné množství pupínků a akné na pleti, už je nutno začít problém řešit.

Různé typy akné

Různé typy akné potřebují také různé zacházení a ošetření. Obvykle v drogerii najdete spoustu přípravků, které jsou na černé tečky, ucpané póry nebo mastnou pokožku. Pravidelná péče s pomocí čisticího prostředku, peelingu, čisticími maskami a krémy vám pomůže udržet pokožku bez akné. Čas od času je dobré zajít také na kosmetiku, kde využijete hloubkové čištění pleti. Je dobré začít řešit příčinu. A tou nemusí být vždycky nutně jen zvýšeným mazem.

Co všechno může akné naznačit?

  • Nerovnováha trávicího nebo respiračního systému
  • Nerovnováha hormonů v těle
  • Problémy s vysokým krevním tlakem
  • Bakteriální infekce
  • Hromadění toxinů v těle

Roli hraje také věk a strava

Teenageři jsou mnohem víc náchylní k pupínkům než například dospělé ženy. Akné u dospělých je obvykle výsledkem něčeho. Máte v práci spoustu stresu a problémů? Objevují se v osobním životě problémy, které musíte řešit? Pak se může akné objevovat na pokožce poměrně často! Dobré je myslet také na to, co jíte.

Jídelníček, který je zaměřen na mléčné výrobky, cukr, zpracované potraviny, tuky a smažené věci, pak není divu, že se na vašem obličeji objevují pupínky. Pokožka vás upozorňuje na to, že jí to vadí a je nutno s tím něco dělat. Někdy může být vznikem také nekvalitní make-up, který vám nemusí sedět. Dejte si pozor na akné na pokožce a pečujte o svou pokožku a zapomeňte na vaše nutkání jej vždy vymáčkout.

2 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno