Zdravé a silné nehty? S těmito triky to bude hračka!

Čisté a upravené ruce a především zdravé a čisté nehty, to o lidech umí prozradit opravdu hodně. Nejen, že jsou vaší vizitkou, protože při podání ruky zkoumáte, jak vypadají nehty toho druhého, ale také se odráží stav celého vašeho těla a zdraví. Bílé skvrnky mohou značit nedostatek potřebných látek v těle. O nehty je potřeba pečovat a to i ve chvíli, kdy nechcete mít extrémně dlouhé nehty nebo je nechcete lakovat pestrými a sytými barvami. Jak o nehty pečovat? A jak docílit pevných nehtů?

Nemusíte sáhnout po umělých kouscích

Nehty jsou vizitkou každého, je nutné o ně pečovat. Nemusíte pravidelně chodit na umělé nehty, které mohou vaše přírodní nehty ničit a mohou zamezovat například kousání nehtů, které mohou způsobovat nepříjemné zdravotní problémy. Jak pečovat v domácích podmínkách o své nehty a udržet je krásné, zdravé a pevné?

Pravidelně o ně pečujte

Pečujete o nehty nárazově, když se vám to hodí nebo když jdete na důležitou schůzku a víte, že pozornost ostatních bude upřená na vaše ruce? To nehty úplně neocení. Pečujte o ně pravidelně. Jedině tak jim zajistíte zdraví a sílu!

Hydratace pro nehty a kůžičku

Ruce během dne myjete několikrát, máčíte ve vodě a podobně, takže mohou mít tendence se vysušovat. Využijte pro hydrataci různé krémy na ruce, krémy na nehty, obyčejné kalciové mastičky nebo lékařskou vazelínu. Dejte malé množství na každý jeden nehet a pečlivě rozmasírujte nejen do nehtu, ale také do nehtového lůžka. Krémy spolu s masáží posílí a budou růst rychleji. Takovouto péči nehtům dopřejte klidně několikrát denně, podle potřeby.

Zatlačování kůžiček

Péče o nehtové kůžičky je nesmírně důležitá. Mnoho lidí ji nechává jen tak nebo ji stříhá, což není dobře. Mohou poté rychleji růst, vy se můžete během stříhání zranit či do rány zanesete infekci. Kůžičku okolo nehtů zatlačujte s pomoci pomerančového dřívka nebo gumové špachtličky. Ty koupíte v drogérii.

Správné pilování nehtů

Silné a pevné nehty můžete zajistit také správným pilováním. Udržujte jen jeden směr pilování, žádné tam a zase zpátky. Pozor také na kovové nebo železné pilníky. Nejlepší jsou asi skleněné, případně papírové. Pozor také na to, kdy nehty pilujete. Vyhněte se pilování po koupeli, sprše nebo dlouhém namáčení. Tehdy jsou nehty křehké a měkké, mohou se snadno zlomit.

Hedvábí na nehty

Hedvábí v laku na nehty je zázrak, který pomáhá na nehty. Stačí vždy jedna lehká vrstva, která nehty posiluje, zpevňuje a také jim pomáhá ve výživě. Tento lak můžete použít jako podkladový a na něj použít barevný lak či jako vrchní lak, kterým vše zafixujete.

Odlakovače bez acetonu

Rovněž odlakovače musíte vybírat šetrně. Aceton a formaldehyd nehty vysušují, nehty kvůli nim slábnou nebo se třetí. Raději volte jiné prostředky.

Chraňte své ruce

Při dlouhém mytí nádobí, úklidu nebo používání čisticích prostředků mohou nehty slábnout, třepit se či lámat. Chraňte své ruce a nehty, používejte při úklidu gumové rukavice, čímž nehty chráníte.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno