Jak cvičit u bazénu: I zde můžete myslet na štíhlou linii

Jak cvičit v bazénu

Ano, plavková sezóna už v podstatě klepe na dveře a spousta žen se snaží držet dietu a cvičit v touze po hezké postavě. Fitka jsou plná žen, které se snaží nahnat poslední body, které by u bazénu mohly mít úspěch. V plavkách bohužel jde vidět každý gram i každý nedostatek, proto se ženy snaží o dokonalé tělo. Nějaké dortíky a čokolády? Teď ani náhodou! Cvičit však můžete také u moře nebo v bazénu.

Cvičení, které baví

Cvičení ve vodě vám bude bavit! Voda působí na pokožku a svalstvo skvěle a umí vás udržet v kondici. Proto jsou různé sporty, kde se objevuje voda, tolik oblíbené. Chodíte pravidelně plavat nebo přemýšlíte, že si svou letní dovolenou okořeníte také trochou sportu? Vyzkoušejte pár bazénových cviků. Nezapotíte se u nich, budou se vám zdát jednoduché a navíc velmi dobře tvarují postavu, což jistě oceníte! Já osobně chodím plavat dvakrát až třikrát týdně, vždycky ráno. Vyhovuje mi, že je v aquacentru minimum lidí a můžu tak bez problémů plavat a přidat k tomu pár cviků navrch!

Běh ve vodě

Běh na místě ve vodě je opravdu skvělým pomocníkem pro protažení celého těla. Nohy musí být vždycky v kontaktu se dnem. Cvičte takto asi pět minut (dá se to vydržet) a poté si dejte oddech. Můžete opakovat dvakrát až třikrát.

Předkopávání a zakopávání

Postavte se na jednu nohu a druhou pokrčte. Tímto zlepšíte svůj balanc. Pokrčenou nohou předkopávejte a zase zakopávejte. Díky odporu vody to bude o něco těžší, ale velmi účinné. Každý cvik opakujte zhruba patnáctkrát na každou nohu.

Rotace

Rozkročte nohy, mírně se pokrčte v kolenou a upažte ruce. V takovéto poloze začněte tělem pomalu otáčet ze strany na stranu. Opět bude cvik o něco těžší díky odporu vody. Tento cvik provádějte přibližně tři minuty a poté si odpočiňte. Sérii můžete opakovat dvakrát až třikrát.

Tvarování zadečku

Doplavte ke břehu. Chytněte se břehu bazénu, otočte se břichem ke dnu bazénu a narovnejte celé tělo, které musíte udržovat ve vodě. Zatněte zadeček a provádějte nohama malé hmity. Pozor, nohy musí být ponořeny pod vodou. Vydržte tři minuty a poté si odpočiňte. Sérii opakujte dvakrát až třikrát.

Poskakování ve vodě

I když to vypadá jednoduše, ve skutečnosti moc není. Dejte ruce do upažení a snožmo skákejte třicet vteřin. Poté skákejte, pokrčte nohy a snažte se pod koleny tlesknout, poté se narovnejte a cvik provádějte znovu a znovu. Ideální je série po patnácti cvicích, které budete opakovat dvakrát až třikrát.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno