Udělejte si sami dočasné tetování, které nedráždí vaši kůži.

Tetování už dávno není jen výrazem příslušnosti gangu, nemají ho na těle jen kriminálníci a další nekalé živly. Za pomoci tetování lidé vyjadřují svůj názor, často jsou to osobní a stěžejní okamžiky v životě nebo jen motiv, který je provází celým životem či se jim líbí. Uvažujete o tetování, ale víte, že to bude na celý život, tak rozhodnout se není jednoduché. Jaký motiv? Kam? Jak velký? Co napsat? Samé otázky. Nejste ještě připravená na trvalé tetování? Nevíte, jak motiv, který jste si zvolila, bude vypadat na těle? Možná by nebylo od věci si to vyzkoušet. Jenže jak?

Výroba domácího tetování

Můžete zkusit dočasné tetování! A ani ho nemusíte nikde dlouze shánět. Vyrobíte si jej doma, většinu z potřebných věcí určitě najdete v koupelně, v pracovně nebo si je pořídíte za pár korun. Můžete tak zkoušet nejrůznější motivy, nápisy a další a další. Zkusíte si, jak by vypadalo trvalé tetování na vašem těle, popřípadě se můžete hezky ozdobit na léto, festival, koncert nebo nějaký večírek.

Dočasné tetování za pomoci popisovače

Jako děti jste si kreslily po těle obrázky běžnou propiskou nebo fixy? Je to v podstatě stejné, jen v dospělácké a šetrnější verzi. Běžné popisovače mohou být pro vaši pokožku a tělo nebezpečné, takže bude jednodušší, když sáhnete po netoxické verzi popisovačů, fixů. Dnes už existují také popisovače na tělo nebo rovnou tetovací fixy, které práci hodně usnadní.

  • Vyčistěte místo, kam plánujete dočasné tetování, pečlivě jej osušte a připevněte šablonu na místo, kde chcete umístit tetování
  • Použijte popisovače na tělo nebo tetovací fixy, nechte zaschnout a hotovo

Jak dočasné tetování odstranit?

Postačí vám k tomu vatový tampon navlhčený v alkoholu, jemně jím přejeďte po tetování dočasném tetování a poté omyjte místo vodou.

Dočasné tetování za pomoci tiskárny

Dočasné tetování za pomoci tiskárny můžete také jednoduše vyzkoušet. Potřebujete k tomu jen tiskárnu a také obtiskovací papír, který se využívá na běžné tetování, které najdete ve žvýkačkách a podobně. Máte vše po ruce? Jdeme na to!

  • Návrh tetování, ať už předpřipravený nebo nalezený na internetu si vytiskněte na tento papír (pozor na zrcadlení, chcete-li tisknout slova, ujistěte se, že jsou ve správném tvaru, aby krásně vynikla)
  • Tetování vystřihněte, zbytek papíru můžete schovat na příští výrobu dočasného tetování
  • Dejte na místo, které jste si vybrali, dostatečně navlhčete papírovým ručníkem, vatovým tamponkem a podobně, přitlačte do doby, než papír sám sklouzne dolů.

Jak dočasné tetování odstranit?

Vezměte opět vatový tamponek, navlhčete v alkoholu a otřete. Následně místo očistěte vodou a mýdlem.

Dočasné tetování za pomoci očních linek

Umíte kreslit? Věříte ve své kreslířské schopnosti? Pak si můžete tetování sami nejen navrhnout, ale také na tělo nakreslit. A budete k tomu potřebovat pouze oční linky, klasickou tužku na oči a lak na vlasy. Jak na to?

  • Očistěte místo, kam chcete dočasné tetování umístit a pečlivě osušte. Doporučujeme oční linky ostrouhat, aby linka byla hezky tenká. Pokud chcete, můžete si vyhrát s motivem, využívat barevné tužky na oči a podobně. Můžete si troufnout také na tekuté oční linky, ale s nimi je těžší manipulace a často se rozpíjí na kůži.
  • Jakmile bude tetování kompletní, postříkejte jej lakem na vlasy, lehce a přes celé tetování. To pomůže dočasné tetování zafixovat a udržet na pár hodin

Jak odstranit dočasné tetování?

Dočasné tetování omyjte teplou vodou a použijte mýdlo. Někdy může pomoci také trocha odlakovače, pokud je vrstva laku na vlasy silná, ale pozor na podráždění pokožky.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno