Partnerský horoskop: žena Blíženec a muž Panna

horoskop

Takřka polovina lidí v České republice věří horoskopům, a tedy se jimi může i řídit. Přijde vám to poněkud zvláštní? Z horoskopů je u nás asi nejznámější zvěrokruh. Najdete je dnes už všude – v tištěných i internetových magazínech, prohledávačích a podobně. Jsou stále populárnější, protože lidé si jej poměrně rádi přečtou, ať už jim nakonec uvěří nebo neuvěří. Existuje nepřeberné množství nejrůznějších horoskopů, takže vybrat si takový, který by seděl přímo vám, nemusí být jednoduché.

Každý věří v něco jiného

Každá kultura nebo víra může mít trochu jiný horoskop. Někdo věří v klasický, který se řídí zvěrokruhem. Když však zabrousíme například do Číny, pak je zde čínský horoskop. Ten je maličko jiný, než ten náš, lidé jej asi znají jako jeden z nejpoužívanějších, hned po klasickém zvěrokruhu. Z různých průzkumů se ukázalo, že lidé věří spíše ve zvěrokruh a také v to, jak nás může znamení ovlivnit a to nejen povahu, ale také charakter a jednotlivé rysy. Co když se takové dva rysy dají dohromady? Partnerský horoskop je také jednou z důležitých věcí!

Charakteristika – žena Blíženec

Žena ve znamení Blížence v sobě ukrývá hned několik žen najednou, respektive hned několik povah a dokonce rozdílných. S ní člověk nikdy neví, na čem vlastně je. Tuto ženu je velmi těžké k něčemu přinutit, pokud to sama nechce. Má ráda vášeň, ale také klid, její mysl je neustále na cestách. Může být romantická, někdy zase zbytečně skeptická. V období dospívání jsou pro ni milostné vztahy jen hrou a pobavením, umí být vrtkavá a také nevypočitatelná. Nejdřív vás chválí, až se dmete pýchou a pak otočí a umí vás zkritizovat za každou jednu drobnost, která se jí nelíbí. Potřebuje soucit, ne hněv, křik a problémy, to jí vůbec nesvědčí. Mnohdy si nechává vlastní zmatek a problémy pro sebe, nezatěžuje tím okolí. Nebývá však kvůli tomu neurotická, má spíše veselou a temperamentní povahu. Nevadí ji sentimentální gesta, je ráda, když jí někdo okouzluje, zpravidla se mu to podaří celkem snadno.

Charakteristika – muž Panna

Čekáte na muže, který vám bude skládat romantické komplimenty, nebude se bát utkat se o vás s drakem nebo vám udělá vše, co na očích uvidí? Pokud skutečně chcete romantika tělem i duší, pak asi muž ve znamení Panny nebude tím pravým pro vás. Tento muž je výhradně na materiální a praktické úrovni. Nemusí to nutně být špatně, jen to asi narazí na vaše romantické představy. Pro lásku jako z pohádky zpravidla nemá pochopení, není to typ, který by vám zpíval pod oknem, skládal básničky či posílal květiny. Pro tyto muže znamená láska obětovat se, být oddaný rodině, přátelům, lidem, kteří to potřebují. Nejsou pro romantická gesta, ale lásku dokazují jinak, činy. V lásce hledají kvalitu, takže když se zamilují, jsou schopni s dotyčným zůstat ať se děje cokoliv. Pokud se tento muž rozhodne, že bude žít v celibátu a nikdy se neožení, pak to nemusí nutně být kvůli nějakým příkořím, které se mu staly. Pokud se snaží ženu svést, pak je to decentně, nijak nápadně a okatě k tomu.

Hodí se k sobě?

Obě znamení pocítí určitou sounáležitost, protože jsou založeni rozumově, takže impulsivní jednání nebude zrovna to nejlepší pro ně. O svých činech poměrně dlouho uvažují, neženou se jen tak do všeho. Společně si umějí popovídat, nemusí se bát, že řeknou něco nevhodného nebo špatného. Mají kritické myšlení, občas přidají sebeironii, což je určitě plusem. Každý z nich má svou citlivou stránku. Blíženci rádi terorizují a filozofují, Panny jsou spíše praktické a jejich myšlení je reálné. Panny mají smysl pro detail, Blíženci zase neřeší vše takto do hloubky, takže i v tomto ohledu může být problém. Když si spolu sednou a naučí se tolerovat drobné rozdílnosti, pak spolu působí jako ideální pár, který se od druhého může dost naučit.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno