Panna: charakteristika znamení

Dokonalá matka, zdrženlivá milenka, pečující žena – Panna a její svět

Pannu si představíme jako nenápadné dobromyslné stvoření, které se jako víla vznáší společností. A nemýlíme se. Panna patří mezi nejvíce pečující a něžné znamení zvěrokruhu, které však není příliš výrazné a vyčnívat ji z davu uvidíte jen těžko, přesto je nepostradatelnou součástí a její blízcí si život bez ní neumí představit.

Panna v číslech

Do znamení Panny spadají pozdní letní děti narozené od 23. srpna do 22. září, slaví tedy narozeniny na začátku školního roku. Živlem Panny je země a planetou Merkur. Mezi barvy Panny patří buď jarní kombinace žluté a zelené, nebo se dá dohledat i varianta modré a šedivé, což více koresponduje s podzimní oblohou plnou mraků. Radost Panně můžete udělat třeba kameny jaspisem, azuritem, žlutým achátem a zlatým topasem.

Díky pečujícím sklonům a nezištné pomoci ostatním je povaha Panny spíše ženská a opačným znamením k ní jsou Ryby.

Panenská povaha

Spravování, analyzování

Lidé narození ve znamení Panny jsou jedni z nejtrpělivějších, nejvíce pracujících a se smyslem pro detail. Rádi se starají o druhé a mají smysl pro pořádek a čistotu. Panny jsou perfekcionisté. Uvažují velmi realisticky, plánují budoucnost, nešetří na sobě kritikou a nohama stojí pevně na zemi. Díky záporné energii vody mají tito lidé tendenci být spíše analytičtí a konstruktivní, než tvořiví. Zachraňují situace, které se nepovedly, znovu dávají dohromady rozsypané problémy, opravují a přivádějí zpět k životu.

Tajně toužit po slávě

Horoskop Panny dává těmto zrozencům selský rozum, smysl pro umění a schopnost ocenit vědění jakéhokoliv druhu. Panny ovšem tyto vědomosti nedávají navenek znát, všechno, co umí a čeho dosáhly, berou pouze jako prostředek, jak moci sloužit ostatním. Kvůli věčnému pochybování o sobě samých lidé ve znamení Panny málokdy vystoupí z davu a stanou v záři reflektorů, přestože o tom skrytě sní v hloubi duše. Pro přísnost, kterou si vůči sobě pěstují, jsou málokdy šťastné, vlastně se celý život marně snaží dohonit ideál života, který si pro sebe vysnily.

Panny jako děti

Nenápadnost sama

Děti narozené ve znamení Panny jsou tiché, klidné a přitom aktivní. Prakticky nezlobí a už od malička na sebe mají vysoké morální nároky, například co se týče pravdomluvnosti a správnosti chování. Před cizími a venku toho příliš nenapovídají, patří mezi ty tišší členy party, ovšem doma se jim pusa nezastaví. Splňují skvěle představu malého rozumbrady, který má dumání nad věcmi a světem mezi hlavními koníčky. Horoskop Panně naděluje velkou fantazii, kde si děti odžijí velkou část dětství, vnitřní svět je pro ně velmi důležitý.

City prýštící už z kolébky

Patří mezi nejvíce milující děti na světě. Nic jim není cennější než vlastní rodiče a pro maminku a tatínka by udělaly cokoliv. Tíhnou i k přírodě a zvířatům, o které vzorně pečují, a své kamarády mají opravdu upřímně ze srdce moc rádi. Zkrátka mají tendenci rozdávat lásku na všechny strany. Pokud se ovšem v rodině nebo mezi jeho přáteli vyskytnou konflikty, dítko ve znamení Panny je hluboce prožívá a velmi se trápí.

Řád a poslušnost, nejistota a strach

Co se týče koníčků, děti ve znamení Panny velmi holdují realistickým pohádkám se šťastnými konci, protože souvisí s jejich pohledem na správné chování na světě. Horoskop Panny je předurčuje milovat disciplínu. Takové děti jsou vzorné a neodporují rodičům. Může je ovšem provázet neprůbojnost. Pokud se jim něco nelíbí, nedají o sobě vědět a ani se neumí prosadit ve skupině. Zůstávají proto občas zakřiknuté. Před cizími lidmi stydlivě klopí oči a mají strach se vyjádřit.

S rodiči bojují obzvlášť ohledně jídla, protože se neumí bránit nucení do něčeho, co jim nechutná. Odpor v nich však stále roste a pěstují si ho – to ale rodič nemusí vůbec poznat a v domnění, že pro potomka dělá to nejlepší, ho nutit sedět nad večeří hodiny, dokud ji nesní.

Panny vzornými rodiči

Matky roku a otcové ze staré školy

Horoskop Panny podporuje ve sklonu pečovat, i když se samy stanou rodiči. Neopouští je – naopak, matky Panny patří mezi nejlepší rodiče vůbec. Své děti hýčkají ve všech ohledech, pomáhají jim se správným rozhodováním, vždy jsou připravené jim pomoci a udělaly by první poslední, aby se jejich ratolesti měly dobře.

Otcové ve znamení Panny mají problém s vyjadřováním citů, mnohem raději si ušetří nějaké výlevy a podporují své děti v činech. Bývají mezi potomstvem velmi respektování a děti rády poslouchají rady, které jim rodič celoživotně udílí. Horoskop Panny otcům přisuzuje tendenci učit své děti šetrnosti a obezřetnému nakládání s penězi do budoucnosti.

Škola základ života Panny

Protože Panny jako malé zbožňují školu a patří mezi těch pár dětí, které studium opravdu zajímá (bývají miláčky učitelů), mají tendenci i v dospělosti své děti stále vzdělávat, vyprávět jim zajímavosti a vést je k poznávání nových oborů a osvojování znalostí.

Tichá voda, Panna na pracovišti

Pracovníci ve znamení Panny nejsou typickými dravci, kteří by šplhali po kariérním žebříčku strmě nahoru ve vidině pohádkového platu. Mnohem důležitější je pro ně loajalita k firmě jako takové. Potřebují vidět smysl práce, na které dělají se vší vervou. Patří mezi puntičkáře a neopomíjejí detaily.

Spíše než v korporátech na Panny narazíte v odvětvích, kde mohou pracovat s lidmi, pečovat o lidi, zvířata, nebo třeba objekty. Horoskop Panny směřuje spíše do pozic, kde mohou něco napravovat a zlepšovat.

Férovost a zásady v nadřízené pozici

Mít šéfa ve znamení Panny mohou velmi ocenit lidé, kteří jsou odpůrci ukřičených brainstromingů a týmových porad, kde se jeden přes druhého neslyší. Vedoucí Panna má rád klid a ticho na pracovišti, kde má každý své přesně dané místo. Nesnese odkládání povinností.

Horoskop Panny mu vštěpuje smysl pro morálku, který mu komplikuje život v těžkém konkurenčním prostředí, kde se rozhodně na nic jako správné chování nehraje. Panny mají rády ve věcech pořádek. Spolupracovníci s hektickým style práce nemají šanci u nich uspět. Přestože ocení nové nápady, nemají radost z narušování systému a nesnáší neprofesionální chování.

Píle a vděk řadového pracanta

Zaměstnanci ve znamení Panny bývají vděčnými pracovníky, kteří ocení jakoukoliv pochvalu za jejich výsledky. Jsou přirozeně pečliví, šanony si udržují stále seřazené podle důležitosti, blaho podniku jim leží na srdci a udělají maximum, aby firmě pomohli. Horoskop Panny nabádá velmi si cenit důvěry, kterou do nich zaměstnavatel vkládá.

Na problémy se dívají ze všech stran a mohou díky tomu vidět řešení, jaká ostatní přehlédnou. Nebojí se složitých úkolů ani nových výzev, protože vědí, že s jejich pečlivostí nemohou přehlédnout žádný detaily. Díky své samostatnosti, spolehlivosti a dobrému úsudku, které jim určil horoskop Panny, mohou v týmu fungovat jako nezávislé jednotky.

Panny a vztahy

Partner ve znamení Panny je ten poslední, kdo by se dal snadno svést do vztahu či nedej bůh přemluvit k úletu na jednu noc. Panny hledají hluboký ryzí vztah, což vychází z jejich potřeby perfekcionismu ve všech životních směrech. Hledají někoho neobvyklého, výjimečného, ke komu by mohly navázat hlubší city. Většina jejich vztahů končí zjištěním, že partner není tak dobrý, jak si představovaly, případně je, ale mohl by být lepší. Ideál, po kterém pátrají, není v běžných lidských měřítkách dosažitelný. I proto horoskop Panny často odsuzuje k osamělosti.

Jaké vlastnosti na Panně obdivovat?

 • Čestnost
 • Věrnost
 • Upřímný zájem o všechno
 • Čistota duše
 • Důstojnost
 • Zkrocené emoce

A s čím se oproti tomu musíte poprat?

 • Přehnaná kritičnost
 • Závislost na pořádku
 • Vysoké nároky na všechno
 • Ledová krusta
 • Nemožnost poznat, co si skutečně myslí

Kdo ano a kdo ne ohledně vztahu s Pannou

Pokud se Panně podaří zpracovat své emoce, které ji nutí hnát se za smyšlenou představou dokonalého člověka, stávají se milými obětavými a nesobeckými bytostmi, které skvěle padnou do vztahu s podobně umírněnými znameními Rak, Kozoroh, Štír nebo Býk.

Čemu by se měli lidé ve znamení Panny obloukem vyhnout, jsou Střelci a Blíženci, kteří na rozdíl od Panen žijí s hlavou vysoko v oblacích a tvoří s nimi protiklad. Horoskop Panny říká, že pokud Panna naváže vztah s jinou Pannou, obvykle jim to začne skřípat po postupném zjištění, že každá z nich stojí na jiné straně barikády.

Noblesní a všestranný Panna muž

Solidní člověk na úrovni s moudrým pohledem na svět, spolehlivou povahou a zodpovědným přístupem, ve svém oboru směřuje ke špičce, takový je Panna muž. Horoskop Panny vede k decentnímu svádění, a velí mu být příjemným společníkem se smyslem pro humor a nedělat žádná prázdná gesta. Muž ve znamení Panny miluje systém a pořádek, který vyžaduje i od své partnerky. Hodnoty, které sám uznává, tak i vyhledává.

Hlavně ne do všeho po hlavně!

V čem trochu tápe, je dávání citů najevo. Horoskop Panny v tomto směru nešetří. Nejen, že je Panna muž velmi opatrný vůbec začít něco cítit, ale ani do vyznávání lásky se příliš nehrne. Podobně vztah ovlivňuje i jeho neschopnost mluvit o problémech. Když ho něco trápí nebo tíží, dusí veškerou frustraci v sobě, aby nakonec vygradovala do pořádné katastrofy. Tou může být obrovská hádka, během níž druhý partner zjistí, že své Panně vlastně vůbec nerozumí, nebo i rozchod. S upřímnou komunikací mají muži ve znamení Panny v tomto ohledu celkem problém a potřebují trpělivost, aby se naučili ve vztahu o svých pocitech otevřeně beze strachu hovořit.

Mistr čisté lásky

Jako milenec je něžný a velmi pozorný, ženu dokáže zahrnout upřímnou láskou i prostřednictvím činů. Stará se, zajímá se, myslí na její zabezpečení a rozhodně není sobecký. Horoskop Panny radí na takového muže nespěchat, aby Panna muž dostal potřebný prostor srovnat si své názory a preference. Potřebuje si sám vyšlapat cestičku k závěru, že se chce do vztahu pustit navzdory svým nereálným představám. Pak se stává vyrovnaným partnerem, který může být pro ženu nedocenitelnou oporou. Nezná nic jako nevěru a své milé stojí po boku v každé situaci.

Nevinná i obezřetná Panna žena

Žena ve znamení Panny je důstojná dáma, která si vybití emocí nechává za zavřené dveře. Přesto působí nevinně. Má smysl pro eleganci a skvělý vkus, miluje čistý a jemný dojem. Na svém vzhledu si dává záležet, nosí sladěné oblečení a doma má vytříbené doplňky včetně deček na stolku.

Paní domu každým coulem

O pořádku v její domácnosti nemůže být pochyb – i smítko na podlaze, které by se dovnitř dostalo průvanem, by se cítilo tak nepatřičně, že by samo odešlo. Panna žena má i vysoké nároky na potraviny a vaří jen z těch nejkvalitnějších surovin. Ráda připravuje jídlo pro svoji rodinu, splňuje tím, jak ji vede horoskop Panny, svoji touhu se o všechny dobře postarat.

City uvnitř, ovšem horoucí

U mužů budí Panna žena obvykle dojem, že si city nepřipouští a odmítá se zamilovat. Pod slupkou ledové královny však po lásce velmi touží, jenom ji nedává hned najevo a pečlivě zvažuje. Šance, že se rozhodně, že muž nestojí za snahu, je poměrně vysoká, proto musí nápadník u ženy ve znamení Panny vynaložit veškerou snahu a předvést všechny své vlastnosti v tom nejlepším světle, má-li se s ní ještě někdy vidět. Panna žena není snadným cílem, ovšem pokud vztah ustojí její nároky a povahu, horoskop Panny ji mění ve velmi oddanou milující ženu, která nemá problém se za muže bít v dobrém i ve zlém.

 

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno