Tajemství Italek a Francouzek: Proč mají tak štíhlou figuru?

Také závidíte Italkám a Francouzkám jejich báječnou figuru, nadhled a vůbec jejich šarm? Jejich tělo je dokonalé, štíhlé, hezky tvarované a vůbec k tomu nemusí držet nejrůznější diety, pít koktejly nebo se dřít do úmoru v posilovně. Jak to vlastně dělají? A když přiberou nějaké to kilo, jak to dělají? Proč si umí užívat života a skvěle žít, přestože mají takovou krásnou postavu? Můžete vyzkoušet nějaké to jejich tajemství!

Užívejte si života

Možná to je klíčem ke štěstí a krásné figuře? Někteří se honí za vysněnou figurou, odpírají si všechno, na co mají chuť, počítají kalorie, do úmoru cvičí a každou jednu chybu nebo hřích, kdy si dáte kostičku hořké čokolády, trestají pěti kolečky navíc okolo domu. Jak to mají Italky a Francouzky?

Vždyť tolik milují jídlo a navíc často jedí. Pořádají dlouhé večeře, kde si rozhodně nehlídají kalorie a to, co sní. Klíčem je v tom, že si umí vychutnat opravdu každé soustíčko. Dávají si přesně to, co chtějí, dobré jídlo, kvalitní víno a stále jsou krásně štíhlé. Podělily se o své tajemství!

Neřeší, co si dají

Dietní hříchy? Sem s nimi! Dají si klidně dortík, dobré víno nebo plný talíř těstovin se sýrem. Pro jiného sacharidová vlna, pro Italky a Francouzky běžná večeře. Důležité je, že se nepeskují za každou jednu chybu a nemyslí neustále na to, že musí hubnout, že je něco tučného, nezdravého a podobně.

Středomořská kuchyně

Je pravdou, že zrovna jejich kuchyně je lehká, sestavená hlavně z masa, ryb, zeleniny a lehkého vaření. Nestresují se hodinovým vařením svíčkové, která je plná smetany, nedávají si výpečky se zelím a podobně. Zeleninu najdete takřka v každém pokrmu.

Malé porce

Všimněte si, že i když si Italky a Francouzky dopřávají, co mají rády, nikdy to nepřeženou. Dortík si dají malý a jen jeden, maso také a jen trochu sacharidů a hodně zeleniny. Důležitá je vyváženost, pestrost a hlavně přidávat ke všemu zeleninu.

Na jídlo mají čas

A to je pravda. Nemají na oběd jen půlhodinu, večeři neslupnou v poklusu. Všechno chce svůj čas, potřebují mít okolo sebe lidi, které mají rádi, klidně jí přes hodinu. I díky tomu nesní tolik jídla, protože vše do sebe nenahází ve stoje nebo při práci.

Nedělají si zásoby

Nemají doma „šuplíky hříchu“ kde jsou čokolády, brambůrky, nemají doma plnou lednici. Když je honí mlsná, dají si kousek zeleniny, napijí se vody nebo jednoduše nic nejí. Zkuste lákadla dostat z dosahu.

Pitný režim

Italky a Francouzky se zaměřují na pitný režim. Vodu mají neustále u sebe, nosí ji v kabelce, vypijí hodně vody během večeře, k vínu, při sportu a podobně. Žádné sladké nebo bublinkové pití, pěkně čistá voda, ochucená okurkou nebo citronem.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno