Překvapivé statistiky týkající se dětí: Kolik dětí lze najednou porodit?

Děti jsou radost, ale také starost, to ví snad každý rodič. Bez nich by však mnoho rodin nebylo kompletní. Někomu stačí jedno dítě, kterému pomůže na svět, dá mu všechnu lásku, péči, pozornost a pomůže mu vyrůst v jedinečnou osobnost. Jiný zase chce velkou rodinu a pořídí si klidně dvě či tři děti a možná také víc. Někdy se však mohou narodit dvojčata nebo také trojčata. Všichni si jistě pamatují na česká paterčata, která se narodila v roce 2013. Jak často přicházejí děti na svět? Říká se, že každé tři vteřiny se narodí jedno dítě. Jaká jsou další nej, co se týče dětí, porodů a vůbec mateřství?

Nejvíc dětí porozených najednou?

V Mexico City porodila roku 1967 Maria Teresa López osm dětí. Shodně to byly čtyři kluci a čtyři holky. Bohužel jejich život neměl dlouhého trvání, všechna miminka zemřela do třinácti hodin po narození. Rok 1996 zase přinesl maminku Mandy Allwood. Té se v jižním Londýně narodila osmerčata, šest kluků a dvě holčičky. Na svět se vydali předčasně, v pátém měsíci a nepřežilo jediné dítě. Roku 1979 v Naples porodila Pasqualina Chianese osm dětí, přežili dvě holčičky – Silvana a Anna. Rodina předtím pochovala už šesterčata. V roce 2009 Američanka Nadya Suleman porodila osmerčata, šest kluků a dvě holčičky.

Nejplodnější maminka

Za nejplodnější maminku se stále považuje Valentina Vasiljevova z ruského města Šuja. Ta svému muži Fjodorovi porodila v době od 1725 – 1765, tedy během čtyřiceti let, porodila neuvěřitelných 69 dětí! Tímto rekordem se zapsala do Guinessové knihy rekordů. Při tomto počtu nerodila jedno dítě za druhým. Absolvovala celkem sedmadvacet porodů, šestnáctkrát se jí narodila dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Dospělosti se dožilo 67 dětí, což na dobu, kdy miminka umírala jako na běžícím páse, je opravdu rekord.

Nejtěžší miminko

To se narodilo v roce 1955 v Itálii a vážilo údajně deset kilogramů. V Kanadě porodila v roce 1879 žena miminko, které vážilo třináct kilogramů. Bohužel zemřelo jedenáct hodin po porodu. V Anglii zase přirozenou cestou porodila žena sedmikilové dítě.

Nejmenší miminko

Takové miminko se narodilo na Floridě. Holčička se narodila ve třetím měsíci a vážila 283 gramů, což je žalostně málo. Obětavá péče lékařů ji však pomohla a vše dobře dopadlo.

Nejmladší maminka

Tou se bohužel stala Lina Medina, která porodila v pouhých pěti letech. Všichni zjišťovali, kdo byl otec, ale údajně se na to nepřišlo. Lina porodila chlapečka, který dlouhou dobu netušil, že je právě ona jeho mámou.

Nejstarší maminka

Toto prvenství si nese Carmen Bousada ze Španělska. Porodila v roce 2006 ve svých 67 letech a to dvojčata. Vše bylo dílem umělého oplodnění. Proč čekala tak dlouho? Údajně čekala, až jí zemře matka, aby měla na takové věci víc času. Carmen si však děti moc dlouho neužila, zemřela v roce 2009. Dětem tak byly teprve tři roky.

Nejdelší porod

O ten se zasloužila Joanna Krzysztonek z Polska. Tato žena je hrdinkou pro mnoho maminek, v porodních bolestech trpěla celých 75 dní! Celou dobu měla nohy nahoře, aby snížila tlak na svou dělohu. Bohužel kvůli zdravotním komplikacím přišla o jedno ze tří miminek.

Nejkratší porod

Ten se odehrál v Texasu a bylo vše hotovo za čtyři minuty. Lauren Perkins zde rodila šesterčata. Přítomno bylo pětatřicet lékařů a sester, vše se odehrálo o deset týdnů dřív.

Nejzvláštnější narozeniny

Život si někdy umí z lidí hezky vystřelit. Maminka ze San Diega porodila dvojčata. Každé se však narodilo v jiný den a dokonce také v jiném roce! Dělí je však od sebe jen dvě minuty. Holčička se narodila minutu před půlnocí roku 2015, chlapec první minutu v roce 2016.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno