Jaká je nejvzácnější barevná kombinace vlasů a očí: Jste výjimeční nebo spíše průměr?

nejvzácnější barva vlasů a očí

Přemýšlíte nad tím, jakou kombinaci barvy očí a vlasů budou mít vaše děti? Blond? Zrzavou? Nebo hnědou? A co oči? Říkali vám doma, že jste jedineční a máte výjimečnou barvu očí a vlasů? Pravděpodobně vás chtěli jen uchlácholit, na světě existuje spousta lidí s různými barvami vlasů a očí. Jaké bývají ty nejčastější kombinace barvy vlasů a očí?

Obvyklá či neobvyklá barva?

Určitě jste už někdy slyšeli nebo četli o tom, že zelené oči jsou neobvyklé a velmi ojedinělé. Modré oči zase úzce souvisí s blond barvou vlasů. Hnědé oči jsou zase velmi časté, dá se říci, že právě tato barevná kombinace očí a vlasů je vůbec nejčastější a nejobvyklejší. Co patří mezi tu nejvzácnější barevnou kombinaci vlasů a očí?

Rudé vlasy a modré oči

Rudé vlasy a modré oči. Viděli jste někdy takovéhoto člověka? Podle Medical Daily jsou modré oči a rudé vlasy recesivní, tedy ustupující. Pravděpodobnost, že by se sešly rudé vlasy a modré oči u jednoho člověka je velmi mizivá. Rudé vlasy samy o sobě nejsou obvyklé, povětšinou je to hnědá a blond barva vlasů.

Rudé nebo chcete-li červené vlasy, se objevují asi jen u jednoho či dvou procent lidské populace. A jak jsou na tom modré oči? Ty se vyskytují přibližně u sedmnácti procent lidské populace. Když to propočteme, teoreticky to znamená, že 0,17% lidské populace má modré oči a rudé vlasy, jde asi o 13 miliónů lidí. To není zas tak málo, nemyslíte?

Ovšem pozor, existuje řada faktorů, které hrají v tomto ohledu roli. Takže výše uvedené výpočty jsou spíše orientačního charakteru. Také můžete potkat mnoho jedinců, kteří mají rudé vlasy a modré oči, ale ti si pravděpodobně k tomuto vzhledu dopomohli barvou na vlasy či barevnými kontaktními čočkami. Ať už je to jakkoliv, můžeme říci, že nejvzácnější barevnou kombinací jsou bezesporu modré oči a rudé vlasy.

2 Komentáře

  1. takové bláboly. Čísla nesedí s oficiálními výzkumy v oblasti genetiky a antropologie – navíc – nejméně zastoupeny celosvětově jsou oči zelené – kolem 2 procent, modré oči má cca 8 procent, nikoli vašich 17!! A ta rovnice? Co to proboha je? Hokynářské počty? Vždyť to vůbec nedává smysl…

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno