Existuje i květinový horoskop: Která květina je ta vaše?

Květinový horoskop znamení

Ať už věříte na horoskopy nebo ne, jistě víte, jaké znamení zvěrokruhu je to vaše. Váhy? Vodnář? Nebo snad Lev či Střelec? Také květina může propůjčit určité vlastnosti. Symbolika květin je velmi dobrým prostředkem pro popisování základních charakterů. Jaké silné stránky jsou pro vás ty pravé? Jaká květina je vlastně vaším symbolem a květinovým znamením?

Iris (1. ledna – 10. ledna)

Všichni narozeni v tomto období mají dostatek vytrvalosti a píle. Nedělá jim nic problém, umí pomoci a poradit druhým lidem. Jsou většinu dne dobře naladěni. Když však hledají spřízněné duše, pak hledají někoho, kdo bude schopný, pracovitý a pohodový člověk. Jejich slabinou je, že neprojevují naplno a hlavně veřejně své city. Spoustu věcí se snaží vyřešit logicky, city jdou v tomto ohledu stranou.

Astra (11. ledna – 20. ledna)

Lidé narozeni v tomto období jsou velmi prakticky založení. Jsou podobni Pannám, tedy mají velmi dobré plánovací a organizační schopnosti, svůj život si naplánují do puntíku, nečekané věci nemají rádi. Je potřeba naplánovat nějakou akci? Práci? Projekt? Jsou velmi dobrými partnery, jsou věrní a to samé, logicky chtějí, od svých partnerů.

Gerbera (21. ledna – 31. ledna)

„Všechno znám, všechno vím, všude jsem byl“ takto nějak by se dali charakterizovat lidé v tomto znamení. Jsou neustále aktivní, v pohybu. Mají rádi změny, rozruch, společnost lidí, pohyb. Rádi se seznamují s lidmi, sbírají nové zkušenosti i informace. Mají rádi věci, které nejsou obyčejné. Rádi se baví, jsou citliví, vtipní. Jsou ideálními přáteli i partnery.

Pampeliška (1. února – 10. února)

Tito lidé potřebují ke svému spokojenému životu klid a harmonii. Nemají rádi hádky, problémy nebo nepohodu. Změny a nové věci nejsou zrovna to pravé pro ně. Pokud mají projevit city, pak si dávají velký pozor. Než se někomu otevřou, chvíli to trvá, nevěří všem okolo. Žijí si svůj život, mají svůj svět a toho, koho do něj pustí, tomu musejí skutečně věřit.

Sedmikráska (11. února – 19. února)

Sedmikráska je skromná květina, proto i lidé narození v tomto datu jsou skromní. Rádi se obětují pro druhé. Objeví-li se problém, vyřeší ho. Rozhodně nejde o lidi, kteří si neumí v problémových situacích poradit. Jsou vytrvalí, jestliže si něco usmyslí, jdou si za tím. V lásce obvykle tito lidé moc štěstí nemívají, ale je to obvykle kvůli tomu, že se neumí rozhodnout, stále přemýšlejí a příležitost jim uteče. Hledají svého vysněného prince, obvykle jim to trvá déle, ale najdou ho.

Tulipán (20. února – 29. února)

Na druhé lidi působí spíše negativně, jako někdo, kdo je pyšný a až příliš se vychloubají. Většinou to je jenom nějaká maska, pod kterou se schovává citlivá duše. Ve společnosti lidí jsou rádi odvázaní, vtípky, humor, energie, to všechno jim není cizí. Doma jsou vesměs nudní, bez fantazie.

Mimóza (1. března – 10. března)

Nevšední rostlina poukazuje také na nevšední jedince, kteří jsou velkými snílky. Chodí s očima otevřenýma, ale za nimi si promítají svůj vysněný život. Hmotné statky? To není nic dobrého pro ně, obvykle nad vším mávnou rukou. Raději chtějí obdiv druhých, chtějí být obletování, žádoucí a neustále v kurzu. Své sebevědomí si úspěšně zvedají a potřebují druhé lidi na to, aby jim dávali své uznání.

Fialka (11. března – 20. března)

Květina, která je možná nenápadná. Na druhý dojem je velmi krásná a jemná. Tito lidí jsou tišší, klidní, netouží být vždycky vůdci skupiny. Své místo na slunci si nevybojují, i když po něm ve skrytu duše touží. Jsou dravější jedinci, kteří mají ostřejší lokty. Občas bývají trochu naivní, mají pocit, že lidé okolo jsou dobří, což mohou druzí využít ve svůj prospěch.

Petrklíč (21. března – 31. března)

Květina velmi šarmantní, krásně barevná a viditelná. I lidé narozeni v tomto období jsou zajímaví a na první pohled si jich určitě všimnete. Jsou pracovití, což se jim vyplatí. Umí se povětšinou prosadit a dokonce ani nemusí jít kvůli tomu přes mrtvoly. Pomáhají ostatním lidem, podpoří je, když to potřebují. Život je pro ně hra a tak trochu výzva, kterou chtějí pokořit. V lásce si vybírají, a když je to nebaví, jdou dál.

Hortenzie (1. dubna – 10. dubna)

Působí půvabným a neotřelým dojmem, podobně jako lidé, kteří se narodili v tomto období. Jde o lidi, kteří mají vybrané chování, velmi rádi okouzlují okolí. Je to pro ně tak trochu hra, protože díky milému úsměvu dostanou to, co potřebují. A oni se nebojí použít cokoliv, aby dostali to, co chtějí. Když se zamilují, umí hodně podřídit svůj život. Ovšem prioritou je pro ně svoboda.

Šeřík (11. dubna – 20. dubna)

Šeřík vždy opojně a krásně voní, je to mnohdy magické. Evokuje jaro, příslib léta. A lidé narození v této době jsou plni energie a mají radost ze života. Snaží se zůstat za každou cenu pozitivní a plní energie, což může být někdy nakažlivé. Jsou na sebe přísní a díky tomu umí získat to, co si umanou. Potřebují k životu nové a nové prožitky a zážitky.

Kamélie (21. dubna – 30. dubna)

Lidé, kteří se narodili v tomto období, jsou krásní a to jak uvnitř, tak navenek. Jsou vášniví a umí dobře projevovat své city. Chtějí mít své jasné postavení ve skupině, ve společnosti přátel, v pracovním kolektivu a často i v rodině. Jsou to však velmi dobří přátelé. Když se zamilují, pak to berou velmi vážně.

Pivoňka (1. května – 10. května)

Lidé narozeni v tomto období jsou pro každou špatnost, nezkazí zábavu a legraci, mají rádi společnost, jsou skvělými parťáky. Když jde do tuhého, umí podat pomocnou ruku. Od života hodně dostávají, ale neváhají se o to podělit s druhými. Jsou milí, úspěšní v lásce. Lidé s nimi chtějí kamarádit.

Konvalinka (11. května – 21. května)

Konvalinka je taková něžná, jemná, má jí rád každý a lidé jsou podobného ražení. Jde o cílevědomé lidi, kteří mají svůj cíl a jdou si za ním. Na první pohled jsou skromní, mohou působit nevinně, možná i naivně. Za touto maskou se však schovávají lidé, kteří přesně vědí, co chtějí. Mají vysoké nároky, zejména v lásce.

Růže (22. května – 31. května)

Růže je královnou mezi rostlinami, působí oslnivě, krásně. Spousta lidí k ní vzhlíží. Vyčnívá mezi ostatními lidmi, mohou působit panovačně. Mají rádi vliv a moc, takže často lidmi mohou manipulovat, aby získali, co chtějí. Jsou to lidé velmi zajímaví, ale také hodně komplikovaní.

Azalka (1. června – 10. června)

Lidé narození v této době jsou sběrači informací, když se k nějaké dostanou, umí toho opravdu dobře využít. Jsou milí a přátelští ke druhým lidem, ale musí jim z toho něco kápnout. Mají rádi vše nové, rádi cestují. Není to s nimi úplně jednoduché, s láskou to nemají vždy na první dobrou.

Lilie (11. června – 20. června)

Lilie je symbolem ctnosti, vznešenosti, tak působí i lidé narození v tomto období působí možná chladně a nepřístupně. Jsou spíše snílci a romantici. Láska? Minimálně taková, jako z červené knihovny, srdíčka, princ na bílém koni, dobývání srdce. Pokud se s nimi spřátelíte, pak máte kamarády na celý život.

Maceška (21. června – 30. června)

Lidé narození v této době znají svou cenu, zbytečně neútočí někam, kde ví, že být nemají. Jednají narovinu, neradi intrikují, chtějí čistou hru. Nikdy s nikým nebojují, nechtějí hádky. Raději se uchýlí k pohodě, přirozenosti a společnosti lidí, které mají rádi.

Jasmín (1. července – 10. července)

Lidé narozeni v této době jsou velmi pracovití a mají rádi, když je vše v pohybu. Lidé se z jejich přítomnosti těší, rádi s nimi pracují, protože mají vždy dobrou náladu, rozdávají přesné a jasné instrukce. Umí motivovat tým lidí, proto jsou pro ně nejlepší vedoucí pozice.

Kopretina (11. července – 20. července)

Roste všude, možná na první pohled obyčejná. Ovšem když se podíváte blíž, zjistíte, že za nenápadnou krásou se schovává cílevědomost, pracovitost a touha v něčem uspět. Jestliže jsou na všech frontách spokojení, pak umí dojít v životě hodně daleko. Uznání druhých je umí posunout výš.

Karafiát (21. července – 31. července)

Lidé narozeni v této době nešetří ambicemi ke své osobě. Ostatní lidi zbytečně moc kritizují a poukazují na nějakou tu chybu. Vlastní kritičnost jim však schází. Není snadné s nimi vycházet, často říkají na plnou pusu to, co si myslí a ne každý to zvládne.

Slunečnice (1. srpna – 10. srpna)

Slunečnice se otáčí za sluncem, proto i tito lidé si myslí, že jsou středem celého vesmíru. Mají skvělé nápady, plány a vize, snaží se je přeměnit v realitu. Mají slabost pro všechny, kteří jim lichotí a podlézají. Jsou individualisty, proto se jim láska poměrně dobře vyhýbá.

Čekanka (11. srpna – 20. srpna)

Lidé narozeni v tomto období jsou ochotní, příjemní a neváhají pomoci druhým lidem, kteří potřebují. Jsou skvělými posluchači, mají přirozené sebevědomí, ale zase nemají nos nahoru. Mají spoustu píle, houževnatosti, takže se to odráží na jejich životě.

Pomněnka (21. srpna – 31. srpna)

Pomoc druhých lidí! To je asi priorita pro jedince, narozeni v této době. Mají rádi srdečné a velmi silné jedince, potřebují se na někoho spolehnout. Občas podléhají depresím, potřebují vedle sebe silného, ale milého a příjemného partnera.

Leknín (1. září – 10. září)

Leknín je květina, která není běžně k vidění. Lidé se hodně zajímají o nadpřirozeno a duchovno. Rádi působí na ostatní lidi tajemně. Jsou duševně hodně vyspělí, konverzace s nimi je na úrovni. Partnerské vztahy jsou v poklidu, bez větších bouřek. Jsou to lidé laskaví.

Sněženka (11. září – 20. září)

Sněženka neboli první záchvěv jara. Je citlivá na počasí a přesně takoví jsou i lidé narození v tomto období. Citliví a jemní. V sobě však udržují velkou sílu a nemají problém se prosadit, když je to potřeba. Jsou přímí, taktní, ale i přesto důslední. Chtějí vedle sebe partnery, kteří jsou silní a spolehliví.

Zvonek (21. září – 30. září)

Jde o květinu, která upoutá vaší pozornost, a to lidé narozeni v této době také jsou. Přitahují si pozornost druhých, jednají přímočaře, otevřeně a také jsou známí svými úspěchy. Jsou to lidé, kteří těží ze života, na co sáhnou, to se jim vesměs povedou. Jsou to lidé průbojní, často slibují víc, než ve skutečnosti splní.

Jiřina (1. října – 10. října)

Jiřin bývají plné zahrady, ale když si ji zamilujete, bude to napořád. Lidé se proto velmi rádi a často obklopují těmi, kteří za to stojí. Mají rádi své obdivovatelé, umí hodně a tvrdě pracovat, ovšem musí je práce bavit.

Hyacint (11. října – 20. října)

Je omamný, přesně jako lidé, kteří mají určité kouzlo osobnosti. Jsou inteligentní, mají rádi druhé lidi, pokud jim pomůžete a dáte najevo, že jim věříte, umí udělat zázraky. Využívají svou intuici, jako partneři jsou velmi spolehliví.

Frézie (21. října – 30. října)

Lidé narozeni v této době jsou náladoví a často nestálí. Velmi rádi nakupují, sledují módní trendy. Mají spoustu přátel, ale spíše jsou to povrchní známí. V lásce mají štěstí, ale nejsou úplně věrní, potřebují pro život vzrušení a nové impulsy.

Chryzantéma (1. listopadu – 10. listopadu)

Lidé narození v této době jsou náladoví a mívají obrovské cíle. Potřebují se naučit trpělivosti, své dovednosti, které mají, umí poměrně dobře využít. V lásce jsou dobrými stratégy, pokud si mají někoho najít, pak to bude někdo, kdo je posune o level výše a zajistí jim postup na společenském žebříčku.

Narcis (11. listopadu – 20. listopadu)

Narcis jako člověk na sebe neustále kouká do zrcadla, myslí si o sobě, že je nejlepší ze všech. Nejdůležitější je pro ně, aby se líbili ostatním. Co si o mně myslí druzí? Rádi se předvádí, mění často svou práci a také kamarády, protože ne každý s nimi umí vydržet dlouhodobě.

Orchidej (21. listopadu – 30. listopadu)

Květina, která zaujme na první dobrou. A takoví jsou i lidé narození v této době. Mají osobní kouzlo, které se snaží podtrhnout dokonalým zevnějškem. Perfektní oblečení, make-up, doplňky, kosmetika. To je nutnost!

Chrpa (1. prosince – 10. prosince)

Energie a odvaha, tu mají lidé narozeni v této době na rozdávání. Často se staví do vedoucích funkcí, protože jejich ambice míří vysoko. Jsou však velmi pilní a jejich úspěch je odměnou za tvrdou dřinu. Jsou dobrou oporou pro přátele, pomohou jim a pomoci se dočkají také, pokud ji potřebují.

Kalina (11. prosince – 20. prosince)

Individualisté, asi tak by se dali popsat tito lidé, jsou jen oni. V životě nepotřebují moc druhé lidi, což se negativně přesouvá do partnerských vztahů. Chvíli jsou nahoře a chvíli zase dole. Ze dna se, ale umí dostat nahoru. Vedle sebe snesou jen ty, kteří se jim vždy a ve všem podřídí.

Jmelí (21. prosince – 31. prosince)

Jmelí je vánoční rostlina, možná trochu nevýrazná. I lidé narození v této době se tak mohou jevit. Jsou skromní, nechtějí být nutně na výsluní, úplně nejsou rádi, když se mají předvést. Často o sobě pochybují, nejsou si jisti sami sebou.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno