Chcete změnit barvu vlasů? Co je dobré před změnou vědět

Přišla vhodná doba na to změnit svůj vzhled? Rozhodli jste se radikálně změnit barvu vlasů? Vyplatí se myslet dopředu! Pokud toužíte po změně, neodrazujeme vás od ní. Jen je vždycky lepší před samotnou změnou popřemýšlet a zvážit, zda opravdu stojí za to tak velmi riskovat. Přeci jen přechody z tmavé barvy na světlou nebo naopak jsou pro vaše vlasy zásah, se kterým se budou chvíli srovnávat. A když to nebude podle vašich představ? Co budete pak dělat?

Pořádně si to promyslete

Dvakrát měř, jednou řež se asi hodí nejlépe. Dřív, než se do takovéto radikální změny pustíte, je dobré o tom být stoprocentně přesvědčen. Dnes už na trhu existuje spousta variant, jak si změnu vyzkoušet „nanečisto“. Existují různé barvící šampony a masky, které vám pomohou přiblížit, jak taková změna bude u vás asi vypadat. Nebude se vám to líbit? Během pár mytí se barva smyje a vy budete děkovat prozíravému nápadu pořídit si barvící šampon.

Vyzkoušejte aplikaci

Žijeme v digitálním a mobilním světě, kde jednoduše můžete na nějaké výraznější změny s vlasy využívat aplikace nebo různé programy. Do nich jednoduše nahrajete svou fotografii a můžete zkoušet různě barevné vlasy. Během pár sekund tak můžete vyzkoušet blond vlasy, zrzavé, růžové, černé, hnědé a další. Kromě barvy si zde můžete vyzkoušet, jak by vám slušel krátký sestřih nebo naopak dlouhé vlasy či ofina.

Poraďte se s kadeřníkem

Výrazný přechod z tmavé na světlou či naopak by měl provádět vždy kadeřník, který používá správné barvy a ví přesně, co dělat. Právě správný kadeřník by vám měl poradit a případně vám i pomoci s barevným přechodem. Může navrhnout postupnou změnu, kdy si na barvu budete zvykat. Dejte na radu kadeřníka, ví dobře, jak se budou vlasy chovat a co to s nimi a potažmo i vámi udělá.

Četnost barvení

Myslete na to, že když obarvíte vlasy z tmavé na světlou nebo naopak, budete muset už nadále investovat do pravidelného barvení. Velmi rychle se mohou objevovat odrosty, které jsou v těchto případech možná viditelnější, než běžném barvení. Pravidelná návštěva kadeřníka vás také bude něco stát, což je nutno vzít také v úvahu.

Stav vlasů

Někdo má vlasy pevné, jiný zdravé, další husté. Někteří však mohou mít vlasy jemné, lámavé nebo dokonce zničené. Ve finále tak neodborným barvením doma můžete vlasy ještě víc poškodit a jejich regenerace vás zase bude stát poměrně vysoké částky.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno