Vánoční přání: Jak potěšit své blízké?

Vánoční svátky se přiblíží rychleji než bychom si mysleli, a proto vám už nyní přinášíme tipy, jak svým blízkým a přátelům k těmto svátkům pořádně popřát. Zvolíte přání SMS zprávou, nebo raději ručně vyráběné přáníčko? Jste zastáncem elektroniky, nebo je vaší tradicí poslat blízkým něco hmatatelného? Všechny možné varianty naleznete v tomto článku.

SMS zpráva

Přestože se názory na tuto variantu vánočních přání různí, pravdou zůstává, že alespoň jednu SMS zprávu s vánočním přáním každoročně dostaneme téměř každý. A většinou i my sami nějakou posíláme. Tak proč nepotěšit známé nějakým originálním, vtipným vánočním textem? A s rýmy určitě neprohloupíte.

Přestože se krátké texty hodí především do esemesek, nic nezkazíte, pokud nějakou pěknou básničku použijete i v přáních, která budete rozesílat známým a rodině poštou. Jistě potěší stejně, snad ještě více. Můžete se přitom nechat inspirovat následujícími texty vánočních přáníček ke stažení a použití.

Nebe a na něm v tisících hvězdičky, z oblohy přilétá anděl maličký. Na malém obláčku přináší Ti přáníčko, přeje Ti lásku zdraví a štěstíčko. Ať všechno, o čem se Ti kdy snilo, o Vánocích se vyplnilo. Krásné Vánoce!

Zvonky na stromku tichounce zvoní, cukroví po bytě slaďoučce voní, za chvíli u stolu rodinná večeře, Ježíšek už skoro klepe nám na dveře.

Co to cinká, co to voní? Kouzlo Vánoc jako vloni! Salát, řízky, vínečko, ať přibereš kilečko. Krásné Vánoce!

Krásný pozdrav sněžných vloček, hodně dárků pod stromeček, radost a klid na Vánoce, štěstí zdraví v novém roce.

Z oblohy sypou se hvězdičky, slyšet jsou koledy z dáli. Zvěstuje andílek maličký, ať splní se vše, co jste si přáli.

Koledy už znějí z dálky, zvěstují nám krásné svátky. Svátky plné tajných přání, setkání a pousmání. Na Vánoce každý z nás do dětství se vrací rád. Krásné Vánoce.

Chci ti popřát ze srdce, co nejkrásnější Vánoce, bohatého Ježíška, a dobrou mňamku do bříška.Celý příští nový rok pak kopu zdraví a lásky žok.

Co to cinká, co to voní, kouzlo Vánoc jako loni. Ticha chvíle k zastavení, závan štěstí, nad něž není.

Šupinku pro štěstí, schovej si do dlaní, radost ti přinese, smutek prý zahání. K vánoční pohodě, rozkroj si jablíčko, přeji ti ze srdce zdraví a štěstíčko.

Už brzy vůně cukroví každičký kout provoní a rozezní se koledy – tak přeji hodně pohody!

Letí Ježíšek s nadílkou, vrtí při tom prdýlkou. Žízeň prý má jako trám, letí rovnou k vám. Pokud čekáš nadílku, nech za oknem lahvinku.

Ahoj, tady Ježíšek. Celý rok tě pozoruji, a tak dobře vím, že nekradeš, nepodvádíš, nelžeš a netuneluješ. Tak už mě neštvi a konečně se to nauč. Já ti pořád dárky nosit nebudu. Hezké Vánoce!

Ať láska světu vládne, a nejen dnešní den, ať všechno špatné padne, a život je krásný sen. Šťastné a veselé Vánoce.

Až zazvoní zvoneček, rozsvítí se stromeček, malý dárek rozbalte si a na všechny vzpomeňte si. Pak vykročte rovným krokem za tím krásným novým rokem.

Rolnicky zvoní, sáně již pádí, každému Ježíšek, dáreček shání. Právě teď´ přišel, ten kouzelný čas, alespoň na dálku pozdravit vás. Štěstí zdraví vinšujeme vám, bohatou nadílku a pohody sál.

Email

Do emailové schránky nám obvykle chodí přání od nejrůznějších firem a agentur. Mnohdy se podobné maily přeposílají i v práci mezi kolegy a tak vás může napadnout, čím letos ty vaše alespoň trochu potěšíte nebo rozesmějete. Nejlépe se pro tento případ hodí obrázková přání, ale poslední dobou jsou čím dál oblíbenější také vánoční přání v podobě animací. Vtipná vánoční přání pro kolegy vybírejte decentní, na internetu naleznete vánočních přání a animací ke stažení nepřeberné množství. Pokud jste vy, nebo někdo ve vašem okolí, zdatní v grafických programech, můžete si nějaká přání i sami vyrobit.

Pohlednice

Vánoční pohledy zakoupíte téměř v každé trafice nebo papírnictví. Zde je nejlepší napsat něco od srdce. Pokud už si dáváte práci a někomu z rodiny nebo přátel posíláte přání poštou, text by měl vaší snaze odpovídat. Popřejte jim krásné svátky, připomeňte, že na ně v této době myslíte. Vánoce jsou svátkem především rodiny, sblížení a společně tráveného času, proto byste to neměli ani u svých vzdálenějších známých opomenout. Typickými vánočními pohlednicemi jsou ty s Ladovými obrázky.

Velmi oblíbené jsou pohlednice s motivy Josefa Lady. Zdroj: http://www.joseflada.cz/josef-lada/dilo/

Vlastnoručně vyrobené přání

Na závěr, pokud ve vás třímá kreativní duše a chcete své blízké překvapit, můžete se pustit do výroby vašeho vlastního vánočního přání. Chce to jen trochu snahy a zručnosti. Můžete se nechat inspirovat našimi tipy, nebo zkusit něco zcela vlastního. Na fantazii se meze nekladou a v čase svátků je inspirace skutečně nepřeberné množství.

Vánoční přání s baňkou

Co budete potřebovat:

 • tvrdý červený papír
 • červená stuha
 • bílé rokajlové korálky
 • tužka
 • štětec
 • bílý lakový popisovač s tenkým hrotem
 • lepidlo Herkules
 • tavná pistole

Jak na to

 1. Lehce si tužkou na papír předkreslete kruh, který bude tvořit tvar baňky. Pokud máte tu možnost, můžete si pomoci i kružítkem.
 2. Půlku vyznačené plochy kruhu potřete silnou vrstvou lepidla Herkules a jeden vedle druhého přikládejte korálky. Takto vyplňte celou plochu předkreslené baňky. Jakmile lepidlo zaschne, bude zcela průhledné. Do mezírek mezi jednotlivými korálky můžete nakreslit tečky nebo cokoliv vás napadne.
 3. Pokud chcete, můžete pomocí tavné pistole k vršku baňky připevnit stuhu, kterou zavážete na mašli. Do přáníčka připište text dle libosti.

Vánoční přání „Co dům dal“

Co budete potřebovat:

 • čtvrtka (jakákoliv – barevná, bílá, hladká, potištěná…)
 • pauzovací papír
 • stužka nebo provázek
 • tužka
 • nůžky
 • materiál na ozdobu – použít můžete prakticky cokoliv, co doma najdete: bobkový list, jalovec, skořici, hřebíček, sušené ovoce (mandarinka, kiwi, pomeranč, jablko), vylisované nebo živé lístky, sušené nebo živé květiny, jmelí, břečťan, kousky šišek, kukuřičné zrno, sušený šípek nebo jiné plody atd.
 • tavná pistole (při nejhorším lze použít lepidlo)

Jak na to

 1. Nejdříve si ze čtvrtek nastříhejte přáníčka podle své volby a uvážení. Jestliže máte doma řezačku, použijte ji, bude to přesnější. Nezapomeňte také na velikost obálky, jestliže budete přáníčko posílat poštou. Pro informaci, přání by mělo být minimálně o jeden centimetr menší na každé straně než je obálka, aby se do ní bez problémů vešlo. Do přání se bude vkládat ještě pauzovací papír stejné, nebo o něco menší velikosti, na který se bude psát text. Ten byste měli napsat ještě před svázáním, bude to pro vás lepší a pohodlnější.
 2. Na hřbetě přáníčko svažte stužkou, provázkem nebo lýkem.
 3. Nyní přichází čas přáníčko ozdobit – lepit na něj můžete cokoliv, co doma najdete, co se vám bude líbit. Krásně bude vypadat sušené ovoce, květiny a lístky, ale můžete využít cokoliv je vám milé. Pokud na přáníčko přidáte nějaké koření, bude také příjemně vonět. K lepení je nejlepší tavící pistole, univerzální lepidlo mnohdy nedrží a nedá se použít na vše, ale můžete vyzkoušet.
 4. Na závěr můžete přáníčko ještě něčím dotvořit, nebo jej nechat v přírodní podobě. Pro lesklý vzhled jej lehce přestříkejte bezbarvým lakem. Na ještě mokrý lak je možné přidat rozdrcený polystyren (kuličky), který bude představovat sněhové vločky.

Ať už se rozhodnete inspirovat některým z našich nápadů, nebo si vytvoříte svůj vlastní, osobitý, doufáme, že pro vás budou svátky především časem pohody, klidu a krásných zážitků s těmi, na kterých vám záleží.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno