Potravinová fólie uskladnit do mrazáku! Vážně? Proč?

Využíváte pravidelně pro své potřeby potravinovou fólii? Pomůže vám v zabalení jídla, můžete s její pomocí umístit do lednice misky bez víčka nebo uchovat v mrazáku cokoliv, co chcete a potřebujete. Ruku na srdce, je to jeden z důležitých pomocníků v kuchyni a to nejen tam. S pomoci této plastové fólie můžete zabalit například drobné šroubky, aby se nikam nepoztrácely, obalit krabice, stáhnout a tím pádem zmenšit objem oblečení a mnoho a mnoho dalšího. Zamysleli jste se někdy nad tím, jak vlastně plastovou fólii či potravinovou fólii skladovat?

Jednoduše do spíže – nebo ne?

Využíváte potravinářskou fólii či plastovou fólii na denní bázi, proto je nutné a důležité ji mít vždycky po ruce? Nejčastěji ji umístíte právě do spíže, kde už čekají například mikrotenové sáčky, alobaly, pečící papíry a další pomůcky pro vaši domácnost? Nebo máte speciální šuplík, kde tyto obaly a pomocníky skladujete? Bohužel tato metoda skladování není zrovna nejlepší! Stalo se vám už někdy, že tato fólie byla po vytažení nepříjemně lepkavá, což nebylo zrovna žádoucí pro zabalení potravin nebo čehokoliv dalšího? Co s takovou fólií provést? Vyzkoušejte jiný způsob skladování!

Neustále se jednotlivé konce lepí k sobě, ale vy potřebujete zabalit maso nebo se snažíte o obalení misky se zbytky jídla. Myslíte, že problém je v nekvalitním výrobku a při dalším nákupu vyzkoušíte jinou firmu? Není tomu tak, za tento problém může nevhodné či rovnou špatné skladování. Co doporučují odborníci na zdravou výživu a bezpečnost skladování potravin? Uložte fólii do mrazničky!

Usnadnění manipulace s potravinovou fólií zajistí mrazák

Právě studený vzduch pomáhá usnadnit manipulaci s fólií. Ochabují chemické vazby, které se na fólii mohou objevovat a díky studenému vzduchu se tak může snížit také lepivost. Odstraňuje se tím také statická elektřina, takže se jednotlivé konce fólií nebudou lepit k sobě. Po vytažení z mrazáku se vrátí fólii lepivost asi do minuty, takže jednoduše a efektivně vše zabalíte a bez nutnosti potýkat se s nepříjemnou lepivostí!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno