Pevná a hubená stehna? Víme, jak na to!

Hubnutí obecně je pro mnoho žen běh na dlouhou trať. Neustále bojují s kilogramy navíc, snaží se o svou vysněnou postavu. Setkávají se s větším či menším úspěchem. Mezi ty nejproblematičtější partie patří oblast bříška, boky, zadek a stehna. Snažíte se mít hubená stehna, ale úspěch stále nepřichází. A kladete si tak jednu důležitou otázku. Jak zhubnout stehna?

Sexy a svůdné nožky

Natáhnete na sebe své oblíbené džíny, které jste pár týdnů neměla a ony jsou vám těsné přes stehna? Pozorujete na nich celulitidu, která tam předtím nebyla? Nebo se jednou pro vždy chcete zbavit objemných stehen a vytvarovat si tak sexy a svůdné nohy, které vám budou všichni závidět?

Jde to, ale určitě vysněnou postavu nedostanete zadarmo. Žádné zázračné léky, koktejly nebo mastičky. Pokud mají nějaký efekt, tak jen krátkodobý. Fast foody, mastné a tučné pokrmy a sladkosti to určitě není to pravé. A to nejen pro vaše zdraví, ale také pro vysněnou figuru. Jak tedy zhubnout účinně stehna?

Základem je správné myšlení

Lidské podvědomí má velkou moc a podle toho, jak se cítíte, tak i vypadáme. Jestliže se cítíte nějak špatně, máte problémy v životě, stres v práci a podobně, pak vám hubnutí nepůjde. Pokud chcete v životě změnu, musíte k tomu přistupovat pozitivně a užívat si života. Ne trápit se, stresovat a své tělo nenávidět.

Správná životospráva

Jedním z klíčových bodů je strava. I když si mnozí myslí, že důležité je hlavně cvičení, hubnutí stehen je v 80% dáno jídlem a 20% cvičením. Základním kamenem je strava, která pomůže spalovat tuk a budovat svalovou hmotu. Hubnutí těchto problémových partií jde ruku v ruce se snižováním tuku v celém těle. U stravy je nutná pravidelnost, jíst menší porce pětkrát denně.

Ke každému jídlu si na talíř dejte zeleninu. Konzumovat musíte jak sacharidy, tak i bílkoviny. Ty pomáhají k tvorbě svalů. Jsou rostlinného a živočišného původu a je nutno do stravy zahrnout obojí. Nečekejte, že zhubnete během pár dní několik kilogramů a tlustá stehna se zmenší o dvě velikosti. Chce to vytrvat, nepolevit a efekt se dostaví.

Hejbněte kostrou

Samo se nic nestane nutností je pohyb, který pomáhá v redukci hmotnosti a tuků celého těla. Mezi nejlepší způsoby, jak zhubnout stehna patří pravidelná svižná chůze. Správným tempem a dobrou trasou můžete na svých stehnech pozorovat hotové zázraky. Vydejte se po práci na svižnou procházku, namísto auta či hromadné dopravy jděte do práce pešky nebo se projděte na běžícím pásu.

Vyzkoušet můžete jednoduché cviky, které jsou určeny speciálně na stehna. Díky nim bude věčné „jak zhubnout stehna“ jednodušší a příjemnější. Jde o jednoduché cviky, které zvládnou úplně všichni. Můžete je cvičit doma, ráno, než jdete do práce, odpoledne nebo večer u televize.

  • Jednoduché dřepy: na stehna a potažmo i zadek jsou ideální klasické dřepy, které jsme se učili už ve školce. Nohy do pravého úhlu, špičky rovně, ruce za hlavu a jde se na to! Pravidelným dřepováním si zajistíte výstavní figuru!
  • Výpady: tímto jednoduchým cvikem výrazně posílíte lýtkové svaly a stehna. Při tomto cviku si hlídejte rovná záda. Jelikož jde o cvik jednoduchý, stojíte rovně a jen provádíte vždy jednou či druhou nohou výpady, můžete si vzít do rukou činky.
  • Dřepy s výskokem: dřepy s výskokem posilují celé tělo. Při podřepu mírně podsaďte zadek, ruce dozadu a s výskokem narovnejte ruce i nohy.
  • Zanožování: podobně jako výpady funguje i zanožování. Opět jde o jednoduchý cvik a vy jej můžete provádět s činkami v rukách podobně jako výpady. Jen nohu tentokrát zanožujte.
  • Zanožování s pokrčenou nohou: tento cvik se provádí na podložce, na všech čtyřech. Pomalým pohybem zvedněte pokrčenou nohu (pozor, nenatahujte) a následně vraťte zpět.

Pravidelný pitný režim

Na pitný režim spousta lidí zapomíná, a když už pijí, pak jsou to většinou nesprávné nápoje. Pijí slazené a bublinkové nápoje, které obsahují sodík a cukr, čaje, které jsou slazené a do pitného režimu počítají i polévky a kávy. A to je špatně, jelikož káva spíš dehydratuje tělo. Ideální je vypít minimálně dva litry vody nebo neslazených čajů. Pitný režim dodržujte také během cvičení. Jedině tak budou vaše stehna správně tvarovaná a štíhlá.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno