Novorozenci nepláčou, ale křičí: Zajímavá fakta o dětech

Miminka jsou roztomilá a bývají zdrojem neutuchající zábavy. Existuje však spousta zajímavých faktů, které ještě neznáte! Děti jsou radost, ale také starost, to potvrzuje spousta rodičů. Po celém dni, kdy děti nemají svůj den, něco je bolí, rostou jim zoubky nebo například mají špatnou náladu rodiče už sotva pletou nohama. A pak spatříte dětský úsměv a je všechno odpuštěno, slzy, nevrlost i probdělé noci. Přinášíme vám několik zajímavých i úsměvných faktů, které možná neznáte.

Novorozenci nepláčou

Ve většině případů, když se novorozenci začínají projevovat, tak se říká, že pláčou. Ono to však není pravda, nepláčou, nýbrž křičí. Že je to, to samé? Není. Když novorozenci něco potřebují, chtějí se nějakým způsobem projevit, pak křičí. Ovšem celé se to obchází bez slz. Jejich slzné kanálky totiž nejsou ještě pořádně vyvinuty, zcela se vyvinou asi po třech týdnech. Některé děti však neuroní slzy až do čtvrtého či pátého měsíce. To je však velmi neobvyklé a spíš vzácné.

Děti mají 300 kostí

Na rozdíl od dospělých, kteří mají cca 206 kostí v těle, mají děti takřka o 50% víc. Během růstu a dospívání se některé kosti spojují dohromady a nakonec jich bude právě 206. Například taková lebka dítěte je tvořena z několika kostí, které se během narození navzájem překrývají.

Mateřská znaménka nebývají výjimkou, ale pravidlem

Máte pocit, že mateřské znaménko je jakousi abnormalitou? Je to něco, co nebývá běžné? Není tomu tak. Ve skutečnosti se s mateřskými znaménky narodí až 80% dětí. Mateřská znaménka mají různé tvary, barvy i velikosti. Vyskytují se vlivem drobných krevních cév pod kůží, které jsou rozšířeny během porodu.

Děti mají od narození spoustu reflexů

Děti mají asi 70 reflexů, které jsou sice primitivní, ale jsou tam. Pokud budete držet své dítě a postavíte jej nohama na rovný povrch, budou se snažit o chůzi. Když se však pustíte, povětšinou spadnou. Aktuálně ještě nemohou chodit, ale narodily se již s vědomím, jak chodit. V ústech a prstících mají děti nejcitlivější receptory, protože právě prsty a ústa jsou pro děti oblastí, která jim slouží k prozkoumávání a poznávání nových věcí.

Úsměv v prvním měsíci

Kojenci jsou schopni se usmát během prvního měsíce. Můžete zkoušet různé vtípky, hlasy, tváře a podobně a tím pádem zjistíte, zda se vaše děti smějí nebo naopak nesmějí.

Rozpoznávání hudby již v děloze

Podle průzkumu, který se prováděl na University of Helsinki, se zjistilo, že děti rozpoznávají hudbu, kterou slyší v děloze a čtyři měsíce po narození. Dokonce píseň, kterou jim maminky pouštěly během těhotenství, může pomoci miminko uklidnit a potlačit zuřivost.

Vše do pusinky

Děti odmalička zkoušejí dávat něco do pusy, snaží se objevovat, poznávat a zkoumat tak svět okolo sebe. Možná jim nedáte všechno jídlo, které máte na talíři, protože se nehodí pro malé děti, ale to neznamená, že to nechtějí okusit. Francouzský výzkum uvádí, že se děti narodily s již vrozenou touhou dávat si vše do úst.

Děti se smějí víc než dospělí

V průměru se děti smějí asi 300 krát za jediný den a to teprve tehdy, když se naučí smát. Připadá jim vtipné všechno, jsou veselé, mají rády život a podobně. Jak jsou na tom dospělí? Ti se smějí asi jen 60 krát denně.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno