Zase se vám „něco nezdá“? Zůstaňte v klidu – můžete být prostě „jen těhotná“!

jak poznat, že jsem těhotná

ZUrčitě jste již někdy slyšela větu, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Ehm… Prosím??? Nedivila bych se, kdyby tohle vymyslel nějaký chlap. Ano, samozřejmě, ten pocit, kdy poprvé ucítíte, jak se miminko ve vašem břiše otáčí, kdy poprvé kopne, kdy poprvé ucítíte ty pověstné “ bublinky „v břichu je nepopsatelný, a hlavně nezapomenutelný.

Ale často se zapomíná, jaké jsou veškeré příznaky těhotenství, které musí žena „přetrpět“. K těm nejčastějším patří samozřejmě „ranní“ nevolnost trvající celý den, otékající nohy, bolavá záda, neohrabanost, problémy se spánkem, samozřejmě problémy s močovým měchýřem a v neposlední řadě také únava a zní pramenící nezájem o sex.

 Tohle jsou příznaky, které jsou jasné snad Všem ženám, hlavně i těm, které ještě těhotenstvím neprošly.

Jaké jsou ale příznaky, které se nedají tak jednoduše předpokládat?

Máte deprese? můžete být v tom!

Jeden z průvodních jevů počátečního těhotenství může být úzkost, smutek dokonce až depresivní nálada. Ještě předtím, než sáhnete po uklidňujících lécích či jiných medikamentech, raději se v lékárně vyzvedněte těhotenský test, který vám může tohle období jednoznačně vysvětlit. Důvodem těchto nepříjemných stavů jsou samozřejmě hormonální změny, jež ve vašem těle probíhají, a kterých si užijete v následujících devíti měsících ještě do sytosti.

Změny na kůži?

Občas se stává, že v době raného těhotenství se ženám objeví na těle pigmentové skvrny. A to například na obličeji, či na „čáře“ mezi pupkem a stydkou kostí. Dalším varovným signálem je samozřejmě také změna barvy bradavek. Pokud se vám Tyto změny pigmentace projeví na více místech na těle, je velká pravděpodobnost, že vás za necelých devět měsíců bude doma o jednoho víc.

Závratě bez příčiny?

Samozřejmě, každému se sem tam zamotá hlava, nicméně pokud vás tenhle fakt trápí více než doposud, měla byste zbystřit. V případě, že se k tomuto motání hlavy přidá také omdlévání, znamená to snížení krevního tlaku či nedostatek červených krvinek – anémii. Ta je také častým průvodcem raného těhotenství.

Připravte se na to, že závratě a motání hlavy se hned tak nezbavíte, jelikož neúprosně nastoupí i žaludeční problémy je známo, že žaludek při každé nevolnosti spotřebovává více kyslíku, který pak samozřejmě chybí v mozku, což všechny tyhle nepříjemné stavy způsobuje.

příznaky těhotenství
Pozorujete na sobě změny? Úzkost, smutek dokonce až depresivní nálada?
Můžete být těhotná.

Zácpa neznamená pouze špatné stravování!

No, nečervenejte se! Zácpa Je přirozenou součástí našeho života, nicméně pokaždé, když se dostaví, tak vám tělo naznačuje, že se něco prostě děje. A ne vždy je příčina pouze nevhodná kombinace potravin, ale může samozřejmě znamenat i vyvíjející se nový život. 

Je to způsobeno tím, že v období těhotenství třeba poněkud „zleniví” a potravu začnou posouvat stále pomaleji a pomaleji. Nicméně, nemusíte se hned obávat či začít jásat pokaždé, kdy se zácpa dostaví. Je to poměrně častý jev, tudíž Většina z žen ani neočekává, že by indikovala její těhotenství.

Proč cítím v puse železo?

Na počátku těhotenství samozřejmě pracují hormony na plné obrátky, a právě ty způsobí, že se v ústech ženy nakumuluje přebytek slin, a zároveň přináší nepříjemný pocit v ústech, jako byste ve spánku snědla hrst železných hřebíků. Pokud je to váš případ, nemusíte manželovi v garáži všechny hřebíky přepočítávat, jestli mu náhodou nějaké nechybějí, ale raději se vydejte rovnou do lékárny pro těhotenský test.

Samozřejmě, každé tělo je jiné, a jinak reaguje na nové vlivy. Vy jediná znáte své tělo nejlépe, a stejně tak nejlépe poznáte, když se s vámi něco děje, či se vám vaše tělo snaží něco sdělit. Nepodceňujte tyhle impulsy a raději mějte vždy po ruce těhotenský test, který vám vaše podezření buď vyvrátí, či potvrdí. Nicméně, největší jistotu budete mít samozřejmě až po prohlídce gynekologem.

Pokud se vaše podezření potvrdí, je před vámi kouzelných, avšak hodně těžkých devět měsíců a následně celý život naplněný mateřskou láskou.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno