Budu rodit: Co si ženy často zapomínají vzít s sebou do porodnice?

co si vzít do porodnice

Blíží se termín porodu? Pak se snažíte mít před příchodem miminka všechno připraveno, tašku do porodnice nevyjímaje. Je na čase zabalit si všechno, co budete v porodnici potřebovat nejen pro miminko, ale také pro sebe. Prvorodičky mají možná trochu obavy, aby sbalily všechno, co budou potřebovat a třeba si neví rady, co do tašky dát a co bude zbytečné. Jak si tedy správně sbalit tašku do porodnice?

Sbalte tři tašky

Je to moc? Nebojte se, každá najde své využití. Jedna bude plná věcí, které využijete u porodu, v druhé zase najdete věci, které budete potřebovat po porodu a třetí, do té zabalíte všechno, co bude potřeba při odjezdu z porodnice domů. Třetí tašku s sebou brát nemusíte, manžel, partner nebo kdokoliv, kdo pro vás přijede, vám ji může přivézt posléze.

Porodní taška

Do kabelky nebo boční kapsičky si dejte zvlášť doklady, ať je nehledáte v celé tašce. Z dokladů budete potřebovat občanku, oddací list (rodný list, pokud není žena vdaná), průkaz pojištěnce a těhotenský průkaz. Svobodné či rozvedené ženy by s sebou měly mít ještě Prohlášení o jménu dítěte, ovšem tento papír je možno dodat po porodu. Některé ženy mají porodní plán, ten je dobré také přibalit.

Co do porodnice dále? Určitě pantofle, se kterými můžete i do sprchy. Dále si přibalte teplé ponožky, masážní krémy nebo oleje, balzám na rty a gumičku na vlasy. Z těch praktických věcí oceníte ručník, papírové kapesníčky, toaletní papír, měkoučkou osušku pro miminko. Dále se vám mohou hodit nějaké časopisy na ukrácení chvíle, hudba k porodu, nějaké pití a jídlo. Můžete si přibalit také oblíbenou čokoládu, přesnídávku nebo piškoty.

Poporodní taška

Do poporodní tašky si sbalte klasickou kosmetickou taštičku, ve které budete mít všechny nezbytnosti (pleťová voda, sprchový gel, krémy, šampon a podobně). Do kosmetické taštičky přidejte také něco na hojení poporodních poranění, nějaké přípravky na ošetření intimních partií nebo také krémy na hemeroidy.

Opět budete potřebovat ručník, toaletní papír. Nově přidejte fén, noční košili, kojící podprsenky, župan, jednorázové kalhotky, porodní vložky, prsní vložky. Přidat můžete také něco ke čtení, nabíječku. Pro miminko zabalte jednorázové plenky a další potřeby na přebalování, dětskou kosmetiku na promazávání pokožky, mast proti opruzeninám a podobně.

Taška na cestu domů

Přijde vám, že už je to vše? Ještě poslední taška. Tu sice nemusíte brát hned do porodnice, ale může vám jí později někdo přivézt. Co s sebou do porodnice? Tašku na cestu domů! Budete potřebovat oblečení pro sebe na cestu. Vsaďte na pohodlné a volnější kousky, protože přeci jen nevíte, jak se budete cítit. Miminku zabalte oblečení na cestu, deku, látkovou plenu, rychlozavinovačku a v autě musí být dětská autosedačka.

Co ženy nejčastěji zapomínají?

Vzít si boty, protože ty někdy partner po porodu odveze. Vlastní kojící čaj, protože o ten je někdy v porodnici bitka. Dvě kojící podprsenky, aby si je mohly měnit pro případ, že v porodnici zůstanou déle. Nafukovací kruh, na kterém se dobře sedí v případě, že porod neproběhl úplně lehce.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno