Dárky pro těhotné: Co pořídit kamarádce, která je v očekávání?

Přemýšlíte nad dárkem, který své těhotné kamarádce vyberete? Už jí nemůžete dát láhev oblíbeného alkoholu. Teď nastává období, kdy kamarádka devět a více měsíců nebude pít. Asi jí nedáte ani žádné blečení, protože riskovat, že její klasická velikost jí nebude a ona se vám při rozbalování rozpláče, nechce nikdo. Podobně to bude s adrenalinovými zážitky. Co takové kamarádce vlastně dát?

Čerstvě těhotná

Je-li vaše kamarádka čerstvě těhotná, pak je tak trošku oříšek, vybrat dárek. Ono taky dát jí oblečení nebo další věci pro miminko, a nevědět, co se jí narodí, není úplně to nejlepší. Navíc také nevíte, co bude potřebovat. Čerstvě těhotné ženy, kterým po ránu a vlastně i během celého dne není úplně nejlépe, ocení „balíček první pomoci“. V něm mohou být zázvorová lízátka, čaje proti nevolnosti, nějaké sušenky, po kterých se jí nedělá špatně a podobně.

V raném těhotenství určitě ocení také knížky o těhotenství, těhotenskou kosmetiku, například na strie, suchou pokožku a podobně. Pokud má kamarádka smysl pro humor, pak jí určitě také můžete udělat „balíček po porodu“. Do něj můžete dát poukaz na sushi, oblíbenou láhev sektu, vína zkrátka věci, které využije, až porodí.

Plenkový dort

Před porodem

Žena před porodem ocení spoustu věcí pro miminko. Ideální jsou oblečky, deky, pleny, odsávačky a takové další věci. Chcete-li originální dárek, pak vsaďte na svou vlastní kreativitu. Velmi oblíbené jsou plenkové dorty – tedy látkové pleny nebo třeba i kousky oblečení složíte a vytvoříte z nich dort, který poté ozdobíte pár hračkami a zabalíte do celofánu. Originalita se samými praktickými kousky.

Síla kupónů

Chcete-li v originalitě zajít ještě dál, pak se inspirujte u dětí. Ty maminkám dávají kupóny na masáže nebo objetí, protože vlastní peníze nemají a chtějí maminkám nebo i tatínkům udělat radost. I vy vyzkoušejte kupóny, ne však na nějaké oblečení a kojenecké zboží, ale originální kupóny. Například deset kupónů na hodinové hlídání prcka. Dále to mohou být kupóny na hlídání starších potomků, nákup až do domu, upečení oblíbeného dortu nebo jiné dobroty, úklid domácnosti, umytí oken a podobně. Vaší fantazii se v tomto ohledu nekladou meze. Pak už jen čekáte, až novopečená maminka uplatní své kupóny a zapojí vás do práce.

Rozmazlující dárky

Některé ženy neocení, když dostanou dárky (například ke svým narozeninám) s těhotenskou tematikou. Můžete kamarádce darovat manikúru, pedikúru, poukaz na kosmetiku, masáže pro těhotné či cokoliv dalšího. Dát jí můžete také oblíbenou knihu, parfém, upéct vtipný dort, vyrobit knihu vzpomínek ze společných fotek, nechat zarámovat momentky z vašeho přátelství.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno