Nejoblíbenější zvyky optimistických lidí: Zkuste je také!

Někdy nám život nepřinese zrovna pozitivní chvíle. Lidé mají tendenci si na svůj život stěžovat, hledat chyby, proč nejsou zrovna v danou chvíli šťastní. Závidíte těm, kteří se neustále usmívají, všechno vidí optimisticky a věří, že když je zrovna teďka špatné období, bude za chvíli zase dobře. Navíc se ještě z toho špatného ještě umí poučit a vzchopit se. Jsou optimističtí lidé skupinou, do které se chcete zapojit?

Buďte optimističtější díky pár zvykům

Není to jen obyčejná fráze nebo pocit, je to životní postoj. Tito lidé vidí sklenici z poloviny plnou, ve všem si umí najít to pozitivní. Díky tomu se v životě neztratí, umí si ho naplno užít, nezabývají se maličkostmi a co víc, jejich život je o dost pozitivnější, než život těch, kteří si na něco pořád jen stěžují.

Optimističtí lidí dodržují jednoduché zvyky, které nemalou měrou přispívají k jejich dobré náladě. Chcete být také optimističtější? Pořád se nestresovat a užívat si život plnými doušky? Vyzkoušejte tyto jednoduché návyky. Nezabere to moc času, jsou to jednoduché, pro někoho naprosto běžné věci. Vyzkoušejte je i vy!

Svou práci milují

Jejich práce není jen místo, kde si „odkroutí“ svých osm hodin a jdou domů. Optimističtí lidé svou práci mají rádi, milují ji. Díky tomu ráno vstávají s lepším pocitem, nikomu ve svém okolí nezávidí lepší práci, protože ta jejich je naplňuje a baví. Optimističtí lidé berou práci nejen jako zdroj obživy, ale snaží se v ní vynikat, dělat vše, co je správné a neustále se rozvíjet. Zkuste to taky!

Snaží se znovu a znovu

Optimističtí lidé neustále hledají nová a nová řešení starých problémů. Nemávnou nad tím rukou, když něco chtějí, snaží se pro to udělat opravdové maximum. Když jim něco nevyjde, nevzdají to. Naopak, poučí se ze svých chyb a zkusí to znovu. Tím pádem mají tendenci být úspěšnější a to jak na poli pracovním, tak třeba i v osobním životě. Nezaleknou se prvního nezdaru.

Tráví svůj čas s optimisticky naladěnými lidmi

Optimističtí lidé vedle sebe chtějí mít dalšího optimistu, který se na svět dívá podobně jako oni sami. Hledají partnera i kamarády ve stejných vodách, se stejným smyslem pro humor a vztahem k životu. Život s takovými lidmi je pozitivnější, stejně optimističtí přátelé, kolegové i partneři dodávají energii a dobrou náladu.

Upřímné díky

Upřímné díky od srdce, pro někoho naprosto běžný postup, pro jiného velmi těžká věc. Člověk často může říci děkuji, ale ne vždy je to myšleno vážně. Když člověk poděkuje písemnou formou, získává to na vážnosti. A přesně tak to dělají optimističtí lidé. Často vyjádří své upřímné díky na kartičce, nebo v dnešním světě internetu to napíšou veřejně. Ten, kdo takové díky dostane z toho pak má mnohem větší a delší radost.

Využívají své silné stránky

Každý člověk má své silné a slabé stránky a optimistický člověk si jich je vědom. Zúročí své silné stránky a vyniká v tom, co mu jde. Může to být zpívání, pořádání dobročinných akcí, psaní příběhů nebo například tanec. Každý člověk je v něčem dobrý, stačí najít jen silnou stránku a umět s ní pracovat. To, co vám jde, vás obvykle také baví a naplňuje, takže se díky tomu budete cítit spokojeně a šťastně.

Úsměv prosím!

Úsměv není žádná věda, nestojí nic, ale může způsobit opravdu hodně. Úsměv, podle studií má spoustu pozitivních účinků v čele se snížením úrovně stresu, zlepšení nálady, navazování nových přátelství i partnerských vztahů. Optimističtí lidé se často usmívají, na prodavačku v obchodě, na lidi na ulici i jen tak, na souseda nebo sousedku. Vyzkoušejte to i vy, není to vůbec nic těžkého.

Neházejí vinu na ostatní

Je jednodušší říct, že za váš neúspěch může někdo jiný. Nestihl mi dodat podklady, měl jsem problémy s počítačem, řidič nepřijel včas a spousta dalších nesmyslů. Učí se odpouštět a hledat příčinu sami v sobě. Pokouší se chybu co nejrychleji napravit a tím pádem uspějí. Nežijí v minulosti, co se stalo, nedá se odestát, proto se tím nezabývají, přijmou celou situaci takovou, jaká je a dívají se dopředu, vstříc novým zítřkům.

Zapisují si vše dobré, co se jim stalo

Stalo se vám něco dobrého? Pak si to zapište! Pište si třeba deník, ve kterém za celý den vyzdvihnete, co dobrého se vám stalo a na čem chcete pracovat. Budete si kdykoliv moci projít své úspěchy a předsevzetí, které máte do dalších dní.

Žijí zdravě

Lidé, kteří cvičí, mají vyšší hladinu serotoninu, hormonu štěstí v mozku. To znamená, že se díky tomu budete cítit pozitivně a spokojeně. Není to však jen o cvičení, ale například o relaxaci, zdravém způsobu života, vstřebávání vitamínu D, zdravém jídle, nepřejídání a podobně. Každý den se jděte projít nebo cvičte, stačí patnáct minut a hned se vám nálada viditelně zlepší.

Zaměřují se na své vztahy

Přátelství se musí pěstovat a toho jsou si optimističtí lidé vědomi. Budují si proto silné vztahy, udržují pevná přátelství. Jsou dobrými posluchači, rádci a nabízejí svůj pohled na věc. Pomáhají svým přátelům sdílet radost a také pomáhají s těžkostmi. Na své přátelé si vždycky udělají čas, rádi s nimi jdou do kina, divadla, na večeři nebo jen na kávu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno