Jak odstranit plakáty ze zdi? Jednoduše a bez pozůstatků

Rozhodli jste se, že váš dům projde kompletní renovací? Chcete koupit nový nábytek, koberec a třeba i televizi? Pokud nemáte dostatek financí na celkovou renovaci, můžete i s pomocí starého nábytku udělat spoustu změn. Stačí nábytek přestěhovat na jiné místo, natřít či přelakovat. Základem je také správná výmalba. Ta oživí a změní interiér v každém případě. Jenže, co když máte na zdi nalepené plakáty, které nejdou pořádně dolů? Přemýšlíte, jak je jednoduše a bez případných pozůstatků odstranit? Možná pro vás budou naše rady a tipy užitečné.

Odstranění plakátů je hračka

Než se vůbec pustíte do samotného procesu malování, je dobré si vše rozvrhnout a pečlivě naplánovat. Vyklidíte místnost, namícháte si barvu a už jen stačí strhnout všechny plakáty. Vypadá to jednoduše, ale ne vždy to tak je. Plakát může být připevněn ke stěně velmi pevně, mohou na ní, díky lepidlu, zůstávat kusy plakátů nebo lepidla. Těch může být těžké se zbavit a vám to také ztíží celý proces renovace interiéru.

Budete-li postupovat podle níže uvedených rad a kroků, plakáty ze zdi odstraníte snadno a rychle a to dokonce i ty, které drží opravdu velmi pevně. Plakáty odstraníte během pár minut, jednoduše a snadno. S níže zmíněnými vychytávkami to půjde hravě a bez zbytečných obtíží. Malování a celková renovace vašeho interiéru už tak nebude vůbec nic bránit, můžete se do toho směle pustit. Vaše domácnost může být zase jako ze škatulky, krásná a nová zároveň!

Dříve, než skutečně začnete

Ze všeho nejdřív vyzkoušejte odstranit v rohu malou část plakátu s pomocí škrabky. Mnohem lépe tak zjistíte, jak na tom plakát ve skutečnosti je, kolik úsilí bude potřeba pro odstranění všech plakátů, jestli na stěnách zůstanou kousky plakátů nebo lepidlo. Budete vědět, kolik času asi budete potřebovat a případně změníte své plány a malování posunete o jeden den.

Vyzkoušejte sílu vody

Plakáty můžete také jednoduše namočit vodou, díky čemuž je odstraníte ze stěny rychleji a pohodlněji. Použít můžete teplou vodu s mýdlem, pokud jsou plakáty přilepeny lepidlem, které je ředitelné vodou, pak to může být velmi jednoduché řešení. Nechejte působit asi pět minut a poté zkuste plakáty odstranit s pomocí škrabky. Dávejte však pozor na stěnu, tapety musíte odstraňovat opatrně.

Přemýšlejte nad chemickými pomocníky

Odstranit plakát, který drží velmi pevně je někdy těžké. Ať zkoušíte, co zkoušíte, nejde to. Nicméně, můžete vyzkoušet spoustu přípravků, které vám v tom pomohou. Na trhu najdete mnoho přípravků, které umí s tímto problémem pomoci. Při použití chemických produktů však dávejte pozor na bezpečnost, je dobré použít ochranné rukavice a brýle, aby se vám náhodou něco nestalo. Smíchejte odstraňovač plakátů s vodou a namočte plakáty na zdi. Nechejte chvíli působit a poté zbytky opatrně ze zdi seškrábejte.

Vyzkoušejte páru

Nefandíte příliš chemickým prostředkům a chcete odstranit plakáty jinou metodou? Vyzkoušejte páru! Je to jednoduché a umí odstranit plakáty z těžko dostupných míst. Odstraní také plakáty, které jsou opravdu silně přilepeny, na které obyčejná teplá voda nestačí. Je to jednoduché, vezměte parní čistič, pořádně napařte všechna místa, která potřebujete a poté jednoduše odstraňte. Můžete použít škrabku, ale pozor na zdi ať je nepoškodíte.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno