Bolestí zad trpíme často: Pomoc hledejme v přírodě i při vstávání z postele

Bolest čas od času ochromí každého z nás. Uvádí se, že až 80% české populace někdy trpělo bolestí zad. Tělo vysílá signál, že není v pořádku a je nutno s tím něco dělat. Nejčastěji se objevují bolesti hlavy a bolesti zad. Záda snad bolela někdy každého člověka. Hledáte způsoby, jak se jich zbavit a nejčastěji sáhnete po lécích na bolest. Velmi rychle účinkují, bolest odezní a vy se můžete zase vrátit zpátky k tomu, co jste dělali předtím. Nechcete-li neustále polykat prášky, které mohou mít neblahý vliv na vaše tělo, musíte sáhnout k přírodním metodám.

Příroda může od bolesti pomoci

Bolest zad se často objevuje vlivem špatné matrace, dlouhodobého sezení, krčení, různých vad a podobně. Spousta bolestivých stavů má na svědomí také zlomeniny páteře, artritidy, infekce ledvin a podobně. Záda tak začnou bolet a tím pádem mají vliv na každodenní činnosti, které provádíte. Sáhněte po přírodních metodách, které od bolesti mohou velmi dobře pomoci.

Zahřejte se

Led funguje skvěle na otoky i různé bolesti, dočasně blokuje bolest, stačí jej několikrát denně přiložit, zabalený v ručníku, na bolestivé místo a nechat působit asi dvacet minut. Použít můžete také sáček zmraženého hrášku nebo kukuřice. Během několika prvních dní vyzkoušejte toto domácí ošetření co nejčastěji. Později využívejte led po cvičení nebo fyzických aktivitách. Zhruba po 48 hodinách vystřídejte teplo. Pomůžete tak stimulovat průtok krve a sníží se bolestivé křeče. Ponořte ručník do velmi teplé vody, vyždímejte jej a složte. Lehněte si na břicho, dejte si polštáře pod boky a kotníky. Teplý ručník umístěte na bolestivou oblast, zakryjte sáčkem a dejte ohřívací podložku. Nechejte působit dvacet minut. Tuto metodu opakujte třikrát až čtyřikrát denně po dobu několika dní.

Věnujte pozornost držení těla

Špatné držení těla může mít vliv na bolesti zad. Postavte se rovně, vyrovnejte záda, vyvažte váhu na obou nohách. Dále nakloňte pánev dopředu a pak zpět. Opakujte tento pohyb. Soustřeďte se dále na oblast okolo pasu, na oblast hrudníku, krku a ramen. Snažte se zjistit, která pozice je pro vás nejpohodlnější a nejméně stresující. Jakmile jí najdete. Snažte se jí udržet.

Protáhněte se při vstávání z postele

Každé ráno, než vstanete z postele, si lehněte na záda a pomalu natáhněte ruce nad hlavu. Jemně přitahujte kolena k hrudi, pěkně jedno po druhém. Chcete-li se zvednout z postele, posuňte se k okraji postele a otočte se na bok. Kolena položte přes okraj a nechte je sklouznout k podlaze. Jakmile vstanete, položte ruce na hýždě a naklánějte se tam a zase zpátky, abyste pořádně protáhli páteř.

Řekněte si o masáž

Bolí vás záda? Řešením může být také masáž. Můžete zajít do masážních salonů, popřípadě říct svému partnerovi, který vás může namasírovat. Je nutno být opatrní, využijte jednoduchou masážní techniku několik tenisových míčků, které dáte do dlouhé ponožky. Pro lepší masáže sáhněte po krému. Poté spojte jejich konce a přejíždějte přes záda.

Krémy s kapsaicinem

Najděte krémy s kapsaicinem, to jsou látky, které produkují teplo. Aplikujte je na kůži a to vám pomůže eliminovat pocity bolesti. Bolest nemusí být odstraněna hned, ale až po několika týdnech. Musíte být trpěliví a důslední.

Zkuste bromelain

Třikrát až čtyřikrát denně vezměte 500 miligramů bromelainu. Tento enzym podporuje oběh, snižuje otoky a pomáhá tělu absorbovat vedlejší produkty zánětu. Počkejte nejméně hodinu po jídle, než začnete bromelain konzumovat.

Kozlík lékařský

Zkuste jednu kapsli čtyřikrát denně. Někteří vědci tvrdí, že tato bylinná látka interaguje s receptory v mozku, aby způsobila sedativní účinky. Sedativa obecně nejsou moc doporučována, nicméně kozlík lékařský je mnohem mírnější než běžné farmaceutické přípravky. Můžete jej také použít do čaje.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno