Studené nohy mohou mít vliv na orgasmus: Co možná ještě o sexu nevíte

Sex je kořením vztahu, říká se. Pokud nefunguje tak, jak by měl, může se to promítnout do celkového vztahu a ten následně ztroskotá. Existuje spousta sexuálních poloh, různé knihy, které přinášejí zaručené tipy a triky, jak být sexy, jak souznít s partnerem, jak jej udělat šťastným v posteli. Spolu se sexem se objevují také nejrůznější zajímavosti a různá fakta. Věděli jste, že někteří lidé vůbec nemají sexuální fantazie? Nebo že obvod penisu je důležitější, než jeho délka? Jaká další fakta o sexu možná neznáte?

Zhruba 10% všech snů je o sexu

Sny o sexu nejsou jen doménou pubertálních chlapců, kteří nevědí, co s vlastním tělem. Ve skutečnosti skoro každý desátý sen má nějaký erotický obsah. Platí to jak pro muže, tak i pro ženy. Alespoň to tvrdí studie, kterou vydala americká akademie spánkové medicíny.

U žen se také objevuje erekce

Ženská erekce také existuje, i když v mnohem menším měřítku, než u mužů. S vysvětlením přišla sexuoložka Sadie Allison. Klitoris je údajně tvořen stejnou erektilní tkání jako penis, tudíž se chová podobně, jako penis. Mění se spolu se vzrušením, zvětšuje se a podobně.

Až 3% lidí nemají žádné sexuální fantazie!

Myslíte si, že jste divní, když přemýšlíte nad sexem a fantazírujete? Není to vůbec nic neobvyklého! Převážná většina lidí myslí na sex několikrát týdně, mají své fantazie. Ovšem asi 3% lidí o sexu nepřemýšlejí vůbec. Dokonce říkají, že nemají vůbec žádné sexuální fantazie.

Dosažení orgasmu? Nechte si ponožky na nohou!

Zapomeňte na spodní prádlo! Chcete-li zvýšit své šance na orgasmus, pak mějte na nohou ponožky. Alespoň to tvrdí výzkum, který byl proveden univerzitou v Groningenu. Nikdo přesně neví, proč to takto funguje. Jedna z teorií je, že studené nohy mohou mít na orgasmus vliv.

Jde-li o potěšení, pak záleží na obvodu než na délce

Spousta lidí řeší délku penisu, ale ne vždycky na tom stoprocentně záleží. Výzkumníci na univerzitě v Californii, se shodují, že obvod nebo tedy šířka penisu je důležitější, než jeho velikost.

Muži mohou mít orgasmus bez ejakulace

Překvapení číslo jedna! Orgasmus a ejakulace jsou dvě odlišné věci u mužů. Ejakulace se většinou shoduje s orgasmem, ale ve skutečnosti se objevují jen v rychlém sledu spolu s orgasmem.

Lepší výkony v práci? Mějte pravidelný sex!

Nemyslíme sex v práci nebo dokonce se šéfem. Šťastný sexuální život souvisí s celkovým zlepšením života, s lepší náladou a tím pádem i s větší spokojeností v práci. Poukazuje na to studie, která byla provedená na Oregonské státní univerzitě.

I muži trpí nízkým libidem

Muži jsou na sex připraveni kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Nebo ne? Tento mýtus je poměrně častý. I muži mohou mít problémy s nízkým libidem a chutí na sex. A právě tyto mýty, kterým věří stále spousta žen a mužů, tyto problémy podněcuje.

Vibrátor jako zdravotní pomůcka

Vibrátor byl vynalezen v roce 1869 a původně to byla léčba hysterie a ženských poruch. Právě na tyto poruchy a problémy se využívala masáž vibrátorem, který měl vyvolat „hysterický paroxysmus“, což byl viktoriánský termín pro orgasmus.

Starší lidé mají skvělý sex

Spousta lidí si myslí, že když máte důchodový věk, znamená to odchod z práce a ze všech ostatních aktivit. Sex tak pro vás končí. To však nemusí být pravda! Ve skutečnosti může být právě v tomto věku sexuální život mnohem lepší, než v mladém věku. Správný životní styl, správné jídlo, cvičení, zvládání stresu, to je klíčem k dobrému sexu v každém věku.

Nejoblíbenější sexuální fantazie není princezna Leia ve zlatých bikinách

V seriálu Přátelé se objevila sexuální fantazie – princezna Leia ve zlatých bikinách. Údajně je to snem všech Američanů. Ovšem není to tak! Nejoblíbenější sexuální fantazií Američanů dnes je skupinový sex. Po něm následuje BDSM praktiky a zakázaný sex.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno