Proč lidé ztrácí chuť na sex?

ztráta chuti na sex

Sex je důležitou součástí snad každého vztahu. Možná není tím nejdůležitějším, ale nebude-li to klapat v posteli, pravděpodobně ani jinde. Důvody, proč lidé ztrácejí pomalu, ale jistě zájem o sex nebo také chuť na sex, mohou být různé. Někdy za tím může stát poměrně závažný zdravotní problém, který si lidé nechtějí připustit nebo se o něm bojí nahlas hovořit. Nemusí to automaticky znamenat, že vás partner již nemiluje, má jinou ženu nebo mu nepřijdete už hezká.

Jednodušší, než si myslíte!

Jak už jsme výše zmínily, důvodů může být velmi mnoho, mohou být zdravotní, ale třeba také psychického rázu. Nedávná studie, kterou zveřejnili v BMJ Open provedla analýzu sexuálního života různých lidí. Celé dva roky se vedl průzkum sexuálního života lidí. Studie se účastnilo 4839 mužů a 6669 žen. Věk dotazovaných byl mezi 16 až 74 lety. Všichni tito lidé měli v uplynulém roce alespoň jednoho sexuálního partnera.

Poté, co zpracovali všechna data a všechny informace, přišli s výsledky, které jsou poměrně zajímavé. Celkově se ukázalo, že o sex nemá zájem asi 15% mužů. Jak tomu bylo u žen? U těch procento narostlo, celkem 34% žen nemá zájem o sex. Proč tomu tak ve skutečnosti je? Důvodů mohlo být rovnou několik! Ke snížení zájmu o sex přispívá věk, sexuální minulost nebo také tělesné a duševní zdraví.

Proč lidé nemají zájem o sex?

Zvláště u žen je důvodem nedostatečného zájmu o sex dlouhodobý vztah. Do vztahů se vkrádá stereotyp, stejné návyky. Vytrácí se vášeň, erotické napětí. Lidé řeší každodenní starosti s domem, dětmi, do toho musí pečovat o domácnost, partnera a ještě chodit do práce. Spousta párů se tak potýká se stereotypem, který se do sexuálního života dostal, ani v podstatě nevíte jak. Chce to obnovit jiskru!

Nastartujte svůj sexuální život

Existuje pár způsobů, kterými můžete svůj sexuální život nastartovat. Znovu obnovit jiskru, vášeň a lásku. Můžete experimentovat, do sexu vnést něco nového – nové pozice, místa v ložnici i mimo ni. Některé páry se uchýlí k terapii, kde si o všem otevřeně promluví. Sex by měl být především zábava, ne něco, do čeho se budete nutit jednou týdně a hlavně „aby to už bylo za vámi“.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno