Jak dosáhnout orgasmu: 14 kroků k dosažení orgasmu vašich snů

Která žena by nesnila o úžasném orgasmu – výkřiky rozkoše, chvění celého těla, prsty křečovitě svírající prostěradlo…Ovšem ne vždy se daří a některé mohou zatím o orgasmech pouze snít. Pokud společná snaha o vyvrcholení nepřináší ovoce, nic nevzdávejte a vyzkoušejte pozice a tipy, které slastnému vrcholu napomáhají. My vám nyní ukážeme, které to jsou a jak dosáhnout orgasmu.

Americká psycholožka a blogerka o sexualitě Amy Richardson na svých stránkách poukazuje, že pouze 25 procent žen při sexu dosahuje orgasmu. Je dokonce možné, že v praxi je takových žen ještě daleko méně. Pokud patříte mezi ty šťastné, můžete se nad následujícími tipy pouze usmívat, ale existují pravidla, která mohou pomoci skutečně všem. I když si říkáte, že vám s partnerem už nic nepomůže, zkuste tomu dát ještě šanci. Možná budete oba příjemně překvapeni.

Jak dosáhnout orgasmu?

1. Znát samu sebe

To nejlepší, co můžete pro svůj orgasmus během sexu s partnerem udělat, je věnovat dostatek času sama sobě. Najděte si chvíli na poznávání vlastního těla, na to, co máte vy sama ráda, a to poté aplikujte do svého běžného milostného života. Říká se, že nejlepší orgasmy ženy zažívají mezi 30 a 50 lety, jelikož už samy sebe a své touhy dobře znají. Něco pravdy na tom jistě je.

2. Pozor na pozici nohou

Může se to zdát zvláštní, ale pozice nohou je pro potenciální vyvrcholení velmi důležitá. Pro některé ženy jsou tou nejlepší volbou široce rozevřené nohy, jiné zase upřednostňují držení nohou těsně u sebe. Podstatné je tření pohlavních orgánů, které je pokaždé jiné a jedná se o velmi individuální záležitost. Nejlepší bude vyzkoušet různé pozice nohou a přijít na to, co vyhovuje právě vám.

3. Sázka na jistotu

Většina žen ví, nebo minimálně tuší, co na ní platí nejvíce a proto se u snahy dosáhnout orgasmu obraťte právě k tomu. Každá dává přednost něčemu jinému a záleží to i na samotné anatomii vašeho těla. Všechny polohy mají něco do sebe a každá nabízí jiný druh erotické stimulace. Někdo nedá dopustit na tradičního misionáře, jiná zase miluje soulož zezadu, dominantnější ženy jsou pak nejraději nahoře. Objevte, co nejvíce vyhovuje právě vám.

4. Správné dýchání

Čistě teoreticky se orgasmus skládá ze série rytmických svalových kontrakcí. Aby ke kontrakcím mohlo hladce dojít, musí být vaše svaly zásobeny dostatečnou zásobou kyslíku. Proto pokud jste jednou z těch, které s blížícím se orgasmem zadržují dech, zkuste se příště místo toho pořádně nadechnout a svůj orgasmus prodýchat.

5. Buďte aktivní

Pokud chcete dosáhnout orgasmu, nemůžete jen pasivně čekat, až se o vás váš partner postará. Vycházejte mu svými pohyby vstříc, pohybujte pánví, zavlňte se v bocích. Jistě vaše snažení sám ocení. Pokud v oblasti boků cítíte ztuhlost, nejlepší bude zkusit cvičení, například jógu nebo pilates. Zlepšíte tak vlastní ohebnost a vašemu sexuálnímu životu to jen prospěje. Udržovat se fit i mimo ložnici může mít na vaše prožívání velký vliv.

6. Důležitost slov

Váš milostný slovník dokáže emocionálnímu i tělesnému vzrušení hodně napomoci. Využijte správně zvolených smyslných slov. Nikdo vám nemůže poradit, co přesně říct, vy sama víte nejlépe, co na vašeho partnera platí. A pokud si nejste jistá, můžete začít pár jemnějšími smyslnými slovy a postupně zkusit přitvrdit lehce vulgárnějšími výrazy. Účinek sama poznáte a pro příště budete moudřejší.

7. Pohybově sladěni

Na dosažení orgasmu má každý svou vlastní cestu, vlastní recept. Někteří potřebují smyslný, pravidelný, pomalý pohyb, zatímco jiným udělají lepší službu rychlé pohyby. Každý je jiný, proto si s partnerem řekněte, co je ideální zrovna pro vás dva. Je to důležité, pokud tak neučiníte, může dojít k trapasu, protože každý toužíte po něčem jiném. On bude chtít zvolit volnější tempo, zatímco vy se nebudete moci dočkat pořádné akce. Řekněte mu, co a jak máte ráda, nenechávejte to na potom. Vyhnete se tak výčitkám, že vaše milování za moc nestálo. Tím akorát zraňujete jeho ego a sobě také nepomůžete. Komunikace je v tomto případě opravdu základem. A jestliže máte problém s partnerem takové věci probírat, můžete nacvičovat na kamarádkách.

8. Veďte a ukazujte

Možná tušíte, co vám samotným dělá dobře například z vašich vlastních autoerotických sezení, nebo na to zrovna přicházíte. Ať tak či onak, partnerovi to ukažte. On by se měl nechat vést, nechat si poradit, kde a jak se vás má dotýkat, jak a co má dělat, aby vám zaručil to největší potěšení. A pokud během vašich radovánek sám udělá něco, čím vás příjemně překvapí, řekněte mu to také. Jistě ho tím potěšíte a on na svůj zázračný pohyb zcela určitě nezapomene.

9. Stud stranou

Platí to jak u komunikace s partnerem, tak u komunikace s vaším vlastním tělem. Jen třicet procent žen tvrdí, že zažily vaginální orgasmus a polovina z nich ještě doplňuje, že potřebuje zároveň stimulaci klitorisu. Pokud se i vy bez dráždění tohoto místa nikam nepohnete, mluvte o tom s partnerem a nenechte se připravit o toto potěšení. Možná budete překvapená, jak bude k této situaci otevřený. Stud je váš nepřítel a často je to právě on, kdo vám brání prožívat bohatší milostný život, o němž sníte.

10. Uvolněte se, prosím

Nesmíte zapomenout, že milování není sportovní výkon, ve kterém musíte bezpodmínečně uspět a zvítězit. Nemáte časový limit na dosažení toho nejbombastičtějšího a nejvíce šokujícího orgasmu. Z milování musíte mít především radost, musí být příjemné, vám i partnerovi. Příliš se proto nestresujte a vzájemný intimní čas si užívejte. Ženy mají bohužel často tendenci nad věcmi příliš přemýšlet – sledovat, jestli je jejich partner skutečně spokojený, jak v té či oné poloze zrovna vypadají, jsou zoufalé ztrémované. Snažte se toho vyvarovat a milujte se čistě z radosti a, ještě lépe, z lásky.

11. Není kam spěchat

Váš nácvik orgasmu a zlepšení vašeho sexuálního života by mělo být postupné. Pokud zrovna potřebujete pouze „rychlovku“ na uvolnění, oddělte to od vašeho běžného sexuálního života. Můžete se dohodnout, kdy si uděláte čas a budete se jeden druhému skutečně věnovat. Vše by mělo začít předehrou, bez nutnosti hned souložit a bez tlaku na okamžité výsledky. Důležité je také vyvolat atmosféru, která vám oběma bude nejlépe vyhovovat, například ztlumit světla.

12. Posilování svalů pánevního dna

Během orgasmu dochází k intenzivním stahům ve vaginální oblasti. Proto pokud jsou svaly ochablé, ať už vlivem porodu nebo menopauzy, nebudou na sexuální vzrušení dostatečně reagovat a tím vás připravují o kýženou rozkoš. Jak je jednoduše posílit? Stačí svalstvo stahovat k sobě, jako když zadržujete moč. Opakujte to několikrát za den, pokaždé když si vzpomenete, a posílení je zaručeno. Existují taktéž speciální cviky a pomůcky, které vám s tímto posilováním mohou pomoci. Jedním z těchto cviků je tzv. „kočka“ – opřete se o kolena a o dlaně, dlaně jsou kolmo pod rameny a kolena pod kyčlemi, páteř držte hezky rovnou. S nádechem pomalu zaklánějte hlavu, pohled očí směřujte přes obočí nahoru. Soustřeďte se na oblast lopatek, které stahujte co nejvíce směrem dozadu a dolů, snažte se o maximální prohnutí hrudní páteře, naopak oblast beder příliš neprohýbejte. S výdechem přejdete do druhé pozice, kdy jde hlava naopak do předklonu a nyní se snažte o maximální vyhrbení v bederní oblasti. Představte si, že se chcete kostrčí dotknout hlavy. Dochází tak k aktivaci pánevního dna a výraznému protažení beder.

13. Hledání bodu G

Mytické místečko v pochvě opředené mnoha legendami o zázračném orgasmu. A jak ho najít? Můžete to zkusit během předehry a určitě to oceníte později. Bod G se nachází uvnitř pochvy na horní stěně a právě ruční stimulace je nejjednodušší způsob jak ho objevit. Další polohy pak můžete zkusit směřovat právě na tento bod.

14. Popusťte uzdu své fantazie

Rozhodně se nebraňte žádným erotickým představám, a to nejen přímo v posteli, ale i v životě. Vás mozek si tak zvykne být vnímavějším na sexuální podněty a vy sama o sobě možná zjistíte věci, které jste netušila. Na pomoc si můžete vzít erotickou literaturu nebo film a třeba přesvědčit partnera, aby si s vámi některé obzvlášť zajímavé scény sám přehrál.

Nebraňte se erotickým představám…

Polohy, které můžete vyzkoušet

Jistě jste o nich už slyšela, nyní je na čase je vyzkoušet.

Žena nahoře

Tato známá pozice skutečně dokazuje ženskou sílu. Umožňuje ženě ovládat hloubku, intenzitu i rychlost, jste zkrátka sama paní svých pocitů s neomezenými možnostmi. Osedlejte si partnera a trochu více se soustřeďte, sledujte, jaký úhel průniku vám vyhovuje, vždy můžete vše napravit. Zkuste se zaklonit, předklonit, prohnout v zádech…Jistě najdete jeden způsob, který vám bude vyhovovat více než všechny předchozí.

Nohy vzhůru

Základem této pozice je, že má žena nohy na partnerových ramenou. Nápomocno pro polohu vám může být téměř cokoliv, křeslo, stolek, hrana postele. On může klečet nebo sedět, jak je mu to příjemné. Touto polohou můžete začít, nebo s ní plynule navázat, každopádně když je žena úhlem vzhůru, s nohama doširoka rozevřenýma, orgasmu to jenom nahrává.

Zezadu

Takzvaná psí poloha, je živočišná a jako stvořená pro orgasmus. Ne všem párům se do ní chce, někomu se zdá až příliš, ale za zkoušku určitě stojí. Žena by neměla nechávat všechnu práci na partnerovi a ten by ji naopak neměl „zatlačovat“ do postele. Žádoucí je použití stehen, žena by si s jejich pomocí měla najít postoj, který jí vyhovuje nejlépe a partner měl tak všechny možnosti najít její bod G. Nejlépe tak učiní v mírném předklonu dopředu při stálém pronikání shora.

Minimální vstup

Přestože se nejedná přímo o polohu, rozhodně není od věci tento postup otestovat. Jestliže máte vyzkoušeno, že orgasmu pomocí stimulace klitorisu dosahujete lehce, pak vyzkoušejte jeho dráždění penisem. Muž se může nadzdvihnout na rukách a konečkem penisu dráždit váš poševní vchod, vyvíjet na něj tlak. Pro partnera to není příliš uspokojující, ale vše lze samozřejmě kombinovat s obdobím hlubšího pronikání.

Mokrý orgasmus

Jedná se o techniku spíše pro pokročilé, jistě ale není od věci si ji zmínit. Ženské ejakulace není schopna každá žena, ale správným drážděním se o ni můžete pokusit. Intenzivnímu dráždění by měla předcházet delší předehra, nejlépe už jeden prožitý orgasmus – dojde tak k náležitému uvolnění a prokrvení. Jedná se především o zvláště intenzivní dráždění bodu G. To probíhá nejvíce, pokud muž použije prostředníček spolu s prsteníčkem dlaní vzhůru. Dráždění by mělo směřovat proti stydké kosti, účinné je kroužení v dané oblasti spolu s mělčími zásuny. Žena může pociťovat tlak na močový měchýř, který by měl být ale vždy příjemný. Pokud k tomu přidáte současně dráždění klitorisu, s trochou cviku si můžete mokrý orgasmus prožít i vy.

Na závěr, nenechte se odradit neúspěchem. Není potřeba dosáhnout orgasmu při každém milování a soulož není jediným způsobem jak orgasmu dosáhnout. Přesto, pokud s partnerem budete o svých přáních otevřeně mluvit a společně se vynasnažíte dovést vás až k vrcholu, určitě to vašemu sexuálnímu životu, a nejen jemu, prospěje.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno