Rak: charakteristika znamení

Když je v citech největší síla – Raci by mohli vyprávět

Kdybyste hledali znamení, které bylo nejhojněji obdařeno emocemi, rozhodně narazíte na horoskop Raka. Raci jsou nejemočnější, nejempatičtější a nejlaskavější stvoření, které chodí mezi námi. Jejich štěstím je rodina, jejich poslední starostí je kariéra. Ostatní jim často závidí, že ke spokojenému životu potřebují tak málo, ale lidé ve znamení raka to zdaleka nemají tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Račí data

Do znamení Raka řadíme všechny lidi narozené mezi 22. červnem a 22. červencem. Tyto létem proslunění zrozenci mají za svoji planetu Měsíc a jejich živlem je voda. Povaha Raka je pro svůj smysl pro rodinu ženská. Barvami Raka jsou zelená a bílá, nebo také fialová. Mezi vyvolené kameny horoskop Raka řadí zelený jaspis, karneol, perly, jadeit, smaragd, malachit a příhodně také měsíční kámen. Opačným znamením k Rakovi je Kozoroh.

Povahově nevyrovnaní, přesto vroucí

Vztahy a rodina

Raci jsou povahově mixovaní. Pere se v nich jejich obrovská touha po rodině, o kterou by chtěli pečovat, zajišťovat ji a mít všechno na starost a kombinaci s jejich racionálním myšlením a praktickým přístupem k životu. Přestože mají výborné analytické schopnosti a uvažují čistě logicky, žijí zároveň bohatým citovým životem, velmi silně vnímají mezilidské vztahy a musí se potýkat s velkou mírou empatie, jakou pociťují ke slabším jedincům. Touží zaopatřovat vlastní děti, pokud je ale nemají, vystačí si s péčí o své blízké.

Tradice a role

Velmi důležitý je pro ně domov, tradice a jistoty. Horoskop Raka neopomíná klasické role v páru i v rodině, přestože se Raci vždycky snaží dělat tak trochu víc, než si podle svého konzervativního postoje myslí, že by měli. Doma mají tendenci obstarat úplně všechno, sami zařizovat, chystat a připravovat, aby se jejich drazí nemuseli skoro hnout.

Prázdninové dítě ve znamení Raka

Věčně poskakují nadšením

Račí děti patří mezi ty hlasitější upovídané výrostky, kteří pokud jsou šťastní, hlasitě křičí a poskakují, a pokud jsou nešťastní, křičí ještě hlasitěji. Dávají velmi najevo své emoce a vyžadují, aby na ně okolí reagovalo. Jsou velmi bystří, mají postřeh jako málokdo a zajímají se o všechny nové věci, které doposud neznali. Je velmi snadné je zaujmout. Horoskop Raka dětem obvykle naděluje umělecký talent, malí Ráčci tíhnou k tvořivým činnostem.

Citový život dětí ve znamení Raka je bohatší než většiny dospělých dohromady. Mají velmi jemnou nedotčenou duši, která dokáže prožívat zážitky všemi smysly a cítit ještě něco navíc. Díky empatii se snadno naučí číst v lidech již od malička. Nemají pak problém se orientovat v cizím chování a rozumí souvislostem. Horoskop Raka je vede užívat si rozmazlování od rodiny.

Děti ve znamení Raka mají už od kolébky skvělý smysl pro humor, nic je nezahřeje u srdce tolik jako pohádka, u které se mohou smíchy popadat za břicho. Milují domácí zvířata, na kterých si od malička trénují svou potřebu rodiny, rády se starají o rostliny v zahradě a pomáhají s jejich údržbou, protože je těší sledovat, jak pod jejich rukama něco (doslova) vzkvétá. Nejen tato pečlivost jim brzo pokládá základy pro finanční šetrnost a materiální hodnoty.

Na druhou stranu je velmi snadné takto otevřené dítě psychicky ranit. Trpí už jenom zákazem mluvit, nerozumí tomu, že nesmí všem vyprávět všechno a pokud ho rodiče takto omezují, může si nést vnitřní hluboké trauma až do pozdějšího věku, jak horoskop Raka předpovídá.

Raci jako rodiče

Žádné pohlavky

Rodiče ve znamení Raka nebývají k dětem ani příliš přísní, ani kritičtí. Vedou své potomky výchovou vysvětlování, u prohřešku s nimi pečlivě řeší, kde se stal problém a proč je to špatně.

Sklony k rozmazlování

Otcové ve znamení Raka mají tendenci děti až rozmazlovat svojí vstřícností, není jim zatěžko dítěti odpustit prakticky cokoliv. Matky mají zase o děti přehnanou starost až do dospělosti, kdy už může být výrostek péčí z její strany trochu otráven.

Navěky možnost odjet k mamince

Oba rodiče jsou pro děti vzorem, udělují jim praktické rady do života, vedou je k zálibě v pořádku a systému, rádi s nimi něco tvoří a milují ruční práce. V domově mají tyto děti vždy zázemí, do kterého se mohou bez obav vrátit a cítit se zde v bezpečí, protože rodiče ve znamení Raka o domov úzkostlivě pečují i mnoho let po tom, co děti vylétnou z hnízda.

Práce s rakem

Pracovat s Rakem je proměnlivé a podnětné. Lidé ve znamení Raka na své pracovní výsledky příliš nehledí, neradi jsou konvenční a neradi se podřizují, proto nejsou právě podřízenými snů – na druhou stranu umí být velmi dobrými vedoucími, kteří se svými lidmi jednají citlivě, vlastně jako v rukavičkách. Horoskop Raka je předurčuje být nepostradatelnými členy týmu, ovšem nikoliv těmi nejzářivějšími.

Nadřízení s lidskou tváří

Šéf ve znamení Raka je pravděpodobně tím nejlidštějším vedoucím, jakého můžete mít. K práci přistupuje v klidu, nemá přehnané nároky na sebe ani na tým, dokáže pochopit problémy svých podřízených, nemá problém je vyslechnout a poradit jim i v osobní sféře. Neunáhluje se, se všemi jedná na úrovni, nikdy se nesníží k výsměchu či urážkám, za každých okolností je diplomat.  Horoskop Raka mu říká na nic přehnaně nespěchat. Rak má plán na spoustu měsíců dopředu, aby byla všechna práce s dostatečným předstihem a nikdo nemusel být pod tlakem.

Pokud nadřízeného ve znamení Raka něco rozhodí, nemusíte se bát žádných hysterických scén. Jakmile nemá emoce pod kontrolou, obvykle někam zmizí a vrátí se až ve chvíli, kdy si je jistý, že je zase sám sebou. Horoskop Raka nutí nedělat scény, potřebuje se se svými trápeními vypořádat sám a nemá rád, když mu někdo nakukuje přes rameno.

Co může podřízeným vadit, je jeho nerozhodnost, která může hraničit se zpomaleností. Rak si potřebuje všechno stokrát rozmyslet, čímž sice předejde unáhlenému jednání, ovšem může spoustu lidí zdržovat zbytečným váháním. Navíc je otravné sledovat po desáté ten samý problém, který šéf stále nedokázal rozseknout. Dalším úskalím může být míchání lidských a profesních vztahů – Rak chce být s podřízenými kamarád, ovšem nemusí si uvědomit rizika takového bratříčkování.

Podřízený vzdorující flákač

Zaměstnanec ve znamení Raka, to pro vedoucího není nic jednoduchého. K práci Raci přistupují s rozvahou, ovšem s tempem si hlavu nijak nelámou, potřebují si jet krůček po krůčku. V práci obměňují povahy, někdy jsou celí rozesmátí, někdy jako tichá myška sedí v rohu a zarytě mlčí, protože je zadumaný. Nemají příliš stres z výsledků ani ze smyslu jejich práce, a jak říká horoskop Raka, stejně celý den myslí na to, co bude, až přijdou domů. Kariéra pro ně není nejzásadnější věcí v životě a nějaké ty přesčasy klidně oželí, když budou místo toho moci být zadarmo s rodinou.

Přestože mají pracovníci ve znamení Raka rádi zaběhnuté postupy a oceňují vědět, na čem jsou, dokážou překvapit a přijít s novým řešením, nebo přinést úplně nový pohled na situaci. Tím na sebe umí velmi jednoduše strhnout pozornost celého týmu. Spolupracovníci ale občas nevědí, co od Raků čekat, a to je může uvádět do rozpaků.

Vztahová pouta raka

Přilnout hned, litovat později

Rak touží po lásce. Jeho celoživotním cílem je mít spokojený vztah, který vyústí ve velkou šťastnou rodinu. Bohužel se ve své touze stává nápadník ve znamení Raka občas zoufalým, což ho vede až k dotěrnosti a ponižování se před partnerem. Horoskop Raka velí, že Rak neumí odhadnout správnou míru a tak ho jeho citová přehnanost často uvádí do trapných situací a do potíží. Partner se s Rakem může brzy cítit jako v zajetí, přestože je na vyznávání si nekonečné lásky ještě brzy.

Rak je snadno ovlivnitelný svým aktuálním citovým rozpoložením a má sklony k velkým výkyvům nálad. Může se uchýlit i k manipulaci – proto největší úspěch slaví u dětí a podobně citově založených osob, jako je on sám. Nesnaží se být prvoplánově ovlivňující, ale protože dobře rozumí lidem, ví, čím nejlépe zapůsobit.

Vlastnosti, kterými vás Rak okouzlí:

  • Bezelstnost
  • Nevinnost
  • Potřeba starat se
  • Laskavost

Negativa, se kterými se budete muset smířit:

  • Labilita podle nálady
  • Bezmezná oddanost
  • Občasná snaha používat city jako zbraň

S kým si Rak sedí?

Lidé ve znamení Raka touží po naplněném fungujícím vztahu, kde budou moci projevit své pečovatelské i organizační sklony. Horoskop Raka selektuje znamení, se kterými si Rak skvěle porozumí, na další vodními živočichy, jako jsou Ryby, Štíři. Může se mu ale poštěstit i s dalšími Raky. Pevnou oporu, kterou Rak ve vztahu potřebuje, mu může poskytnout i partner Býk nebo Panna.

Opravdu žhavý vztah může navázat s nespoutaným Střelcem, jehož vášeň je ovšem krátkodobá a sebedestruktivní, z čehož nakonec vyjde nejhůř sám Rak, proto by se těmto románkům měl, jak praví horoskop Raka, raději ve svém vlastním zájmu vyhnout.

Račí muž rytíř

Dokonalý přítel?

Gentleman Rak muž patří mezi nejcitlivější partnery, jaké za život budete mít. Jedná zcela intuitivně, svým pocitům věří a zakládá si na nich. Láska má v jeho životě zásadnější postavení než práce, ctí rodinné hodnoty a touží po klasickém domově s manželkou. Horoskop Raka předurčil být skvělým posluchačem i společníkem, jakmile si s někým vybuduje vztah, loajálně při něm stojí.

S dárky nemějte očekávání

Má konzervativní povahu, není nakloněn změnám ani dobrodružstvím, iritují ho inovace a brblá, než si zvykne. Rak muž si zakládá na šetřivé povahu. Není sice sobecký, ale zbytečné utrácení je mu proti srsti, proto drahé luxusní dárky příliš nečekejte.

Bázlivě v koutě

Čemu Rak muž nedokáže přihlížet, je bezpráví a násilí – je proti němu striktně už od dětství, ovšem obvykle je příliš neprůbojný, aby se pachatelům postavil. Nespravedlnost nechce muž ve znamení Raka nechávat bez povšimnutí, ovšem horoskop Raka staví do role pozorovatele z dálky, kde se vyhne okázalým gestům.

V posteli nejlepší z nejlepších

Je skvělý milenec, fyzický kontakt potřebuje a skvěle mu vládne. Rak muž miluje romantická gesta, je něžný a vytrvalý, partnerce rád složí básničku i píseň, udělal by cokoliv pro její blaho a štěstí.

Račí žena matkou rodu

Nejlepší, jakou můžete do manželství chtít

Rak žena jako by byla stvořena k tomu, aby byla dokonalou matkou. Je neuvěřitelně ženská, empatická, miluje pečovat o jí svěřené, a pokud si najde partnera, který umí ustát její velmi intenzivní emoce, často se k němu připoutá do konce života. Je velmi oddanou přítelkyní i manželkou, věrnost je pro ni hodně zásadní. Rak žena má pochopení pro spoustu nelehkých životních situací, kdy by spousta žen začala ze vztahu couvat. Horoskop Raka ji však činí dostatečně silnou, aby ona při potížích vytrvala a byla oporou všem, kteří to potřebují.

Hospodyňka tělem i duší

Domov je jejím středobodem vesmíru, chce zde vychovávat svoji rodinu, hýčkat svého muže a zvelebovat byt. Rak žena má smysl pro umění a historii, zbožňuje sběratelské předměty a často se nechává očarovat příběhy, které z nich sálají. Starožitnosti u ní doma není vůbec těžké najít.

Věčné trápení kvůli komplexu

Žena ve znamení Raka těžce snáší neoprávněnou kritiku své osoby, protože bojuje s nedostatkem sebevědomí. Mrzí ji, pokud ji někdo ponižuje, případně ji vyčítá věci, které si nezaslouží. Protože jí kvůli jejímu silnému prožívání občas není snadné porozumět, může mít s partnerem neshody, které nejsou zcela její vinou, ovšem Rak žena se jimi může (a bude) trápit.

2 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno