Chcete zadeček snů? Pak zkoušejte denně dřepy!

Kulatý, pevný a zaoblený, takový je ukázkový zadeček snů. Každá žena jej chce mít, ale co pro to musí udělat? Dřepovat! Hubnutí je proces, který za svůj život podstoupí minimálně jednou každý z nás. Ať už úspěšně či se snaží držet různé časopisové diety, které slibují za pár dní rychlé úbytky.

Naštěstí už nepanuje jako ideál krásy ženské tělo, které je vychrtlé, nikde ani gram tuku. Ideálem krásy je dnes krásně zaoblená postava, která je zpevněná. Takže se nutně nemusíte držet váhu padesát pět kilogramů, ale s klidem si můžete nabrat. Důležité je, aby tělo bylo zpevněno. A to se, možná pro někoho bohužel, nestane bez vašeho přičinění.

Cvičením k pevné postavě

Ještě před nedávnem bylo všude popisováno, že je nutno se pravidelně pohybovat, ideálně každý den. Dneska se však objevují různé challenge, které trvají určitý počet dní a cviky v nich se zaměřují obvykle na jednu partii. Postupně se každý den počet cviků zvyšuje a díky tomu je možno dosáhnout viditelných výsledků. Tyto challenge nebo chcete-li výzvy, jsou poměrně populární a dnes se do nich zapojuje čím dál víc a víc lidí.

Zaměřit se na určitou partii není na škodu, pokud chcete vytvarovat ruce, zpevnit bříško nebo právě zaměřit se na kulatý a zpevněný zadeček, není od věci. Na každou partii existuje série cviků, které zapojují přesně ty svaly, které jsou potřeba. Jaké cviky budou nejlepší pro váš zadeček? Klasické a jednoduché dřepy! Také jste jich ve škole, při hodinách tělocviku, měli plné zuby? Nyní jim znovu přijdete na chuť. Obzvláště, když se dozvíte, jak skvěle mohou vytvarovat sedací partie.

Jak na správné dřepy

Dřepy mají nejen vliv na zadeček, ale také umí posílit nohy a záda. Ovšem jen ve chvíli, kdy se provádí tak, jak by se provádět měly. Je to poměrně zásadní cvik, který je efektivní. Přidáte-li si do rukou závaží, budete také posilovat ruce. Správná technika dřepu je velmi důležitá. Při nesprávném pohybu dřepy necílí na ty svaly, na které by měly, nemají takový účinek a dokonce se může stát, že mohou tělu spíše ublížit, než mu pomoci. Vyzkoušejte proto správnou techniku dřepů i vy!

Najděte si místo, kde budete dřepy provádět. Nejlepší je najít si okolo sebe dostatek prostoru, aby vám nic při provádění dřepů nevadilo a nelimitoval vás prostor. Postavte se rovně, nohy mírně rozkročte. Pohlídejte si, aby vaše chodidla mířila rovně dopředu a byla rovnoběžná. Váhu těla přeneste na paty, pokrčte se v kolenou a pomalu se spouštějte dolů. Zadeček míří dozadu. Dostanou-li se stehna do vodorovné pozice se zemí, zastavte se a vraťte se zpátky nahoru. Gratulujeme, máte za sebou první správný dřep.

Možná to ze začátku bude trvat nějakou chvíli, než se naučíte dřepy provádět precizně a správně, ale věřte, že to bude mít opravdu velký účinek. Máte-li v pořádku kolena, klidně můžete dřep provádět až k zemi. Jestliže jste měli úraz nebo vás bolí, určitě je dobré je trochu víc chránit. Myslete na svá záda, ta se určitě nesmí předklánět ani různě prohýbat. Paty se nezvedají od země. Je pravdou, že udělat pár dřepů správně, není žádná sranda. Vytrváte-li, bude váš zadeček pevný a kulatý. A budete se cítit dobře!

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno