Jak ušetřit peníze při nákupu potravin? Nechoďte nakupovat hladoví a vždy se seznamem

Nakupování potravin je takovým denním povinným rituálem, který provádí snad každý z nás, jíst se přeci musí a vařit také. Znáte to, jdete do obchodu s cílem koupit jen tři věci, které potřebujete. Jenže se rozhlédnete a ejhle, mají v akci rohlíky, vidíte, že vaše oblíbené sýry zase naskladnili a co takové vínko, které si večer můžete s partnerem dát? Nesmíte zapomenout ani na děti. A rázem tak k pokladně jdete s plnou náručí. A až doma zjistíte, že věc, kterou jste původně měli koupit, nemáte. Také to poznáváte?

Kde můžete ušetřit?

Šetřit chce snad každá rodina, vždyť díky tomu si můžete žít mnohem lépe. Často totiž lidé plýtvají penězi. A pokud na tom nejste finančně tak dobře, že si můžete dopřát cokoliv, co si přejete a nepoloží vás to finančně, pak přemýšlíte nad mnoha věcmi. Koupit či nekoupit? Impulzivní nákupy si posléze vyčítáte. Někteří nemají to štěstí na finance, a když si chtějí něco dopřát, musí začít šetřit. Jenže je otázka, kde šetřit? Dá se to vůbec? Nájem, elektřina, internet, voda, topení, to jsou všechno položky, které zaplatit musíte měsíc co měsíc.

Šetřit můžete, ale chce to najít to správné místo. Co takhle nákupy potravin a jídlo obecně? Obchod s potravinami si každý měsíc ukrajuje z vaší výplaty pořádný kousek. Ať už chodíte nakupovat každý den nebo jezdíte jednou za týden na větší nákupy do supermarketů. Máte pocit, že na potravinách víc ušetřit už nemůžete? Možná vás níže uvedené důvody přesvědčí, že šetřit můžete!

Vždycky s nákupním seznamem, vždycky

Máte pocit, že si zvládnete zapamatovat pár položek, které potřebujete nakoupit? Procházíte v obchodě regály a stoprocentně si vzpomenete. A víte co? V polovině případů si na vše nevzpomenete. Ruch v obchodech, lidé, možní známí, kteří vás potkají, to všechno rozptyluje vaší pozornost a zapomenete na spoustu věcí, které musíte koupit. Než odejdete z domova, zkontrolujte své zásoby. Mouka, těstoviny, koření, vejce, jogurty a spousta dalšího. Co chybí, to jednoduše napište na papír.

Sestavte si jídelníček

Když nevíte, co budete vařit, obvykle chodíte po supermarketu a nevíte, po čem sáhnout. Jděte do obchodu vždy připraveni! Vyzbrojeni seznamem jdete do obchodu a zajistíte si, že pořídíte vše, co budete potřebovat. Kromě toho si doma dopředu sepište, co všechno budete potřebovat. Nebudete v obchodě tápat a chodit od ničeho k ničemu.

Nechoďte nakupovat hladoví

Když jste hladoví, můžete nakoupit víc potravin, než obvykle. Navíc je velmi těžké se soustředit, cítíte hlad a přemýšlíte nad tím, co si dáte, jakmile přijdete domů. Už dřívější výzkumy ukázaly, že nakupování na prázdný žaludek není tím nejlepším. Hrozí totiž, že budete nakupovat potraviny, které nepotřebujete, zejména pak nezdravé potraviny a rychlé občerstvení.

Pozor na slevy!

Spousta lidí slyší na slevy, a jestliže je něco ve slevě, ihned po tom sáhnou a koupí to. Nicméně pozor na to, jaké potraviny jsou označeny slůvkem sleva. Obchodníci rádi výraznou cedulku sleva dávají na výrobky, ale přitom se cena výrobku nezmění. Je to reklamní tah, který spoustě obchodům vychází. Podívejte se také na další výrobky, mohou být ve finále levnější, než to, co je ve slevě.

Nakupujte ráno nebo v podvečer

Chcete-li koupit ovoce nebo zeleninu co možná nejčerstvější, vyrazte na nákup ráno. To totiž přivážejí zboží, popřípadě pozdě večer. Jednotlivé potraviny budou čerstvé a dokonce i výběr je poměrně široký než odpoledne, kdy chodí nakupovat široká masa lidí.

Sledujte reklamní letáky

Samozřejmě nemyslíme, abyste běhali od obchodu k obchodu a strávili tak nákupy celý den, ale pokud je někde ve slevě výrobek, který potřebujete nebo máte rádi, pak se jistě vyplatí jej pořídit. Pozor, nenakupujte ve slevách něco, co nutně nepotřebujete a následně nespotřebujete a jen v takovém množství, ve kterém vše dokážete zkonzumovat.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno