Ranní cvičení: Jaké cviky na břicho stihnete za pár minut?

Cvičit se dá v podstatě v jakoukoliv denní dobu, ráno, v poledne, odpoledne nebo večer, podle vašich časových možností. Vyšetřit si chvíli času můžete v kteroukoliv denní dobu. Nicméně ráno pravděpodobně zvolíte jinou sérii cviků než večer. Ráno energie moc nemáte, jste rozespalí, ale odpoledne nebo večer, to můžete hýřit energií. Po ránu navíc nemáte úplně mnoho času na sport a vstávat kvůli tomu o hodinu dřív? To se málokomu chce. Naštěstí existují cviky, které provedete v pohodlí domova, ráno, těsně předtím, než půjdete do práce.

Ranní cvičení

Díky rannímu cvičení se vám podaří nastartovat tělo, zrychlíte metabolismus a celý den budete mít mnohem víc energie. Před prací můžete chodit plavat, což vás příjemně nakopne, ale pokud nemáte čas nebo jednoduše nechcete vstávat hodinu a víc dopředu, vyzkoušejte pár cviků. Máte pocit, že by vašemu bříšku prospělo nějaké to cvičení? Tyto cviky jsou přímo pro vás!

Posilovač horních břišáků

Lehněte si na záda a nohy mírně pokrčte v kolenou. Ruce skrčte pod hlavu, sepněte dlaně v týlu a podsaďte pánev. Je nutno při cviku udržovat mírně kulatá záda, pokud ucítíte bolest, pak ještě víc pokrčte nohy. Pravou nohu zvedněte propnutou nahoru, udržujte nohu v pravém úhlu a následně zvedáte trup mírně nahoru. Při zvednutí trupu provádějte výdech, při vrácení trupu zpět do původní polohy zase nádech. Provádějte pomalým táhlým pohybem třicet vteřin.

Posilovač šikmých břišních svalů

Zůstaňte vleže na podložce a hlídejte si podsazenou pánev. Lehněte si na záda, pokrčte mírně kolena a podsaďte pánev. Následně pokrčené nohy zvedněte co nejblíže k tělu, stále je nechejte pokrčené a nohy vytáčejte mírně na jednu stranu a následně na stranu druhou, nepokládejte na zem. Cvik provádějte třicet vteřin, opět pomalým a táhlým pohybem.

Cvakání nůžkami

Tento cvik se opět provádí na podložce, lehněte si na záda a dlaně podsuňte pod zadeček tak, aby vás nikde netlačila kostrč. Obě nohy nechejte rovně natažené a s výdechem je zvedněte mírně nad podložku. Následně začněte „stříhat“ nohama, tedy překládat je přes sebe. Dejte si při tomto cviku pozor na bederní páteř, ta musí zůstat na podložce. Cvik provádějte dvacet vteřin, následně si odpočiňte.

Jízda na kole

Nebojte se, nebudete muset skočit na kolo a vyrazit na ranní projížďku. Řeč je o imaginárním kole. Opět zůstaňte na zádech na podložce. Ruce nechejte opět volně ležet podél těla, kolena zvedněte vzhůru a pohybujte nohama, jako byste šlapali na kole. Opět pozor na bedra, která musí být přitisknutá k podlaze. Pravidelně při tomto cviku dýchejte.

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno