Jaké letní aktivity vám pomohou zhubnout? Vybere si každý!

Existuje spousta letních aktivit, které vám mohou pomoci v hubnutí a shodit spoustu kalorií, díky čemuž nepřiberete! Když venku svítí slunce, je teplo a hezky, pak se to cvičí jedna báseň. Zároveň se však těžko odolává zmrzlině, grilování a letním večírkům. Při různých letních aktivitách můžete hubnout. A dokonce to nebudete brát jako „nutné zlo“, ale jako zábavu. Co všechno můžete provádět v létě?

Horolezectví

V letních měsících se na různých festivalech objevují horolezecké stěny, kde si můžete tento sport hravě vyzkoušet. Během hodiny můžete spálit až 790 kalorií. Zapojujete do sportu také spoustu svalů, pracujete s gravitací a podobně.

Chůze nebo běh na pláži

Jedete-li na dovolenou k moři, pravděpodobně budete trávit spoustu času na pláži. Podle European Journal of Applied Physiology and Occupational Physiology je při chůzi či běhu spalování 1,8 krát větší, než na běžných rovných plochách. Rychlost chůze čtyři míle za hodinu prospívá rychlejšímu spalování. Chůze na písku při takovéto rychlosti může spálit až 590 kalorií.

Kanoistika

Kanoe, pádlo a vaše síla. Ač to vypadá jednoduše, budete muset vyvinout spoustu množství energie. Kanoistika se zaměřuje zejména na horní část těla, zapojují se zádové svaly, rameny a paže.

Cyklistika

Velmi oblíbený letní sport, který může provozovat celá rodina. Můžete jet někam na výlet, ujet několik kilometrů nebo se jen kochat krajinou. Pojedete-li rychlostí dvanáct až čtrnáct mil za hodinu, můžete spálit až 554 kalorií.

Jízda na koni

Jízda na koni vám nepřipadá jako sport? To jste na omylu! Během jízdy je nutno, aby jezdec zapojil své tělo, držel záda vzpřímeně, zapojil boky a podobně. Navíc se také využívají nohy, k pobídnutí koně.

Plavání

Asi jedna z nejoblíbenějších letních činností. Plavat můžete v bazénu, v moři, jezeře. Během hodiny plavání můžete spálit až 386 kalorií. Používáte svaly hrudníku, ramena. Plavete-li v moři nebo dokonce v oceánu, pak musíte vyvinout oproti vlnám a proudům větší odpor.

Chůze

Je to ten nejpřirozenější pohyb, který existuje. Závisí samozřejmě na sklonu, intenzitě, ale průměrný turista za hodinu chůze spálí až 378 kalorií. Během chůze si navíc můžete povídat, jít nakupovat a podobně. Chůze by měla být běžnou součástí každodenního života. Pokud to jen trochu jde, choďte!

In-line brusle

Bruslení se zaměřuje převážně na spodní část těla, za hodinu jízdy na bruslích může průměrná žena spálit až 300 kalorií. Jen je dobré nezapomínat na chrániče. Pády mohou být někdy velmi ošklivé.

Surfování

Jeden ze zásadních letních sportů, ve kterém zapojujete opravdu celé tělo. Spálíte až 193 kalorií za jednu hodinu. Užijete si spoustu zábavy, protáhnete celé tělo a navíc ještě spálíte nějaké ty kalorie. To přeci stojí za vyzkoušení!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno