Sexy bříško: Jaké dělat cviky, aby vás nebolela záda?

Vytvořit si „pekáč buchet“ na břiše chce spousta lidí, když už se nepodaří ten, alespoň to chce ploché a sexy bříško. Jenže ani to nebude vytvořeno bez úsilí a práce. Zaměříte-li se na vypracování bříška a břišních svalů, pak to bude určitě chtít cviky zaměřené přímo na bříško. Nicméně vás mohou u některých cviků bolet záda. Ne vždycky je totiž provádíte správně a to může zádům ve finále ublížit. Které cviky na sexy bříško můžete cvičit, aniž by vás bolela záda?

Posilujte střed těla

Posilovat střed těla je podle různých odborníků velmi důležité. Pomůže nejen při hubnutí a posilování břišních svalů, ale také zlepšuje správné držení těla. A také jde o velmi dobrou prevenci proti bolesti zad. Díky tomu, že zapojíte střed těla, zlepšujete fyzickou kondici, nebudou vás bolet záda a to jak při samotném cvičení, tak ani při klasických každodenních činnostech. Jaké cviky budou pro vás ideální? Můžete je cvičit v pohodlí domova!

Kočičí hřbet

Učili jsme se jej už ve školce, tento jednoduchý cvik umí automaticky aktivovat pánevní dno, pomáhá také vašim zádům. Cvik sice vypadá jednoduše, ale musíte jej provést správně. Na podložce se opřete o kolena a také o dlaně. Ty by měly být kolmo pod rameny a kolena si srovnejte tak, aby byly pod kyčelním kloubem. Díky tomu si krásně srovnáte tělo, páteř bude rovná, což je výchozí pozice pro tento cvik. S nádechem se nahrbte a hlavu směřujte dolů. S výdechem se zase pomaličku prohněte v zádech a hlavu zvedněte nahoru.

Přítahy

Klasické sedy – lehy mohou mít sice vliv na vaše břišní svaly, ale spousta lidí si u toho stěžuje na bolest zad. Vyzkoušejte tyto pro někoho netypické přítahy. Lehněte si na podložku na záda a nohy pokrčte mírně v kolenou, dejte je lehce od sebe. Paže vytočte k hlavě, dlaně opřete v oblasti uší. S každým výdechem přitáhněte zároveň kolena a lokty k sobě. S každým nádechem tělo vraťte zpátky do výchozí pozice. Pohyby provádějte pomalé a táhlé, celou sérii opakujte desetkrát.

Šikmé břišní svaly

Cvik na šikmé břišní svaly je velmi jednoduchý, lehněte si na podložku na záda, natáhněte ruce i nohy. Opřete si pravou nohu o levou, respektive patu pravé nohy o palec levé nohy. Ruce narovnejte k hlavě, pravou ruku dejte pod ucho a levou ruku natáhněte rovně na podložku. S výdechem se opřete o pravý loket a pomalu se zvedejte s napřaženou rukou. Respektujte své tělo, proto se zvedejte tak, jak vám tělo dovolí. Vraťte se s nádechem zpátky do původní polohy. Je nutno, aby bedra byla přitisknutá k podložce. Celý cvik opakujte desetkrát.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno