Recept na krásu: Co dělá pro svou postavu bývalá Miss World?

Zdroj: wikimedia.org

Diety dnes drží kdekdo, potřebuje se zbavit několika kilogramů a udržet si hezkou postavu? Je nějaký univerzální recept? Možná by to chtělo zeptat se někoho, kdo má dokonalou postavu a stále si jí udržuje. Bývalá Miss World Rossana Davison prozradila, co všechno dělá, aby si udržela svou krásnou a štíhlou postavu.

Čerstvé potraviny

Dnes má bývalá Miss, nyní herečka 34 let a její strava se skládá především z čerstvých rostlinných potravin. K tomu navíc dodává, že každý den chodí do posilovny. Zachovat si štíhlou postavu je pro ni důležité, protože se díky tomu cítí dobře a nemá zdravotní problémy. Svůj den začíná návštěvou posilovny, kde si dá pěkně do těla. Také si k tomu dá proteinové smoothie, do kterého přidá proteinový prášek, spirulinu, kakaový prášek, zmražené bobule, baby špenát a trochu organického lněného oleje.

Lehký pokrm k obědu

Její oběd se skládá z polévky nebo zeleninového salátu. Sama přiznává, že miluje přípravu svých vlastních salátů. Přidává spoustu zeleniny, avokádo, opečená semínka, humus a podobně. Polévky v zimě mohou zahřát a v létě zase dodají potřebné živiny. Během dne, když se dostaví hlad nebo chuť, dá si nějaké ty bobule, oříšky, semínka nebo domácí proteinové tyčinky.

Rychlá večeře

Při večeři sáhne buďto po něčem vegetariánském, například po tofu s česnekem, zázvorem a chilli nebo po restované zelenině, sladkých bramborech s cizrnou. Skvělý je i čočkový dahl. Jsou to lehká a dobře stravitelná jídla na večer, po kterých vám nebude těžko a bude se vám také dobře a pohodlně spát.

Čemu se vyhýbá?

Jak sama popisuje, vyhýbá se živočišným produktům a zpracovaným potravinám. I ona je však jen člověk a občas zhřeší chipsy nebo tmavou čokoládou. Před dovolenou má také speciální pravidla, díky čemuž omezí nadýmání, zadržování vody a zhubne nějaké to kilo. Přestane jíst rafinovaný cukr a potraviny z bílé mouky asi dva až tři týdny před dovolenou. Navíc se po tuto dobu vzdá alkoholu.

Bez cvičení to nejde

Šest dní v týdnu cvičí po dobu 60 – 90 minut. Má kombinaci cviků s váhou pod taktovkou osobního trenéra Jessiho Kavanagha. Třikrát týdně jde na pilates a dvakrát týdně si dá kardio cvičení. Pro svou postavu se snaží dělat maximum a ví dobře, že bez cvičení to nejde.

2 Komentáře

  1. Ráda si čtu rady o tom, co je potřeba udělat, aby člověk vypadal takk krásně, jako ony. Jenže pro běžnýho člověka, který musí být na 7. hodinu v práci (a vím, že mnoho z nás chodí ještě o dost dřív) není reálný, aby denně cvičil hodinu v posilovně a jedl jako ona. To prostě není reálný. Dejte mi peníze, práci jako ona, kuchaře… a vypadám jako ona. Asi tak.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno