Tipy, jak se zbavit mravenců v domácnosti

Jsou tam. Obývají váš domov, a i když se je snažíte vyhostit, stále se u vás zabydlují a ještě berou s sebou další. Tito nezvaní hosté si těžkou hlavu z toho, že je doma prostě nechcete, nedělají. Je třeba proti nim zakročit a ukázat, kdo je v této domácnosti šéf. Musejí se spokojit s tím, že poputují zase o dům dál, někam, kde je uvítají. U vás to rozhodně není.

Vsaďte na prevenci

Není pro ně složité dostat se do vašeho domu, ale pro vás pak bude trochu složitější, se jich zbavit. Nicméně to není nemožné. Existuje několik rad a typů, které mohou fungovat. Nejdůležitější je prevence. Hlídejte si těsnění oken a mravence nelákejte, je k návštěvě. Důležitý je pravidelný úklid a správné skladování všeho, co by je mohlo přilákat. Například cukr, mouka, med, šťávy, sladké nápoje a podobně. Všechny tyto potraviny je nutno uchovávat v plastových dózách, protože přes papírový pytlík se mravenci dostanou. Stejně tak je lákají také drobečky pečiva či rozsypaný cukr na kuchyňské lince či na podlaze.

Chemická pomoc

Někdo rovnou sáhne po osvědčených a fungujících chemických prostředcích, jiní se snaží chemii vyhnout a sáhnou po osvědčených babských radách. Existuje spousta gelů, prášků, sprejů, pastiček na mravence a podobně. Jsou poměrně účinné, ale máte-li doma malé děti nebo nějaké zvířecí mazlíčky, pak je nutná opatrnost, ať si okolí neublíží. Chemický postup by měl být až posledním řešením, když přírodní metody selžou.

Přírodní pomoc

Květináčky na okně – mravencům nevoní máta, eukalyptus, bazalka nebo levandule a to je pro vás ideální zpráva. Nasaďte si výše zmíněné rostliny do květináčků a dejte k oknu. U rodinného domu můžete zasadit pod okna například cibuli, česnek nebo hřebíček. To mravence odpudí.

Celer se solí – vyhlídněte si místo, kde se mravenci objevují nejčastěji, a dejte na místo osolený celer. Do cestiček jim můžete nachystat také na papír kvasnice s cukrem, jalovcový list, kerblík, skořici, majoránku a podobně. To mravence spolehlivě odradí.

Kávová sedlina – mravence odpudíte také kávovou sedlinou, hřebíčkem, zubní pastou nebo práškem do pečiva

Ocet s vodou – v mnoha případech pomáhá také smíchat vodu s octem.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno