Jak léčit akné na zádech?

Akné umí hodně potrápit nejen v teenagerovském věku, ale s někým se může táhnout až do dospělosti. Jak na ně vyzrát? Na obličej používáte nejrůznější přípravky a ženy často používají korektor, aby pupínky zakryly. Co však dělat s pupínky, které se vám objeví na zádech? Je nutno s nimi začít bojovat a pomaličku je odstranit.

Nejčastější onemocnění

Akné můžeme zařadit k jednomu z nejčastějších onemocnění pleti. Spolu s pupínky na obličeji může způsobovat mnoho problémů. Pokud je akné silné, tak může v pubertě mít vliv na sebevědomí a celkovou psychickou pohodu. Výskyt bývá různý, u někoho se objevuje mírná forma, u někoho může být výraznější a trvat až do dospělosti. Kromě pleti se akné může objevovat v dekoltu nebo například také na zádech.

Akné na zádech

Může být o poznání nepříjemné, protože jeho léčba bývá ztíženější, aplikace přípravků na akné bývá problematická, proto je nutná asistence někoho druhého. Na zádech se akné projevuje bolestivými hrbolky, které obsahují hnis. Vlivem pupínků se na zádech mohou častěji objevovat jizvičky po akné, než na obličeji. Na zádech bývá kůže silnější a pupínky mají mnohem větší prostor výskytu. Objevují se geneticky nebo vlivem hormonálních změn. Svůj podíl má také stres a určitě i strava, ve které je spousta tuků, zpracovaných potravin a cukrů.

Jak léčit akné?

Jakmile se na zádech akné objeví, je nutno začít s jeho léčbou, aby se nerozšířilo dál. Léčba by pak byla ještě složitější. První věcí je přestat se dotýkat zad. Právě dotykem se akné může roznášet a to nejen po zádech, ale také na ostatní části těla. Dále je určitě dobré nosit oblečení, které je vyrobeno z přírodních materiálů (bavlna, bambus a podobně). Důležité, podobně jako u akné na obličeji, je také najít pravou příčinu akné.

Navštívit můžete dermatologa, který vás vyšetří a napíše ty správné léky, hormonální léčbu. V některých případech může navrhnout také laserovou terapii. Chcete-li tento problém zvládnout sami, doporučujeme se v obchodě poohlédnout po nějakém osvědčeném přípravku na akné.

Důležité je pravidelné mytí zad a to s pomocí antibakteriálního mýdla. Sprchování je nutno po každé aktivitě, u které se potíte, například sport, chůze, stěhování a podobně. Nutno je také pravidelně měnit ložní prádlo, připravujte tělový peeling, ochranné krémy a podobně. V žádném případě nemačkejte pupínky. Raději se svěřte do rukou odborníka.

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno