Triky, jak zamaskovat větší bříško? Oblečení je základ.

Větší bříško trápí spoustu žen a každá z nich se snaží jej pomoci oblečení maskovat a skrývat jisté nedostatky. Přibrali jste pár kilogramů a stále se vám nedaří je zhubnout? Pak nezbývá nic jiného, než se špíčky snažit zamaskovat. S pomoci oblečení se dá v podstatě kouzlit, stačí jen pořídit to správné oblečení a držet se několika módních pravidel.

Oblečení je základ

Ve chvíli, kdy máte pár kilogramů navíc a chcete větší bříško maskovat, pak stačí několik šikovných pravidel a tipů. Opticky totiž nesprávný výběr oblečení, barvy nebo střihu může způsobit velkou neplechu. S nesprávně zvoleným oblečením můžete své postavě ještě víc uškodit a bříško může vypadat větší, než ve skutečnosti je.

Zahalování těla do neforemných kousků oblečení, triček o několik čísel větších, objemných košil, sak či kabátů není úplně to nejšťastnější řešení. Vyzkoušejte níže uvedená pravidla a možná pochodíte mnohem lépe.

Stahovací prádlo

Základním kouskem v šatníku mnoha žen je stahovací prádlo. Některé ženy jej používají jen ve výjimečných případech, pod šaty například na ples, svatbu a podobně. Jiné zase nedají na stahovací prádlo dopustit. Tvaruje postavu, což se hodí v každé chvíli. Ne vždycky je snadné v něm vydržet celý den.

Vysoký pas u kalhot

Kalhoty s nízkým pasem často upozorňují na bříško, protože lem kalhot je posazen velmi nízko a nepěkně jej deformuje. Pokud chcete maskovací trik na větší bříško, rozhodně vsaďte na kalhoty s vyšším pasem. Takovéto kousky jsou daleko pohodlnější a nikde netlačí.

Rovné bundičky do pasu

Pozornost od většího bříška umí velmi dobře odpoutat krátké bundičky, které budou mít rovný střih. Měly by končit zhruba v úrovni pasu, a když je rozepnete, uděláte moc dobře. Nebojte se vsadit na barvy, ty totiž umí outfit oživit a krásně doladit.

Spodek tmavý

Tmavé barvy si oblíbila spousta žen. Trápí-li vás kromě většího bříška také spodní část těla, pak vsaďte na dobře padnoucí tmavé kalhoty, sukně, kraťasy a podobně. Tmavá barva opticky zeštíhlí, což přijde vhod i většímu bříšku.

Zavinovací šaty

Máte-li rády šaty, pak se poohlédněte po zavinovacím střihu. Klidně mohou být elastické, aby krásně obepínaly postavu. Zavinování na břiše může větší bříško bez problému schovat a vytvořit tak opticky bezchybnou postavu. A jaký potisk? Zebří nebo nepravidelné pruhy.

Sukně do A

Áčkový střih lichotí většímu bříšku. Pokud bude zapínání přesně v úrovni pasu, pak vám to bude lichotit ještě víc. A bude-li sukně skládaná, pak jste vyhráli v loterii. Áčkový tvar lichotí bříšku, ale také vašim bokům. Zastrčíte-li tričko nebo top do sukně, vytvoříte ženskou siluetu.

Klasické černé šaty

Ty jsou povinností snad každé ženy. Větší bříško zamaskuje peplum řasení, čímž se pas opticky zúží a postava bude krásně tvarovaná.

Kabátek s páskem

Kabát, ať už jarní nebo zimní, by se měl přes boky trochu rozšiřovat a ideální bude, když bude s páskem. Rozbijete tak jednolitou plochu a opticky bude bříško vypadat daleko menší. Vsaďte například na syté barvy, které vás rozjasní.

Maxi a prodloužené

Dnešní módní trendy nahrávají všem, které mají nějaké ten nedostatek na postavě. Vyzkoušejte proto maxi šaty, maxi sukně, trička v prodloužené velikosti nebo dlouhé kardigany. Samozřejmě v „té správné“ velikosti, nekupovat o několik čísel větší oblečení. Volnější kousky skvěle zamaskují větší bříško.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno