Tajemství feng shui: Jak do svého domova dostat energii?

Máte pocit, že váš život nějak stagnuje? Možná by potřeboval nový náboj, nový příliv energie, aby se něco mohlo změnit. Potřebujete zkrátka změnu, možná vystoupit ze své komfortní zóny a něčemu novému se naučit. Vracíte se večer co večer domů a vše vypadá pořád stejně. Možná i to vás brzdí v rozletu, špatná energie v bytě. Mysleli jste při rozestavění nábytku na feng shui?

O co jde?

Feng shui ve staré Číně znamenalo udržení v rovnováze vodu a vítr. Jde o staré čínské učení a to se zabývá vztahem člověka a jeho životním prostorem. Jednoduchá pravidla, která budete dodržovat v rámci feng shui mohou pomoci žít lepší život. Budete celkově spokojení, vaším domovem bude plynule a volně proudit energie, dostanete do svého života víc peněz a podobně. Experti na feng shui se shodují, že jde o jakousi akupunkturu pro váš domov.

Díky tomuto učení nebude vaším domovem jen proudit energie, ale také to pozitivně ovlivní váš život, podnikání, vztahy, příležitosti. Zaměřit se na feng shui je dobré ve chvíli, kdy cítíte, že jste někde v životě uvízli nebo bojujete o svůj život či se svým životem. Chcete lepší vztahy se svou rodinou či přáteli? Chcete do svého života přivábit víc peněz? Chcete najít lásku? I v tomto může feng shui pomoci.

Vybírejte místo ve vašem bytě či domě

Začněte feng shui praktikovat i ve svém domově! Když začnete svůj domov zařizovat, pak myslete na to, že toto učení váš domov rozděluje a pokud v určité oblasti zvolíte určitou barvu, pak se tyto energie posílí, popřípadě změní.

  • Jižní část vašeho domova se týká slávy, zde je dobré zaměřit se na červenou barvu
  • Jihozápadní část vašeho domova se zaobírá láskou a manželstvím, budou mu slušet červené, bílé a růžové odstíny
  • Západní část vašeho domova ovlivňuje kreativitu, a proto je dobré myslet zde na černou, modrou a zelenou barvu
  • Severozápadní část vašeho domova poukazuje na vaše štěstí a k němu se hodí bílé a šedé odstíny
  • Severní část vašeho domova se zaobírá kariérou
  • Severovýchodní část vašeho domova má na starosti duchovní růst
  • Východní část vašeho domova má vliv na zdraví
  • Jihovýchodní část vašeho domova se zaměřuje na peníze

Jak dostat feng shui k vám?

Prvním krokem je určitě zaměřit se na váš dům a vyřadit z něj všechno, co je špatně nebo co z vás vysává energii. Jde například o rozbité věci, které máte doma, věci, které ve vás nevyvolávají radost, věci od lidí, se kterými nejste v kontaktu, věci, které nejsou sladěny s místem, kde žijete a podobně. Chcete-li zářivější domov, pak přidejte do svého interiéru víc rostlin. Potřebujete-li příliv peněz, pak opravte v domě vše, co je rozbité – kapající kohoutky, utáhněte mezery mezi okny. Utěsníte tak všechna místa, kterými by mohly peníze utíkat.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno