Jak často prát podprsenku? Po každém nošení nemusíte

I když máte několik podprsenek, některé nosíte nejčastěji, protože jsou vaše nejoblíbenější. Ženy to tak prostě mají a to nejen s podprsenkami. Mají kousky oblečení, šperků, ale třeba i boty, které se jim zkrátka líbí tak nějak víc. A tím pádem po nich sahají častěji. O takové kousky je nutno taky pečovat víc, protože jsou přirozeně častěji špinavé a dřív „ošoupané“.

Spodní prádlo se mění každý den

To nás učili odmalička, je to prostě nepsané pravidlo. Jak je to, ale s podprsenkou? Perete jí, podle toho, jak se vám to hodí? Nebo podprsenku perete pravidelně každý týden nebo čtrnáct dní? Když už konečně najdete v obchodě tu správnou podprsenku, která vám sedí a nikde netlačí, pak je nutno o ní správně pečovat. Jak je to s tím praním? Jak často jí máte prát? A jak jí vlastně prát? Ručně nebo můžete v pračce?

Ideálně po každém nošení, ale nemusíte

Názory, jak často se má správně podprsenka prát se různí. Někdo říká jednou týdně, druhý dokonce po každém jednom nošení. Podprsenka by se měla prát po každém nošení, zejména poté, co jí na sobě máte celý den, potíte se a podobně. V podprsence se hromadí pot, špína, prach a další nečistoty. Když jí nebudete prát dostatečně často, může to mít vliv na materiál a elasticitu materiálu. Zkrátí se jí tak životnost a vy si budete muset koupit novou.

Po každém nošení podprsenku asi prát nebudete, ale po každém třetím až čtvrtém použití by si to asi zasloužila. Ono i praní, byť je sebešetrnější, má vliv na elasticitu podprsenky. Naopak sportovní podprsenky se doporučují prát po každém fyzickém výkonu, tedy po cvičení, po běhu, po celodenním výletu na hory.

Jak správně prát podprsenky?

Nejlepší variantou je ruční praní, protože tak se nejméně poškodí materiál. K vlažné vodě přidejte prací prostředek, nechejte pět minut odmočit a následně jemným třením vyperte všechna místa. Nedoporučuje se přidávat aviváž, protože ta může porušit již výše zmíněnou elasticitu.

I když se snažíte o co nejpečlivější praní, občas je dobré vyprat podprsenku v pračce. Zde však buďte co nejvíc opatrní, nevolte víc než 40 stupňů a také sáhněte po nejšetrnějším cyklu. Před praním podprsenku zapněte, aby se háčky nezničily. Také můžete sáhnout po speciálním pytlíčku na praní spodního prádla, to ochrání tvar i materiál.

Podprsenku neždímejte, můžete poškodit nejen materiál, ale třeba i výztuže. Pověste za ramínka a nechejte přirozeně uschnout. Podprsenky se moc nemusí se sušičkami, proto je do nich raději nedávejte.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno