Rozlučka se svobodou pro nevěstu: Poděbrady nejsou nudné

Dostali jste úkol s uspořádáním rozlučky se svobodou pro nevěstu? Zároveň nesmí být na profláklých místech jako je Praha, Brno či Ostrava? Zkuste sáhnout po menším městě, které se zdánlivě tváří jako město pro důchodce. Není tomu tak! Poděbrady mají spoustu aktivit, které můžete s holkama dělat. Pojďme se na ně podívat!

Aktivity na rozlučku se svobodou v Poděbradech

Každá rozlučka chce nějakou hlavní aktivitu a atrakci. V Poděbradech je na výběr aktivit hned několik, které vás zabaví na celý víkend.

Jízda lodí

V Poděbradech můžete naskočit na plavbu po Labi.V letních měsících možná potkáte i hudbu na palubě. Vždy je dobré se dopředu o všem informovat, ať je rozlučka dobře naplánovaná a nevěsta tak nemá nemilé překvápko. Na výběr je hned několik možností:

  • Směr na soutok Labe s řekou Cidlinou – zde je možné nastoupit a vystoupit a vy si tak můžete v průběhu plavbu dát s nevěstou procházku.
  • Směr Nymburk
  • Celodenní výlet do Mělníka nebo do Kladrub – jen pozor, loď vypluje pouze v případě 10 účastníků na palubě
  • Soukromá plavba – pokud vám to finance dovolí, nejlepší volbou je soukromá plavba. Zde si můžete domluvit, že loď dopředu ozdobíte balonkami a jinými rekvizitami.

Elektrické koloběžky

Tato aktivita je opravdu zažítek. Navíc není moc fyzicky náročná a vy urazíte mnoho kilometrů. Přímo v centru Poděbrad najdete půjčovnu. Jsou moc milí a komunikují dobře přes Facebook. Jelikož tato koloběžka jede až 25 km/hod. můžete naplánovat klidně delší projížďku na celý den. Při větší skupině dostanete i slevu. Nevěstě můžete zase ozdobit koloběžku balonkami nebo bílou stuhou a přidat svatební klakson.

Pro nevěstu můžete také vymyslet orienťák, aby musela dorazit na místo, které vyberete. Na každém stanovišti jí dáte indícii a ona tam musí dorazit. Zde máte ukázku takových úkolů:

  1. Cíl je skate park: Podél řeky se dej, na nic nečekej. Podobní jezdci tam jsou, akrobatickými kousky nepohrdnou. Na Mapy.cz můžeš mrknout, když rady si nevíš stačí heknout.
  2. Cíl je ČOV: Dej dohromady tři písmena pomocí slov, která musíš uhádnout, ty ti složí zkratku a další indicii na mapě: A. Pánské přirození a původní zkratka nově vzniklého ústavu v Dejvicích. B. Co už nebudete potřebovat po svatbě? Obecně. C. Tvůj princ na bílém koni (jméno Vláďa)
  3. Cíl je hasičárna: Zde uniformami se to hemží, krásná těla a dlouhé nástroje, že oheň vzplane jenom stěží.
  4. Cíl je občerstvení Veslák: Pod mostem projeď ladnou nožkou, ať každý otočí se za tvou koloběžkou. Vyschlo nám v krku všem, najdi nám občerstvení kam jdem. Jméno po sportovci má, který loďku dobře ovládá.
  5. Cíl je pivovar: Už víš, Peťko naše skvělá, za čím tvá koloběžka jela? Cíl už je fakt kousek, dáme ti nápovědu malinkou, pod nosem bílý fousek, mok se zlatou barvinkou.

Kam se vydat? Z Poděbrad vede krásná cyklostezka do Nymburku podél řeky. Je tedy bezpečná co se automobilů týká, takže se nikdo nebude bát. Tato trasa je kolem 9,5 km, takže ji s přehledem stihnete. A v Nymburku je pivovar, kde mají opravdu skvělou prohlídku!

Návštěva Postřižinského pivovaru

Pokud je nevěsta milovnice piva (a možná  i když není), potom doporučujeme návštěvu pivovaru v Nymburku, který byl založen už v roce 1895. Exkurze se domlouvají individuálně a stojí kolem 800 Kč. Mnoho věcí se v pivovaru dělá ještě postaru, tak se můžete těšit na mnoho zajímavých věcí. Nakonec dostanete ochutnávku piva, mňam!

Procházka po pramenech

Můžete také vymyslet nějakou trasu s hádankami po léčivých pramenech. Nyní najdete v Poděbradech 8 funkčních pramenů Poděbradky. Nejmladší je Eliščin pramen, který otevřeli v roce 2011.

Pivní lázně a další wellness

Jelikož Poděbrady jsou lázeňské město, tak úplně se nabízí lázně nebo wellness. Najdete jich tam velkou spoustu včetně pivních lázní.  Zde je ale omezená kapacita, tak pozor na to. Nezapomeňte nevěstě říct, ať si přibalí plavka.

Kam zajít na párty i na večeři?

V Poděbradech, i když je to menší město, je pěkný klub umístěný v prostorách zámku. Jmenuje se Charles Bar. Je moc hezký a taky nabízí dva druhy hudby – oldies a potom house. Dvě stage se hodí, protože ne vždy máte všechny stejný vkus na hudbu. V letních měsících je v klubu taky krásná terasa, kde hraje také DJ.  Oproti větším městům se neprohne ani vaše peněženka.

Zdroj: http://www.svobodastavby.cz

Jedna praktická rada, raději si na Facebookové stránce ověřte, zda je klub otevřen a kdo tam hraje.

Pokud nechcete jít přímo do klubu, můžete si dát napřed dobrou večeři v Café Oliver. Zde jsou ceny celkem pražské, ale vaří skvěle! Navíc se restaurace nachází přímo na kolonádě, takže je tam i nádherný výhled.

Pokud je nevěsta pivařka, můžete zajít i do restaurace V pivovaře. Najdete tam českou klasiku a výběr několika druhů piv na čepu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno