Co dělat, když se nudíte: Můžete sledovat oblíbené filmy nebo být kreativní

Nudu zažil v životě už snad každý člověk, někdy prostě máte trochu volného času a moc nevíte, co si s ním počít. Podívat se na film? Uklidit? Někdy se naskytne, mnohdy i nečekaně, volné odpoledne nebo rovnou celý den. Venku prší, takže zahradu okopávat nebudete, schůzka, která měla proběhnout, se zrušila a vy najednou nevíte, co s volným časem. Možná vás našimi osvědčenými tipy inspirujeme.

Naplánujte odpoledne s přáteli

Když je venku škaredě nebo se najednou objeví volné odpoledne, zavolejte svým přátelům a zorganizujte neplánovanou akci. Takové totiž bývají nejlepší. Společně se domluvte, že každý přinese něco, někdo pochutiny, druhý chlebíčky, třetí se postará o nealko nápoje, další o alkohol. Můžete jen tak sedět a povídat si, rozebírat plány na dovolenou, společný výlet a podobně či si můžete udělat odpoledne s deskovými hrami. I dospělí si u nich užijí spoustu zábavy.

Zařiďte si kreativní chvilku

Pokud máte tvůrčího ducha a rádi něco tvoříte, pak můžete začít ihned něco tvořit. Malujete rádi? Pak si klidně namalujte obrázek, vybarvujte antistresové omalovánky, vyrábějte z korálků náramky, náhrdelníky, zvelebujte domácnost a podobně. Internet je plný rad, tipů a inspirací.

Vrhněte se na úklid, který dlouho odkládáte

Z nudy často můžete dostat chuť uklízet a někdy se dokonce můžete vrhnout na takzvaný generální úklid a přeorganizovat svůj šatník, udělat pořádek ve spíži, vyhodit věci, které jsou nepotřebné, co nenosíte a uvolnit tak místo, pro věci nové. Pořádek určitě potřebují i vaše papíry. Co je důležité nechat, nechejte, jinak vše ostatní můžete vyhodit.

Jděte na procházku

Sedíte na pohovce a nemáte zrovna dvakrát chuť na sledování filmů? Máte-li psa, pak s ním jděte na dlouhou procházku. Pokud ve vaší domácnosti pes chybí, zavolejte kamarádovi nebo jděte sami. Ono jít za město a procházet se sám taky není k zahození. Vyčistíte si hlavu, srovnáte myšlenky a ještě jste na čerstvém vzduchu!

Pusťte se do odkládaných věcí

Také si občas říkáte „až budu mít čas, udělám to a ono…“? Právě teď nastal ten čas. Můžete protřídit soubory v notebooku, podíváte se na celou sérii oblíbeného seriálu, poslechnout si oblíbené album, přečíst si dlouho odkládanou knihu.

Udělejte si holčičí den

Relaxujte. Dejte si vanu plnou pěny, poslouchejte relaxační muziku, dejte si sklenici vína. Vyzkoušejte nový peeling na celé tělo, pleťovou masku, udělejte si zábaly na vlasy, ošetřete nehty, nalakujte je a podobně. Celý holčičí den můžete podnikat s kamarádkou a probrat, co je ve vašem okolí nového.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno