Podivná zvířata v Bílém domě: Jaké domácí mazlíčky chovali prezidenti?

Zdroj: wikimedia.org

Pes nebo kočka jsou častými mazlíčky, prezidenty nevyjímaje. Někteří však sáhli po trochu zvláštnějších mazlíčcích. Podobně jako spousta domácností a lidí, i prezidenti si do své rodinky pořídili nějakého toho mazlíčka. Jestli si myslíte, že jako hlava státu si zakládali na klasických zvířatech, mýlíte se. Někteří si pořídili vskutku originální a nevšední mazlíčky.

Veverka

Prezident Warren G. Harding a jeho manželka Florence chovali několik kanárků, dva psi, ale jejich nejzajímavějším zvířetem byla bezesporu veverka. Ta žila na pozemcích Bílého domu a dokonce ráda jedla přímo z rukou lidí.

Kachny

Dcera prezidenta Kennedyho Caroline chovala kachny, které za ní rády chodily po celém Bílém domě. Kennedyho děti měly také vlastního poníka, kterému daly jméno Macaroni.

Papoušci

George Washington a James Madison chovali opravdové papoušky, kteří dokonce mluvili. Andrew Jackson měl také papouška, kterého naučil přísahu. Někdo papouška vzal na pohřeb a ten byl nekonečný, protože papoušek neustále opakoval přísahu.

Aligátoři

John Quincy Adams dostal poněkud nevšední dárek a to v podobě aligátora. Podle informací žil aligátor nejspíš v koupelně. Syn Herberta Hoovera měl později v Bílém domě dvojici aligátorů, kteří někdy děsily hosty.

Kozel

Benjamin Harrison ve svém funkčním období choval v Bílém domě kozla a krávu. Kozel byl znám jako Old Whiskers a podle všeho vozil Harrisonova vnoučata okolo Bílého domu.

Portugalský vodní pes

Po vítězství ve volbách prezident Obama spolu se svou ženou Michelle slíbili svým dcerám štěně. Holčičky dostaly portugalského vodního psa, kterého pojmenovaly Bo. Tento dar rodině předa senátor Ted Kennedy se svou ženou.

Siamská kočka

Rutherford B.Hayes si jako prezident pořídil siamskou kočku. Ovšem ne ledajakou, pořídil si první z plemene, která se v USA objevila. Dále tento prezident choval také kozy, kanárky a drozdy.

Skotský teriér

Franklin D. Roosevelt měl psa, který byl přezdíván „Informátor“ a to v době, kdy si vykračoval po tajných prezidentských chodbách. Ve skutečnosti mu prezident říkal Fala.

Zoo v Bílém domě

Teddy Roosevelt měl doma opravdu malou Zoo. Choval morčata, jezevčíka, lva, hyenu, zebru nebo dokonce medvědy. To všechno doplňovali ptáci, králíci, psi, kočky nebo koně. Tento prezident byl nejspíš milovníkem zvířat.

Ovce

Woodrow Wilson byl zvyklý na ovce a ty si sebou přinesl i do Bílého domu, kde mu pomáhaly udržovat trávník.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno