Peprmintový olej – přírodní olej z máty peprné umí spoustu věcí!

máta peprná

Máta peprná je rozšířená a vysoce ceněná bylina, která má spoustu pozitivních účinků na lidské tělo. Co peprmintový olej? Má stejně pozitivní účinky na lidské tělo? A co všechno může vašemu tělu a zdraví přinášet? Peprmintový olej nebo někdy také mint olej můžete aplikovat na pokožku, můžete jej využívat v rámci aromaterapie, v některých případech je možno jej užívat vnitřně. Ovšem vnitřní užití se doporučuje jen v určitých a konkrétních situacích. Je důležité vědět, že peprmintový olej se mísí ještě s dalším nosným olejem (olivový, mandlový, kokosový a podobně).

Jak vyrobit olej z máty peprné?

Peprmintový nebo také mátový olej si vyrobíte s pomoci listů čerstvé máty a oleje, nejlépe zvolte kvalitní olivový olej. Jednotlivé listy umyjte pod tekoucí vodou a dejte do hmoždíře, kde pořádně rozdrťte, aby se uvolnilo všechno, co se v lístcích skrývá. Tuto nadrcenou směs umístěte do skleněné a uzavíratelné nádoby a přidejte olivový olej.

Nechejte působit čtyřiadvacet hodin, poté sceďte. Natrhejte nové listy máty, podrťte a opět zalijte stejným olejem. Nechejte čtyřiadvacet hodin působit. Celý proces opakujte přibližně pět dní, díky tomuto kroku je olej koncentrovanější. Po pěti dnech přelijte do skleněné lahve a skladujte v suchu a chladu.

olej z máty peprné
Peprmintový olej zvládnete vyrobit i doma.

Kde peprmintový olej koupit?

Peprmintový olej si můžete vyrobit doma. Pokud tento krok chcete přeskočit, můžete si pořídit hotový. Kde jej však koupit? Určitě tam, kde budete mít jistotu, že jde o stoprocentní nebo přinejmenším velmi kvalitní olej. Vsaďte na přírodní oleje, které neobsahují žádné chemické látky. Někdy můžete peprmintový olej pořídit v lékárně, jindy v bylinkářství nebo prodejně se zdravou výživou nebo u homeopatika.

A cena? Ta se odvíjí od toho, kde pořizujete peprmintový olej, zda jde o přírodní a stoprocentní produkt a podobně. Tento peprmintový esenciální olej můžete sehnat přibližně od sedmdesáti korun výše. Jistým vodítkem pro vás může být rada od odborníka nebo někoho z okolí, kdo danou značku používá a je s ní spokojen. Při výběru vsaďte také na to, kde a pro jaké účely budete olej používat.

Kde olej z máty pomáhá?

Přínosy peprmintového oleje nebo také mátového oleje jsou nezpochybnitelné. Máta sama se přidává do různých koktejlů pro chuť, ochucuje vodu v restauracích, je skvělým pomocníkem při dochucování salátů, mas nebo dalších jídel. Účinkuje také v kosmetickém průmyslu a využít jej můžete doma, v rámci aromaterapie nebo jako skvělou pomoci při ochraně před klíšťaty. Stačí peprmintový olej přidat na své oblečení popřípadě si připravit repelent, kde smícháte olej s vodou a aplikujete na oblečení nebo na tělo. Kde všude může být dále k užitku peprmintový olej?

  • Pomáhá na zažívací a trávicí problémy
  • Umí uvolnit žaludeční křeče
  • Pomáhá od bolesti hlavy, od migrén
  • Mírní dýchací problémy
  • Uvolňuje od nevolností
  • Pomáhá při stresu a stresových situacích
  • Poskytuje úlevu od respiračních problémů
  • Má vliv na zuby, ničí bakterie a chrání dásně
  • Působí dobře na pokožku hlavy a na nehty

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno