Peprmintový olej – přírodní olej z máty peprné umí spoustu věcí!

máta peprná

Máta peprná je rozšířená a vysoce ceněná bylina, která má spoustu pozitivních účinků na lidské tělo. Co peprmintový olej? Má stejně pozitivní účinky na lidské tělo? A co všechno může vašemu tělu a zdraví přinášet? Peprmintový olej nebo někdy také mint olej můžete aplikovat na pokožku, můžete jej využívat v rámci aromaterapie, v některých případech je možno jej užívat vnitřně. Ovšem vnitřní užití se doporučuje jen v určitých a konkrétních situacích. Je důležité vědět, že peprmintový olej se mísí ještě s dalším nosným olejem (olivový, mandlový, kokosový a podobně).

Jak se vyrábí peprmintový olej?

Peprmintový nebo také mátový olej si vyrobíte s pomoci listů čerstvé máty a oleje, nejlépe zvolte kvalitní olivový olej. Jednotlivé listy umyjte pod tekoucí vodou a dejte do hmoždíře, kde pořádně rozdrťte, aby se uvolnilo všechno, co se v lístcích skrývá. Tuto nadrcenou směs umístěte do skleněné a uzavíratelné nádoby a přidejte olivový olej. Nechejte působit čtyřiadvacet hodin, poté sceďte. Natrhejte nové listy máty, podrťte a opět zalijte stejným olejem. Nechejte čtyřiadvacet hodin působit. Celý proces opakujte přibližně pět dní, díky tomuto kroku je olej koncentrovanější. Po pěti dnech přelijte do skleněné lahve a skladujte v suchu a chladu.

olej z máty peprné
Peprmintový olej zvládnete vyrobit i doma.

Kde jej koupit?

Peprmintový olej si můžete vyrobit doma. Pokud tento krok chcete přeskočit, můžete si pořídit hotový. Kde jej však koupit? Určitě tam, kde budete mít jistotu, že jde o stoprocentní nebo přinejmenším velmi kvalitní olej. Vsaďte na přírodní oleje, které neobsahují žádné chemické látky. Někdy můžete peprmintový olej pořídit v lékárně, jindy v bylinkářství nebo prodejně se zdravou výživou nebo u homeopatika.

A cena? Ta se odvíjí od toho, kde pořizujete peprmintový olej, zda jde o přírodní a stoprocentní produkt a podobně. Tento peprmintový esenciální olej můžete sehnat přibližně od sedmdesáti korun výše. Jistým vodítkem pro vás může být rada od odborníka nebo někoho z okolí, kdo danou značku používá a je s ní spokojen. Při výběru vsaďte také na to, kde a pro jaké účely budete olej používat.

Kde pomáhá?

Přínosy peprmintového oleje nebo také mátového oleje jsou nezpochybnitelné. Máta sama se přidává do různých koktejlů pro chuť, ochucuje vodu v restauracích, je skvělým pomocníkem při dochucování salátů, mas nebo dalších jídel. Účinkuje také v kosmetickém průmyslu a využít jej můžete doma, v rámci aromaterapie nebo jako skvělou pomoci při ochraně před klíšťaty. Stačí peprmintový olej přidat na své oblečení popřípadě si připravit repelent, kde smícháte olej s vodou a aplikujete na oblečení nebo na tělo. Kde všude může být dále k užitku peprmintový olej?

  • Pomáhá na zažívací a trávicí problémy
  • Umí uvolnit žaludeční křeče
  • Pomáhá od bolesti hlavy, od migrén
  • Mírní dýchací problémy
  • Uvolňuje od nevolností
  • Pomáhá při stresu a stresových situacích
  • Poskytuje úlevu od respiračních problémů
  • Má vliv na zuby, ničí bakterie a chrání dásně
  • Působí dobře na pokožku hlavy a na nehty

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno